REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in. ubezpieczeń społecznych, dokumentacji ubezpieczeniowej, bhp, zasiłków i innych świadczeń.

ZUS Oddział w Legnicy zaprasza na bezpłatne szkolenie nt. "Dokumentowanie prawa do zasiłków chorobowych, macierzyńskich, opiekuńczych i świadczenia rehabilitacyjnego". Szkolenie odbędzie się 17 grudnia br. o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Legnicy przy ul. Władysława Grabskiego 26, I piętro, sala nr 100. Szkolenie poprowadzi p. Franciszek Wieczorek, Naczelnik Wydziału Zasiłków Oddziału ZUS w Legnicy.

Autopromocja

Kontakt: Wydział Organizacji, nr tel. (76) 876 41 63, e-mail: kureke@zus.pl, wolegnica@interia.pl. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są w salach obsługi klientów w Oddziale i we wszystkich placówkach terenowych.

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne szkolenie okresowe bhp dla pracodawców branży budowlanej. Szkolenie obejmuje 16 godzin lekacyjnych podzielonych na 2 spotkania: 17 i 20 grudnia br. Szkolenie odbędzie się w Rzeszowie, ul. Fredry 8, III piętro, sala 16. Początek o godz. 9.00. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu, ważne 5 lat.

Kontakt: zapisy pod nr tel. (17) 867 52 51 lub osobiście w Oddziale, Rzeszów ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

Obowiązek uczestniczenia w szkoleniach bhp >>

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ZUS Oddział w Biłgoraju zaprasza na bezpłatne szkolenie nt.:

 • kompletowanie wniosków o świadczenia emerytalno-rentowe z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, środki dowodowe niezbędne do prawidłowego ustalania prawa i wysokości świadczenia, zasady przeliczania świadczeń emerytalno- rentowych,
 • zasady rozliczania świadczeń emerytalno-rentowych w związku z przychodem osiąganym w 2010 r.

Szkolenie odbędzie się 17 grudnia br. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lub., ul. Jana Pawła II 6. Szkolenie poprowadzi p. Renata Jurkiewicz, Kierownik Samodzielnego Referatu Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

Kontakt: p. Sylwia Świderek, nr tel. (84) 664 44 23, Inspektorat w Tomaszowie Lub.

ZUS Oddział w Biłgoraju zaprasza na bezpłatne szkolenie nt. "Zasady ustalania uprawnień do zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz dokumentowanie prawa do zasiłków w oparciu o obowiązujące przepisy od 01.01.2010 r." Szkolenie odbędzie się w 17 grudnia br. o godz. 10.30 w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lub., ul. Jana Pawła II 6. Szkolenie poprowadzi p. Maria Mruk.

Kontakt: p. Sylwia Świderek, nr tel. (84) 664 44 23, Inspektorat w Tomaszowie Lub. 

Zwrot nadpłaconych składek, które ZUS uznał za przedawnione >>

ZUS Oddział w Biłgoraju zaprasza na bezpłatne szkolenie nt. "Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu oraz zasady opłacania składek z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej". Szkolenie odbędzie się 17 grudnia br. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lub., ul. Jana Pawła II 6. Szkolenie poprowadzi p. Marta Dominikowska, Kierownik Samodzielnego Referatu Ubezpieczeń i Korekt.

Kontakt: p. Sylwia Świderek, nr tel. (84) 664 44 23, Inspektorat w Tomaszowie Lub.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2024 r. Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia pracownika?

  1 stycznia 2024 r. zmieni się nie tylko wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zmianie ulegnie także sposób obliczania wysokości wynagrodzenia pracownika w celu porównania z wysokością minimalnego wynagrodzenia. Od tego dnia do wysokości wynagrodzenia pracownika nie będzie można wliczyć dodatku za szczególne warunki pracy.

  Polska na drugim miejscu w UE z najniższym bezrobociem. Według Eurostatu stopa bezrobocia w październiku 2023 r. wyniosła 2,8 proc

  Październik 2023 r. był kolejnym dobrym miesiącem na rynku pracy w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że ze stopą bezrobocia równą 2,8 proc. znajdujemy się w czołówce państw z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w Unii Europejskiej. Nadal wypadamy znacznie lepiej niż średnia unijna wynosząca 6 proc.

  Szkolenia dla bezrobotnych. Można dostać nawet 21584 zł dofinansowania

  Chcesz otrzymać środki na szkolenie indywidualne? Sprawdź, co należy zrobić, aby urząd pracy zrefundował koszty szkolenia! 

  Premia świąteczna w tym roku zaskoczy pracowników? Pracodawcy planują wręczyć nawet ponad 500 zł

  W tym roku pracodawcy nie będą oszczędzać na premiach świątecznych? Ponad 500 zł premii chce wypłacić swojemu pracownikowi w tym roku 30 proc. firm. Dodatkowo prawie połowa pracodawców będzie organizować firmowe wigilie. 

  REKLAMA

  Benefity świąteczne 2024 – przedsiębiorcy będą najbardziej hojni od lat

  Rekordowo dużo firm planuje świąteczne premie dla pracowników. Deklaruje tak ponad połowa pracodawców (51 proc.). Wzrost liczby przedsiębiorców, którzy w tym okresie planują takie premie obserwujemy od 3 lat i może wiązać się to z inflacją i presją płacową. Od zakończenia pandemii rośnie też odsetek firm, które będą organizować spotkania wigilijne – takie wnioski płyną z badania, które wśród 1000 pracodawców przeprowadził Instytut Badawczy Randstad we współpracy z Gfk. 

  4 grudnia - Barbórka. Co z przyszłością górników?

  W dniu 4 grudnia obchodzona jest Barbórka, to ważne tradycyjne święto dla górników i innych osób wykonujących  zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. To święto przypada w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki trudnej pracy wykonywanej m.in. przez górników, marynarzy, architektów, kowali, kamieniarzy, dzwonników, kucharzy. Jaka jest przyszłość górników w związku z trwającym w Polsce procesem dekarbonizacji i przechodzenia na tzw. zieloną energię? Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w odbywającej się właśnie w Dubaju konferencji klimatycznej COP28.

  Legitymacja emeryta i rencisty w telefonie. Chcesz mieć plastikową legitymację w portfelu? Musisz złożyć wniosek

  Od początku 2023 roku emeryci i renciści mogą pobrać na swoje smartfony legitymację emeryta-rencisty w formie elektronicznej (mLegitymacja). Z tej możliwości skorzystało dotąd ponad 588 tys. osób. Legitymacja dostępna jest w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. Legitymacja ta potwierdza m.in. prawo do świadczeń zdrowotnych, czy ulg, np. ze zniżek na bilety komunikacyjne. Oczywiście można mieć również legitymację plastikową - ale trzeba w tym celu złożyć specjalny wniosek.

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia w 2024 r. Czy należy zmienić umowę o pracę?

  W przyszłym roku dwa razy zmieni się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 4242 zł, a od 1 lipca 2024 r. do końca roku – 4300 zł. W związku z tym pracodawcy powinni sprawdzić wysokość pensji pracowników. Wynagrodzenie niższe od minimalnego może oznaczać konieczność zmiany umowy o pracę.

  REKLAMA

  Dodatek do wynagrodzenia za pracę w nocy. Obliczyliśmy, ile wynosi w poszczególnych miesiącach 2024 r.

  Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. Dodatek przysługuje za każdą godzinę pracy w nocy, niezależnie od innych należności.

  Odpis na zfśs w 2024 r. Czy podstawą naliczenia będzie przeciętne wynagrodzenie w 2023 r.?

  Odpis na zfśs od lat ustalany był w ustawach okołobudżetowych. Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024 nie reguluje tej kwestii. Jeśli to się nie zmieni, to pracodawcy ustalą wysokość odpisu według zasad określonych w ustawie o zfśs.

  REKLAMA