Jak rozliczyć dofinansowanie na rzecz ochrony miejsc pracy z WUP?
REKLAMA
REKLAMA
Rozliczenie dofinansowania z WUP [TARCZA ANTYKRYZYSOWA]
Przedsiębiorcy, którzy korzystali z dofinansowania na rzecz ochrony miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, po zakończeniu wsparcia powinni się z niego rozliczyć. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie dokumenty przesłać do wojewódzkich urzędów pracy.
REKLAMA
Zgodnie z zasadami, przedsiębiorca korzystający z dofinansowania na rzecz ochrony miejsc pracy (VIA-WOMP) powinien złożyć do właściwego wojewódzkiego urzędu pracy dokumenty potwierdzające prawidłowość wykorzystania środków oraz dokumenty potwierdzające zatrudnienie pracowników, na których otrzymał świadczenie, przez okres pobierania tych świadczeń. Sprawozdanie składa się do 30 dni od dnia otrzymania na konto ostatniej transzy dofinansowania.
Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Prawo pracy i ZUS. Pakiet 5 ebooków
Jakie dokumenty należy przesłać do rozliczenia?
Po upływie okresu pobierania świadczeń z FGŚP, przedsiębiorca powinien złożyć do WUP:
- wykaz pracowników sporządzony na dzień złożenia wniosku, w oparciu o który podmiot złożył wniosek,
- wykaz pracowników w formie rozliczenia otrzymanej pomocy (wzór dostępny na stronie PSZ wraz z instrukcją do przygotowania wykazu),
- wyciąg bankowy obejmujący przelewy wynagrodzeń pracowników, bądź inny równoważny zbiorczy dokument potwierdzający wypłaty wynagrodzeń na poszczególnych pracowników za każdy miesiąc otrzymanego wsparcia,
- zbiorcze potwierdzenie dokonania przelewu z tytułu składek ZUS za każdy miesiąc otrzymywania pomocy,
- zbiorcze potwierdzenie dokonania przelewu z tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za każdy miesiąc otrzymywania pomocy.
Wojewódzkie urzędy pracy wymagają także wysłania formularzy rozliczeniowych, dostępnych na stronach urzędów (linki poniżej).
W jaki sposób przesłać dokumenty?
Wojewódzkie urzędy pracy na swoich stronach internetowych informują o sposobie przesyłania dokumentów (instrukcję można pobrać tutaj).
Kontakt do wojewódzkich urzędów pracy - linki
Wojewódzkie urzędy pracy na swoich stronach internetowych zamieściły informacje na temat sposobu rozliczania środków otrzymanych na ochronę miejsc pracy. Aby ułatwić do nich dostęp zebraliśmy je w formie listy:
- WUP w Białymstoku – LINK
- WUP w Opolu – LINK
- Dolnośląski WUP - LINK
- WUP w Łodzi - LINK
- WUP w Kielcach - LINK
- WUP w Rzeszowie – LINK
- WUP w Poznaniu - LINK
- WUP w Katowicach – LINK
- WUP w Gdańsku – LINK
- WUP w Krakowie – LINK
- WUP w Warszawie – LINK
- WUP w Lublinie – LINK
- WUP w Toruniu – LINK
- WUP w Olsztynie – LINK
- WUP w Szczecinie – LINK
- WUP w Zielonej Górze – LINK
Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19 można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub za pomocą elektronicznych kanałów kontaktu (e-mail, czat, Messenger) z Zieloną Linią – infolinią urzędów pracy.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat