| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Projekt rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych - wsparcie dla niepełnosprawnych bez ograniczeń

Aktualizacja: 23.12.2013

Komisja Europejska opublikowała projekt rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych, zgodnie z którym ograniczenie wysokości kwoty pomocy na jeden program pomocowy nie będzie dotyczył pomocy na zatrudnianie niepełnosprawnych. Wsparcie dla niepełnosprawnych będzie przysługiwało bez ograniczeń? »

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego

Aktualizacja: 23.12.2013

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego zostały ogszone przez Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dnia 11 grudnia 2013 r. »

Nowy wzór formularza zaświadczenia lekarskiego ZUS ZLA od stycznia 2014

Aktualizacja: 20.12.2013

Po 31 grudnia 2013 roku obowiązywać będzie nowy wzór formularza zaświadczenia lekarskiego ZUS ZLA. Konieczna jest wymiana przez lekarzy posiadanych formularzy na nowe. »

ZUS zmienia godziny pracy w okresie świątecznym

Aktualizacja: 20.12.2013

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia godziny pracy w okresie świątecznym. »

Przedświąteczne zwyczaje pracodawców

Aktualizacja: 19.12.2013

W okresie przedświątecznym, aż 65 proc. pracodawców organizuje spotkania wigilijne dla pracowników. W prezencie najczęściej pracownicy otrzymują bony lub kosze podarunkowe. Przedświąteczne zwyczaje w firmach to nie tylko sposób na budowanie relacji między pracownikami, ale również wizerunku firmy jako dobrego pracodawcy. »

Czy jesteś "Pracodawcą Jutra"?

Aktualizacja: 19.12.2013

Ruszyła II edycja konkursu "Pracodawca Jutra" organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Konkurs ma celu wyróżnienie tych firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. Przedsiębiorcy, którzy chcą powalczyć o tytuł Pracodawcy Jutra 2014, mogą zgłaszać się do PARP do 5 marca 2014 r. »

Dodatkowe 200 zł miesięcznie dla osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego?

Aktualizacja: 18.12.2013

Komitet Rady Ministrów przyjął projekt uchwały i rozporządzenia, który zakłada dodatkowe świadczenie w wysokości 200 zł miesięcznie dla osób mających w styczniu, lutym marcu 2014 r. ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Projekty zostaną rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów. »

Kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w 2014 r.

Aktualizacja: 18.12.2013

Znana jest już kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w 2014 roku. »

Polacy krytycznie o związkach zawodowych

Aktualizacja: 18.12.2013

Z przeprowadzonego przez CBOS sondażu wynika, iż Polacy nie mają najlepszego zdania o związkach zawodowych. Polacy zarzucają związkom zawodowym między innymi słabe reprezentowanie przez nie bezrobotnych oraz skupienie się na interesach pracowników dużych zakładów. »

Sąd Najwyższy pomylił się w sprawie OFE?

Aktualizacja: 18.12.2013

Sąd Najwyższy pomylił się w sprawie OFE? Tak uważa były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Jerzy Stępień. W 2008 roku sędziowie orzekli, że środki zgromadzone w Otwartych Funduszach są publiczne. Rząd, przeprowadzając reformę OFE, powołuje się na to orzeczenie. »

Wigilia Bożego Narodzenia to normalny dzień pracy

Aktualizacja: 18.12.2013

Wigilia Bożego Narodzenia to normalny dzień pracy. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do uznania 24 grudnia za dzień wolny od pracy przez poszczególnych pracodawców. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie

Aktualizacja: 18.12.2013

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2013 r. »

Wzrost zatrudnienia w listopadzie

Aktualizacja: 17.12.2013

Wzrost zatrudnienia w listopadzie 2013 r. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego zatrudnienie wzrosło o 0,1 proc. »

Wigilia i prezenty dla pracowników a przychód

Aktualizacja: 16.12.2014

Czy Wigilia i prezenty dla pracowników stanowią przychód? Przedsiębiorcy przed obdarowaniem pracowników powinni sprawdzić, jak interpretuje to fiskus. Dla kontrahentów podarunek jest bowiem źródłem przychodu. »

Wypłata emerytur kapitałowych

Aktualizacja: 16.12.2013

Wypłata emerytur kapitałowych przez ZUS znajduje się na etapie przygotowania. Władze zakładu deklarują, że nie będzie zatrudniania nowych pracowników. Największymi wyzwaniami mają być: rozliczanie wszystkich kont i współpraca z OFE. »

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Filipczak-Zawadzka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »