Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zmiany prawa. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zmiany prawa.
Czas pracy w organizacjach pozarządowych po zmianach
Aktualizacja: 11.12.2013
Dnia 23 sierpnia 2013 r. weszły w życie nowe regulacje dotyczące czasu pracy. Aktualnie istnieje m.in. możliwość wydłużenia okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy, zastosowania przerywanego i elastycznego czasu pracy. Jakie nowe zasady czasu pracy można stosować w organizacjach pozarządowych? »
Planowanie czasu pracy po zmianach
Aktualizacja: 23.08.2013
Planowanie czasu pracy po zmianach przepisów może przynosić korzyści. Od dziś pracodawcy mogą wydłużać okresy rozliczeniowe nawet do 12 miesięcy. Nowe przepisy pozwolą im lepiej spożytkować czas, za który płacą zatrudnionym, oraz uniknąć redukcji etatów w razie dekoniunktury. »
Urlopy w elastycznym czasie pracy
Aktualizacja: 30.07.2013
Jak będzie można wykorzystać urlopy w elastycznym czasie pracy? Już w sierpniu mogą wejść w życie nowe przepisy o czasie pracy. Urlopy wypoczynkowe będą jednak udzielane na dotychczasowych zasadach. »
Jak zmienią się od sierpnia 2013 r. zasady rozliczania czasu pracy
Aktualizacja: 21.08.2013
Pracodawcy będą mogli wydłużać okresy rozliczeniowe czasu pracy do 12 miesięcy w każdym systemie czasu pracy. Dopuszczalne będzie również ustalenie dla pracowników ruchomego czasu pracy, który będzie pozwalał na naruszenie doby pracowniczej. Takie zmiany wprowadza nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca czasu pracy, która wejdzie w życie od sierpnia 2013 r. »
Elastyczny czas pracy a poprawki Senatu
Aktualizacja: 29.08.2013
Elastyczny czas pracy przewiduje nowelizacja ustawy Kodeks pracy praz ustawy o związkach zawodowych, która weszła w życie z dniem 23 sierpnia 2013 r. Wprowadziła 12-miesięczne okresy rozliczeniowe czasu pracy oraz ruchomy czas pracy. Senat wprowadził do nowelizacji poprawki. »
Elastyczny czas pracy – zmiany w prawie pracy
Aktualizacja: 28.10.2013
Elastyczny czas pracy został uchwalony 13 czerwca 2013 r. przez sejm. Zmiany w prawie pracy weszły w życie dnia 23 sierpnia 2013 r. Funkcjonują już dłuższe 12-miesięczne okresy rozliczeniowe i ruchomy czas pracy. Okres rozliczeniowy może być wydłużony w każdym systemie czasu pracy. »
Nowe zasady zmniejszania i zawieszania świadczeń przedemerytalnych
Aktualizacja: 07.04.2011
Nowe zasady dotyczące zawieszalności świadczeń przedemerytalnych dla osób łączących pobieranie świadczenia z działalnością zarobkową weszły w życie 1 lutego 2011 r. Do przychodów za rok rozliczeniowy 2010/2011 należy jednak, na mocy przepisów przejściowych, stosować poprzednio obowiązujące zasady. Znając nowe zasady rozliczenia, świadczeniobiorcy mogą jednak wstępnie ocenić, czy uzyskiwany przez nich na bieżąco przychód będzie powodował zawieszenie lub zmniejszenie pobieranego świadczenia. »
Jak święto Trzech Króli wpłynie na czas pracy w 2011 r.
Aktualizacja: 03.01.2011
W 2011 r. 6 stycznia po raz pierwszy jest dniem wolnym od pracy, a za 1 stycznia, który wypada w sobotę, pracodawca nie odda już pracownikowi dnia wolnego. Są to najważniejsze zmiany, jakie zaszły w czasie pracy w wyniku nowelizacji Kodeksu pracy. »
Dni wolne od pracy - święta w 2011 roku
Aktualizacja: 03.01.2011
1 stycznia 2011 r. weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o dniach wolnych od pracy. Od tego roku mamy nowe święto - Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. »
Po raz ostatni pracownicy dostaną dzień wolny za święto w sobotę
Aktualizacja: 20.12.2010
Po raz ostatni za święto przypadające w sobotę pracownicy dostaną dodatkowy dzień wolny. Chodzi o 25 grudnia 2010 roku, czyli pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, który przypada w sobotę. Od 2011 r. takie uprawnienie zniknie w zamian za wolne w święto Trzech Króli. »
Nie trzeba będzie oddawać dnia wolnego za święto, które przypada w sobotę
Aktualizacja: 09.12.2010
Od 1 stycznia 2011 r. pracodawcy nie będą mieli obowiązku oddawania dnia wolnego za święto, które przypada dla pracownika w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy, np. w sobotę. Jednocześnie nowelizacja przewiduje wprowadzenie nowego dnia wolnego od pracy - 6 stycznia, tj. święto Trzech Króli. »
Wynagrodzenie pracowników w zakładach stosujących pakiet antykryzysowy
Aktualizacja: 02.11.2009
Na wynagrodzenie pracowników w zakładach stosujących tzw. pakiet antykryzysowy ma wpływ zarówno przestój ekonomiczny, jak i zastosowanie 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego. »
Zmiany w rozliczaniu czasu pracy – ustawa antykryzysowa
Aktualizacja: 29.09.2009
Pracodawcy dotknięci kryzysem ekonomicznym mogą obniżać koszty zatrudnienia, korzystając z rozwiązań proponowanych przez tzw. ustawę antykryzysową. Mają oni m.in. możliwość uelastycznienia planowania i rozliczania czasu pracy zatrudnionych u siebie pracowników. »
Małopolski Instytut Studiów Podatkowych
Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »