reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Premie i nagrody > Opieka medyczna jako bezgotówkowy system motywowania

Opieka medyczna jako bezgotówkowy system motywowania

Oczywiste jest, że nic tak nie motywuje pracownika do pracy, jak dodatkowe pieniądze wypłacone w postaci premii lub nagrody. W czasach kryzysu pracodawcy szukają jednak innych metod premiowania, które mają szansę się sprawdzić.

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że polska publiczna służba zdrowia jest na zdecydowanie zbyt niskim poziomie i wymaga wielu reform. Kolejne rządy mają wiele pomysłów na poprawę sytuacji, jak dotychczas kończą się one fiaskiem. Taka sytuacja to wymarzony start dla wszelkich prywatnych przychodni, szpitali czy specjalistycznych poradni, które za dodatkową opłatą są w stanie zaproponować nam nie tylko wyższy standard usług medycznych, ale także poświęcić swój czas i zaangażowanie aby nas rzeczywiście wyleczyć. I pomimo, iż w wielu krajach prywatne kliniki funkcjonują na równi z publicznymi, o tyle w Polsce sytuacja staje się na tyle trudna, że do większości specjalistów po prostu trzeba zgłosić się prywatnie.

Czy zatem opłacenie pracownikowi prywatnej opieki medycznej może go zachęcić do pracy? Zdecydowanie TAK!

Porównaj: Dodatki

Prywatne usługi medyczne najczęściej oferowane są przez prywatne kliniki w tzw. pakietach. Zazwyczaj jest ich kilka, i w zależności od ceny, w jego skład mogą wchodzić różne usługi medyczne. Oczywiście im wyższa cena tym większa ilość usług w pakiecie.

Przeczytaj także: Zwolnienia na opiekę nad chorą córeczką

Jeżeli pracodawca chce wprowadzić dodatkowe pakiety medyczne dla wszystkich pracowników, wtedy konieczne będzie wprowadzenie odpowiednich zapisów do regulaminu wynagradzania. Jeżeli takiego regulaminu nie ma, to wtedy odpowiednie zapisy będą musiały znaleźć się w umowie o pracę. To samo dotyczy sytuacji, kiedy pracodawca chce zakupić takie pakiety tylko wybranej grupie pracowników.

Możliwość korzystania z dodatkowych usług medycznych jest przychodem pracownika podlegającym opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Metody premiowania pracowników - opieka lekarska
Metody premiowania pracowników - opieka lekarska

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama