REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platforma SKAi dla uczniów, uczelni, absolwentów i pracodawców

REKLAMA

REKLAMA

Powstała nowatorska, internetowa platforma SKAi dla uczniów, uczelni, absolwentów i pracodawców. Na stronie www.skai.edu.pl uczeń może sprawdzić, czy po danym kierunku studiów będzie mógł liczyć na ciekawą pracę. Pracodawca dzięki platformie znajdzie interesujących go pracowników.

Platforma SKAi

Czas na zmianę w planowaniu ścieżki zawodowej. Powstała nowatorska, internetowa platforma SKAi dla: uczniów, uczelni, absolwentów, pracodawców. Nie wiesz czy po danym kierunku studiów, możesz liczyć na ciekawą pracę? I czy w ogóle ją znajdziesz? Jeśli odwiedzisz skai.edu.pl, z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz właściwe studia. Jak również potencjalny pracodawca odnajdzie na tej platformie właśnie Ciebie.

Autopromocja

Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem razem z międzynarodowym instytutem badawczym Millward Brown stworzyła internetową platformę SKAi, która monitoruje losy absolwentów
i łączy je z informacjami o potrzebach potencjalnych pracodawców. Serwis pomoże kandydatom na wyższe uczelnie w wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Umożliwi też kontakt pomiędzy studentami, absolwentami i potencjalnymi pracodawcami.

SKAi jest adresowany do czterech grup:

  • Uczelni, które będą dostosowywać programy kształcenia do potrzeb rynku pracy;
  • Uczniów wybierających kierunek studiów;
  • Absolwentów, którzy muszą dostosować wykształcenie i kompetencje do potrzeb pracodawców;
  • Pracodawców, którzy sygnalizują zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów.

Nowa wersja programu Płatnik 10.01.001. Pobierz bezpłatną instrukcję.

Pierwsza grupa, uczelnie skorzystają na SKAi ponieważ:

Platforma oferuje im skuteczne metody śledzenia losów zawodowych swoich absolwentów. Dzięki prognozom popytu na pracowników w wybranej branży szkoły wyższe zyskują wiedzę o kierunkach dydaktycznych, na które potencjalnie będzie największe zapotrzebowanie. Jak również o skuteczności własnych programów edukacyjnych i koniecznych kierunkach zmian, aby dopasować ofertę do potrzeb rynku. Jednocześnie, dzięki SKAi, uczelnie docierają ze swoją ofertą do młodych ludzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uczniowie skorzystają na platformie, bo:

Rejestrując się zdobywają informacje o procesach przebiegających obecnie na rynku pracy oraz kierunkach kształcenia przydatnych z punktu widzenia pracodawcy. SKAi dostarcza wiedzę o uczelniach, wydziałach, jak również pomaga zarekomendować odpowiednie placówki na podstawie preferencji aplikantów. W efekcie uczniowie podejmując decyzje o swoim wyższym wykształceniu, wybierają kierunki pożądane na rynku pracy. To bezpośrednio przekłada się na świadome budowanie przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego, dopasowanej do wymagań pracodawców i obowiązujących na rynku trendów.

Zadaj pytanie na FORUM

Na platformie skorzystają również absolwenci:

Jest to grupa, która dopiero wkracza na rynek pracy. SKAi umożliwia im nawiązywanie kontaktów z pracodawcami już w trakcie studiów poprzez znalezienie stażu i praktyk. Pomaga też zanalizować własne kompetencje i porównywać je z potrzebami rynku. Logując się na platformę, absolwenci mogą śledzić przebieg kształtowania się popytu na pracowników w wybranej branży w przeszłości oraz trend prognozowany na przyszłość. W ten sposób otrzymują informacje o zapotrzebowaniu na absolwentów specjalizacji zawodowej, którą planują wybrać.

Ostatnia grupa - pracodawcy skorzystają na tej nowatorskiej metodzie, bo:

Umożliwi ona pozyskanie informacji o absolwentach szukających pracy, nawiązywanie kontaktów z uczelniami. Dzięki możliwości samodzielnego wyszukania wykwalifikowanych pracowników, pracodawca znacznie zmniejsza koszty rekrutacji. SKAi pozwala również na lepsze dopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb firmy. Pracodawcy logujący się
na platformie mogą również wpływać na program kształcenia uczelni.

Platforma SKAi będzie posiadała też „Bazar Wiedzy”, czyli panel służący do komunikacji uczelni z pracodawcami. Daje on możliwość wystawiania ofert prac semestralnych przez wydziały i poszukiwanie odbiorcy wśród pracodawców. Działa też w drugą stronę: sugerowanie przez pracodawców tematów współpracy oraz propozycji praktyk i zgłaszanie zapotrzebowania wydziałom.

Rekrutacja na własną rękę czy za pomocą firm zewnętrznych?

Marek Przepiórski Prorektor WSZP, Kierownik Projektu „Czas na zmianę – e- platforma jako narzędzie pozwalające na dostosowanie  wyższym uczelniom swojej oferty edukacyjnej
do oczekiwań rynku pracy” mówi: „SKAi to innowacyjny serwis pomagający uczelniom dopasować swoją ofertę edukacyjną do oczekiwań rynku pracy. Konsekwencją wykorzystania jego możliwości będzie pozyskanie, utrzymanie i zwiększenie przewagi konkurencyjnej uczelni w stosunku do placówek edukacyjnych niekorzystających z zaproponowanych rozwiązań.”

Platforma SKAi, to pierwsze i jedyne działające na polskim rynku rozwiązanie gromadzące dane na temat każdej z czterech grup. Okazuje się, że prawie połowa Polaków wykonuje pracę nieadekwatną do swojego wykształcenia (według badania „Wykształcenie, a praca zawodowa Polaków” Sedlak & Sedlak z 2013 r.).

Dodatkowe informacje:

Marta Białasiewicz

Task Force Consulting Sp. z o.o.

E: m.bialasiewicz@tfc.com.pl

T: +48 22 855 56 85

Fanpage na Facebooku:
www.facebook.com/platformaSKAi

Finansowanie:

Projekt jest, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy; Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni.

Realizacja:

Projekt jest realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania Personelem w partnerstwie z instytutem  badawczym Millward Bown S.A. (dawniej SMG/KRC), a wykonawcą narzędzia informatycznego
(z zastosowaniem sztucznej inteligencji) jest Ośrodek Przetwarzania Informacji-Państwowy Instytut Badawczy.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Komunikat MRPiPS: Bezrobocie w marcu 2024 r. - od 3,2 proc. w Wielkopolsce do 8,7 proc. na Podkarpaciu

GUS potwierdził szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w marcu 2024 r. wyniosła 5,3 proc. Niższe bezrobocie w marcu zanotowano po raz ostatni w 1990 r.

Wymiar czasu pracy 2024 – tabela

Wymiar czasu pracy w 2024 roku – tabela przedstawia miesięczny wymiar czasu pracy, 3-miesięczny wymiar czasu pracy, 4-miesięczny wymiar czasu pracy i roczny wymiar czasu pracy. Sprawdź czas pracy dla każdego okresu rozliczeniowego w 2024 r.

Praca w niedziele i święta: niedziela handlowa 28.04.2024 i pracująca majówka

Już w ten weekend można zrobić zakupy przed majówką. Niedziela 28.04.2024 r. to niedziela handlowa! Dużo osób będzie więc pracowało w najbliższą niedziele. Sporo osób będzie też pracowało w samą majówkę 1 i 3 maja. Święto, świętem - ale są grupy zawodowe, które muszą być ciągłej w dyspozycji. Jaka jest rekompensata za pracę w niedziele i święta?

Wiosną rośnie ryzyko zakażenia. Na tę chorobę nie ma leku. Jak się chronić?

Nadejście wiosny oznacza niebezpieczeństwo związane z kleszczami i kleszczowym zapaleniem mózgu. Dostępny jest tylko jeden sposób ochrony przed tą chorobą.

REKLAMA

Ile można dorobić do renty rodzinnej w 2024 roku?

Ile można dorobić do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu w 2024 roku? Czy jest limit zarobku przy umowie zlecenie studenta do 26 roku życia?

Szefowa Służby Cywilnej zachęca do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na urzędnika. Zgłoszenia do 31 maja 2024 r.

Anita Noskowska-Piątkowska, Szef Służby Cywilnej, zachęca pracowników korpusu służby cywilnej do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Uzyskanie statusu urzędnika służby cywilnej umożliwi im uzyskanie m.in. lepszego wynagrodzenia i ochronę zatrudnienia.

Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

Jak dostać rentę onkologiczną i rentę na chorobę przewlekłą?

Jak dostać rentę onkologiczną i rentę na chorobę przewlekłą? To pytanie, które często pada z ust osób, które nie są zdolne do pracy, ponieważ zmagają się ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami - takimi jak nowotwór czy inne choroby przewlekłe. Okazuje się, że takie osoby mogą otrzymać wsparcie finansowe z ZUS w postaci zasiłków czy świadczeń rehabilitacyjnych. Z drugiej strony ZUS też często neguje stan zdrowia i nie uznaje niezdolności do pracy. Tak było w jednej ze spraw ubezpieczonej chorującej na raka piersi. 

REKLAMA

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla ośrodków rehabilitacyjnych oferujących obiekty, w których będzie prowadzona rehabilitacja lecznicza. Oferty można składać do 17 maja 2024 r.

GUS: W ciągu ostatniego kwartału populacja Polski zmniejszyła się o ponad 40 tys. osób. Jak zatrzymać spadek liczby Polaków?

Gwałtownie spada liczba ludności w Polsce. Na koniec marca 2024 r. Polaków było o ponad 40 tys. mniej niż na koniec 2023 r. Jak zaradzić wyludnianiu się naszego kraju?

REKLAMA