REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o konieczności przeprowadzenia prac serwisowych portalu PUE/ZUS. W związku z powyższym portal będzie niedostępny.
Transformacja ZUS: Nowa aplikacja dla przedsiębiorców, krótszy proces orzekania o niezdolności do pracy. Jakie zmiany czekają ZUS w przyszłości? W 2024 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi swoje 90-lecie.
ZUS informuje, że 21 października 2024 r. mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS i mZUS dla Lekarza.
Od 1 listopada 2024 r. nie będzie można wystawiać e-ZLA z Pulpitu Lekarza.
REKLAMA
Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje po wyczerpaniu zasiłku chorobowego z ZUS. Kiedy należy złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne? Jakie dokumenty dołączyć? Jak złożyć wniosek online na PUE ZUS?
W wielu firmach 16 sierpnia jest dniem wolnym od pracy. Zapytaliśmy Rzecznika ZUS, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pracował w długi weekend sierpniowy. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
PUE ZUS - rewolucyjne zmiany od 1 sierpnia 2024 r. PUE ZUS zastąpi eZUS. Zmiany będą wprowadzane stopniowo. Od 1 sierpnia obowiązkowo trzeba zmienić hasło. Sprawdź, czemu służą najnowsze zmiany w ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że trwają prace nad nową wersją Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. już w sierpniu br. użytkownicy zalogują się do nowej wersji PUE ZUS, czyli eZUS.
REKLAMA
14 maja dostęp do PUE ZUS będzie ograniczony z powodu prac serwisowych.
Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest proste. Posiadanie własnego profilu umożliwia dostęp do wielu istotnych informacji, które znajdują się na koncie w ZUS. Niewiele osób wie, że konto na PUE ZUS może mieć nie tylko dorosły, ale też nastolatek, który ukończył 13. rok życia.
ZUS informuje, że nie tylko osoby pełnoletnie mogą mieć swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Takie konto może też mieć nastolatek, który ukończył 13 lat. Aby je założyć musi mieć swój dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. Do czego nastolatkowi może się przydać konto na PUE ZUS?
ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.
W Wielki Piątek, 29 marca 2024 r., wszystkie placówki ZUS będą zamknięte. W tym dniu czynna będzie jedynie Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS).
Podmioty zatrudniające, które nie podpisały jeszcze umowy o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK), na swój profil płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS mogą otrzymać z Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. (PFR) wezwania do zawarcia takiej umowy. W razie wątpliwości dotyczących wezwania, należy kontaktować się z Infolinią PFR pod nr (22) 703 43 63.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wnioski o świadczenia dla rodzin można szybko i sprawnie złożyć przez aplikację mobilną mZUS. Aplikację należy powiązać z kontem na PUE ZUS.
Coroczna waloryzacja kont w ZUS. Zakończyła się coroczna akcja tworzenia i udostępniania klientom informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) w ZUS. Zakład stworzył ponad 23,6 mln IOSKU za 2022 r. Informacje te zostały udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
ZUS informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych 3 maja od godziny 9:00 do godziny 13:00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji.
W związku ze zmianami od 1 stycznia 2023 r. każdy przedsiębiorca który opłaca składki na ubezpieczenia społeczne jest zobowiązany do posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych - PUE ZUS. Co jeśli przedsiębiorca nie ma profilu? ZUS założy go za niego. Nawet jeśli płatnik nie dokończy procesu rejestracji i tak po 24 marca 2023 r. do płatnika będą wysłane elektronicznie przez ZUS PUE – elektroniczne zaświadczenia lekarskie (e-ZLA).
PUE ZUS dla Ukraińca - w jaki sposób założyć, by załatwić sprawy urzędowe? Wejdź na stronę www.zus.pl i wybierz język ukraiński.
REKLAMA