| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Likwidacja umów śmieciowych - kontrowersje

Aktualizacja: 14.01.2014

Likwidacja umów śmieciowych budzi kontrowersje. Według ekspertów oskładkowanie umów cywilnoprawnych przyniesie straty zleceniobiorcom i państwu. »

Oskładkowanie umów zleceń, wprowadzenie bonu na zatrudnienie młodych i bonu migracyjnego - plany rządu na 2014 r.

Aktualizacja: 13.01.2014

Oskładkowanie umów zleceń, wprowadzenie bonu na zatrudnienie młodych i bonu migracyjnego to plany rządu na 2014 r. Zapowiedział je premier Donald Tusk. »

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców od stycznia 2014 r.

Aktualizacja: 14.01.2014

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców zaczynają obowiązywać od stycznia 2014 r. Są to m.in.: zmiany w procedurze wydawania zezwoleń na pracę na podstawie oświadczenia pracodawcy, zmiany w zasadach zatrudniania obywateli Armenii, zmiany w rozporządzeniu w sprawie wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca. »

Inspektorzy pracy bez uprawnień do wydawania nakazów zastąpienia umowy cywilnoprawnej umową o pracę

Aktualizacja: 13.01.2014

Posłowie odrzucili projekt grupy posłów PiS, zgodnie z którym inspektorzy pracy posiadaliby uprawnienia do wydawania nakazów zastąpienia umowy cywilnoprawnej umową o pracę. »

Najniższa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne oraz na FGŚP i FP w 2014 r. dla niektórych grup ubezpieczonych

Aktualizacja: 13.01.2014

Najniższa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne oraz na FGŚP i FP za miesiące styczeń - grudzień 2014 r. dla niektórych grup ubezpieczonych została podana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dnia 7 stycznia 2014 r. »

Eksperci o sytuacji na rynku pracy w nowym roku

Aktualizacja: 10.01.2014

Eksperci prognozują stabilizację, nie wzrost zatrudnienia na rynku pracy w nowym roku. Chociaż miejsc pracy ma przybyć, dalej z trudną sytuacją będą musiały się zmierzać osoby młode, dopiero wchodzące na rynek pracy oraz te w grupie wiekowej 50+. »

Stopa bezrobocia w grudniu niższa niż przewidywano

Aktualizacja: 09.01.2014

Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 13,4 procent - wynika z szacunków resortu pracy. Była niższa o 0,2 punktu procentowego niż w listopadzie - poinformował minister Władysław Kosiniak Kamysz. »

Styczniowe rozliczenia w programie PŁATNIK

Aktualizacja: 09.01.2014

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dopuszcza możliwość złożenia dokumentów rozliczeniowych za grudzień 2013 r. w starej wersji programu Płatnik. Nową wersję programu Płatnik będzie trzeba zastosować przy rozliczeniach lutowych, obejmujących styczeń 2014 r. »

Będą zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych

Aktualizacja: 09.01.2014

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oficjalnie ogłosiło, iż pracuje nad ustawą przywracającą prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Powstająca regulacja ma realizować wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5 grudnia 2013 r. »

Ostatatnie dni na złożenie PIT-12

Aktualizacja: 09.01.2014

10 stycznia mija termin, w którym pracownik może zobowiązać swojego pracodawcę do rozliczenia za niego PIT-u za 2013 rok. Mogą to zrobić pracownicy, którzy przez cały ubiegły rok byli zatrudnieni u jednego pracodawcy. Osoby, które w tym czasie zmieniły pracę lub miały dochody z kilku źródeł oraz podatnicy chcący skorzystać z ulg podatkowych czy ze wspólnego rozliczenia ze współmałżonkiem lub dzieckiem będą musiały rozliczyć się same. »

Polacy w większości pewni aktualnego miejsca pracy

Aktualizacja: 08.01.2014

Jak wynika z danych firmy Work Service, 75 procent Polaków stabilnie ocenia swoje aktualne zatrudnienie i nie planuje zmiany prawy w tym roku. »

Umysł ścisły na wagę złota

Aktualizacja: 08.01.2014

Zapotrzebowanie na rynku pracy na absolwentów kierunków technicznych jest wciąż większe niż na humanistów. Umysły ścisłe również zarabiają więcej. Humaniści mają większe możliwości w wyborze zatrudnienia ze względu na bardziej ogólne wykształcenie. Bezrobocie wśród osób z wyższym wykształceniem jest o połowę niższe niż wśród tych, którzy nie kontynuowali nauki. »

Mobilność wśród bezrobotnych konieczna

Aktualizacja: 08.01.2014

Polacy są otwarci na zmianę miejsca zatrudnienia. Specjaliści wskazują, że osoby bezrobotne natomiast powinny stać się bardziej mobilne, a co za tym idzie gotowe na zmianę miejsca zamieszkania podyktowaną poszukiwaniem pracy. »

Dodatkowe dwa dni wolne za święta wypadające w soboty w 2014 roku

Aktualizacja: 13.03.2014

Konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego jest możliwość odebrania przez pracowników dnia wolnego za święto, które wypada w sobotę. W obecnym roku dwa dni świąteczne wypadają w sobotę. »

Ułatwienia w uzyskaniu polskich i ukraińskich emerytur

Aktualizacja: 03.01.2014

Z dniem 1 stycznia w życie weszła Umowa o zabezpieczeniu społecznym między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą. Umowa została podpisana 18 maja 2012 roku. »

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK