reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Ochrona wynagrodzenia > Jak rozliczyć dofinansowanie na rzecz ochrony miejsc pracy z WUP?

Jak rozliczyć dofinansowanie na rzecz ochrony miejsc pracy z WUP?

Jeśli otrzymałeś dofinansowanie na ochronę miejsc pracy w związku z koronawirusem z FGŚP, musisz się z niego rozliczyć. Należy przedstawić WUP dokumenty potwierdzające prawidłowość wykorzystania środków i dokumenty potwierdzające zatrudnienie pracowników, na których otrzymałeś świadczenie. Jakie dokumenty przesłać? Jaki jest termin na dokonanie tego obowiązku?

Rozliczenie dofinansowania z WUP [TARCZA ANTYKRYZYSOWA]

Przedsiębiorcy, którzy korzystali z dofinansowania na rzecz ochrony miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, po zakończeniu wsparcia powinni się z niego rozliczyć. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie dokumenty przesłać do wojewódzkich urzędów pracy.

Zgodnie z zasadami, przedsiębiorca korzystający z dofinansowania na rzecz ochrony miejsc pracy (VIA-WOMP) powinien złożyć do właściwego wojewódzkiego urzędu pracy dokumenty potwierdzające prawidłowość wykorzystania środków oraz dokumenty potwierdzające zatrudnienie pracowników, na których otrzymał świadczenie, przez okres pobierania tych świadczeń. Sprawozdanie składa się do 30 dni od dnia otrzymania na konto ostatniej transzy dofinansowania.

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Prawo pracy i ZUS. Pakiet 5 ebooków

Jakie dokumenty należy przesłać do rozliczenia?

Po upływie okresu pobierania świadczeń z FGŚP, przedsiębiorca powinien złożyć do WUP:

 • wykaz pracowników sporządzony na dzień złożenia wniosku, w oparciu o który podmiot złożył wniosek,
 • wykaz pracowników w formie rozliczenia otrzymanej pomocy (wzór dostępny na stronie PSZ wraz z instrukcją do przygotowania wykazu),
 • wyciąg bankowy  obejmujący przelewy wynagrodzeń pracowników, bądź inny równoważny zbiorczy dokument potwierdzający wypłaty wynagrodzeń na poszczególnych pracowników za każdy miesiąc otrzymanego wsparcia,
 • zbiorcze potwierdzenie dokonania przelewu z tytułu składek ZUS za każdy miesiąc otrzymywania pomocy,
 • zbiorcze potwierdzenie dokonania przelewu z tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za każdy miesiąc otrzymywania pomocy.

Wojewódzkie urzędy pracy wymagają także wysłania formularzy rozliczeniowych, dostępnych na stronach urzędów (linki poniżej).

W jaki sposób przesłać dokumenty?

Wojewódzkie urzędy pracy na swoich stronach internetowych informują o sposobie przesyłania dokumentów (instrukcję można pobrać tutaj).

Kontakt do wojewódzkich urzędów pracy - linki

Wojewódzkie urzędy pracy na swoich stronach internetowych zamieściły informacje na temat sposobu rozliczania środków otrzymanych na ochronę miejsc pracy. Aby ułatwić do nich dostęp zebraliśmy je w formie listy:

 1. WUP w Białymstoku – LINK
 2. WUP w Opolu – LINK
 3. Dolnośląski WUP - LINK
 4. WUP w Łodzi - LINK
 5. WUP w Kielcach - LINK
 6. WUP w Rzeszowie – LINK
 7. WUP w Poznaniu - LINK
 8. WUP w Katowicach – LINK
 9. WUP w Gdańsku – LINK
 10. WUP w Krakowie – LINK
 11. WUP w Warszawie – LINK
 12. WUP w Lublinie – LINK
 13. WUP w Toruniu – LINK
 14. WUP w Olsztynie – LINK
 15. WUP w Szczecinie – LINK
 16. WUP w Zielonej Górze – LINK

Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19 można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub za pomocą elektronicznych kanałów kontaktu (e-mail, czat, Messenger) z Zieloną Linią – infolinią urzędów pracy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Janiak

Prawnik, ekspert w zakresie prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama