Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu dofinansowanie do wynagrodzenia. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące dofinansowanie do wynagrodzenia.
Dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP - tarcza
Aktualizacja: 16.12.2020
Dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP przewiduje Tarcza Antykryzysowa. Jakie są warunki przyznania wsparcia na ochronę miejsc pracy w związku z COVID-19? Kto może starać się o dofinansowanie za listopad 2020 r.? Jaka jest wysokość pomocy z Tarczy branżowej? Do kiedy można składać wnioski? Czy można jednocześnie korzystać z dofinansowania wynagrodzeń i zwolnienia ZUS? Co w przypadku zwolnienia pracownika? Jak księgować dofinansowanie? Czy stanowi ono przychód pracownika? »
Dofinansowanie także na pracowników delegowanych
Aktualizacja: 11.12.2020
Dofinansowanie do wynagrodzeń i składek ZUS dotyczy także pracowników delegowanych. Czy składki i zaliczki na podatek mogą być odprowadzane za granicą? Jak to jest w przypadku działalności prowadzonej w Polsce z oddziałem działającym za granicą? Przez jaki czas można korzystać z dofinansowania? »
Dofinansowanie wynagrodzeń PFRON 2020-2021
Aktualizacja: 03.12.2020
Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z PFRON zależy od: stopnia niepełnosprawności, wymiaru czasu pracy i typu pracodawcy. Ile wynosi dofinansowanie? Co wlicza się w koszty płac? Jak obliczyć miesięczną kwotę dofinansowania? »
Zwolnienie ze składek ZUS a dofinansowanie z PFRON
Aktualizacja: 13.10.2020
Zwolnienie ze składek ZUS za miesiące lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r., które wynika z Tarczy Antykryzysowej 5.0, ma wpływ na dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i refundację składek ZUS z PFRON. Które kody PKD mogą skorzystać ze zwolnienia? »
Jak rozliczyć dofinansowanie na rzecz ochrony miejsc pracy z WUP?
Aktualizacja: 20.07.2020
Jeśli otrzymałeś dofinansowanie na ochronę miejsc pracy w związku z koronawirusem z FGŚP, musisz się z niego rozliczyć. Należy przedstawić WUP dokumenty potwierdzające prawidłowość wykorzystania środków i dokumenty potwierdzające zatrudnienie pracowników, na których otrzymałeś świadczenie. Jakie dokumenty przesłać? Jaki jest termin na dokonanie tego obowiązku? »
Zwolnienie jednego pracownika powoduje zwrot pełnego dofinansowania z Tarczy Antykryzysowej
Aktualizacja: 15.07.2020
Tarcza Antykryzysowa 4.0 wprowadziła surowsze zasady dofinansowania do wynagrodzenia pracowników. Pracodawca, który zwolni pracownika objętego pomocą, będzie musiał zwrócić dotację na wszystkich pracowników. Wcześniej przepisy przewidywały zwrot dotacji przyznanej na zwalnianego pracownika. »
Dofinansowanie do wynagrodzeń cudzoziemców z Tarczy Anykryzysowej - objaśnienia MRPiPS
Aktualizacja: 29.06.2020
Wątpliwości w przedmiocie dofinansowania do wynagrodzeń cudzoziemców z Tarcz Antykryzysowej objaśnia MRPiPS. Czy cudzoziemcy wykonujący pracę na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy lub zezwolenia na pracę mogą być objęci przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy bez konieczności złożenia nowego oświadczenia i wpisu do ewidencji oświadczeń albo bez zmiany dotychczasowego lub uzyskania nowego zezwolenia? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się poniżej. »
Koronawirus a wsparcie dla niepełnosprawnych pracowników z PFRON
Aktualizacja: 15.06.2020
Specustawa przewidziała specjalne wsparcie dla pracowników niepełnosprawnych w związku z epidemią koronawirusa. Można skorzystać z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZPCh) i zakładowego funduszu aktywności zawodowej (ZAZ) w celu utrzymania miejsc pracy. Wzrosła również kwota dofinansowania wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością. »
Tarcza 4.0 - postojowe, ZFŚS, obniżka czasu pracy i wynagrodzenia, zaległe urlopy
Aktualizacja: 09.06.2020
Tarcza 4.0 została uchwalona przez Sejm. Porusza takie kwestie, jak: udzielanie zaległych urlopów, zwiększenie możliwości obniżki czasu pracy i wynagrodzenia, dofinansowanie do wynagrodzenia ze środków FGŚP oraz z powiatowych urzędów pracy, zasady wykonywania pracy zdalnej, ZFŚS czy zakaz konkurencji. Artykuł zawiera praktyczną tabelę zmian z tłumaczeniem, skutkami i uwagami. »
Brak premii i niższe wynagrodzenia w Poczcie Polskiej przez 3 miesiące
Aktualizacja: 08.06.2020
Poczta Polska, czyli największy polski pracodawca, rezygnuje z premii dla menadżerów i obniża wynagrodzenia zarządu i pracowników na okres 3 miesięcy. Spadek przychodów od stycznia do kwietnia wyniósł 21%. Obniżki pensji mają wynosić od 1 do 10%. »
Obniżenie czasu pracy cudzoziemca i dofinansowanie do wynagrodzenia z FGŚP
Aktualizacja: 02.06.2020
Tarcza Antykryzysowa 3.0 dopuszcza możliwość obniżenia wymiaru czasu pracy i wnioskowania o dofinansowanie wynagrodzeń z FGŚP także w przypadku cudzoziemców. Zmiana warunków wykonywania pracy nie wymaga zmiany lub wydania nowego dokumentu legalizującego pracę w Polsce. »
Obniżenie etatów bez spadku obrotów firmy w Tarczy 4.0?
Aktualizacja: 29.05.2020
Tarcza 4.0 przewiduje możliwość obniżenia etatów także wówczas, gdy przedsiębiorca nie stara się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników. Jeśli firma wykaże, że w związku z koronawirusem coraz bardziej obciążają ją koszty pensji, będzie mogła zastosować przestój lub obciąć etaty, nawet gdy nie spełnia wymogu odpowiedniego spadku obrotów. »
Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z FGŚP - pytania i odpowiedzi
Aktualizacja: 16.12.2020
Tarcza Antykryzysowa przewiduje dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z FGŚP. Z pomocy mogą skorzystać mikro, małe i średnie firmy. Artykuł zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tą formą wsparcia, np. czy firma może wnioskować o dopłaty tylko na część miesiąca np. w przypadku, kiedy pracodawca chce objąć pracowników przestojem tylko na dwa tygodnie. »
Aktualizacja: 29.05.2020
Jeśli pracodawca korzysta z dofinansowania z FGŚP w przypadku objęcia pracowników przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy, nie może wypowiedzieć tym pracownikom umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie pobierania wsparcia z funduszu. »
Wyższe dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego od kwietnia 2020 r.
Aktualizacja: 19.05.2020
Od 1 kwietnia 2020 r. kwoty dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego są wyższe. Ile wynoszą dla znacznego, umiarkowanego i lekkiego stopnia niepełnosprawności? »
Czy pracodawca musi informować o COVID–19 u pracownika?
Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku. Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »