Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu składniki wynagrodzenia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące składniki wynagrodzenia.
Kiedy należy ponownie ustalić podstawę wymiaru zasiłku
Aktualizacja: 23.09.2011
Podstawę zasiłku ustala się na nowo, np. gdy zmianie ulega wymiar czasu pracy. Nie ma wówczas znaczenia, że przerwa między pobieraniem zasiłków była krótsza niż 3 miesiące kalendarzowe. »
Czy abonamenty medyczne pracowników stanowią przychód podlegający opodatkowaniu
Aktualizacja: 12.10.2010
Pracodawcy RP apelują o ustawowe rozstrzygnięcie czy abonamenty medyczne pracowników powinny stanowić przychód, podlegający opodatkowaniu. »
Czy należne, ale niewypłacone składniki wynagrodzenia należy oskładkować
Aktualizacja: 06.11.2009
Niewypłacone pracownikowi wynagrodzenie za pracę nie stanowi podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne (uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z 10 września 2009 r., I UZP 5/09). »
Trzynasta pensja w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego
Aktualizacja: 29.01.2009
Jak należy wliczyć do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego trzynastą pensję w przypadku, gdy była ona wypłacona w lutym 2007 r. za 2006 rok, a ja chorowałam w okresie od 1 do 10 sierpnia 2007 r.? »
Czy opłacać składki od dodatku stażowego za czas choroby pracownika
Aktualizacja: 11.02.2009
W naszym zakładzie pracy pracownicy otrzymują dodatek stażowy, który jest im wypłacany w stałej wysokości zarówno za okres wykonywania pracy, jak i za okres choroby. Czy w przypadku, gdy pracownik choruje i za ten okres otrzymuje wynagrodzenie chorobowe oraz dodatek stażowy, to od części dodatku (przypadającej na okres pobierania wynagrodzenia) powinna być naliczona składka na ubezpieczenie zdrowotne? »
Wniosek o odroczenie składek za XI
Kancelaria Prawnicza Skibiński
Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »