reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Ochrona wynagrodzenia > Nienależnie pobrane dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych - ulgi w spłacie

Nienależnie pobrane dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych - ulgi w spłacie

Przy spłacie zobowiązań wynikających z nienależnie pobranego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych i refundacji składek na ubezpieczenia społeczne przysługują ulgi. Na czym polegają?

W okresie od dnia 8 marca 2020 r. nie dłużej jednak niż do upływu 6. miesiąca od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii nie stosuje się art. 49f ust. 3f i 3g ustawy o rehabilitacji (podstawa prawna).

Polecamy: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

W powyższym terminie część dotycząca należności z tytułu opłaty dodatkowej, o której mowa w art. 49f ust. 3f ustawy o rehabilitacji, nie będzie wymagana przy uregulowaniu wysokości rat wynikających z zawartych umów.

Ponadto w przypadku, gdy zobowiązany do zapłaty, nie wywiąże się z opłacenia raty, której termin płatności przypada w okresie od dnia 8 marca 2020 r. nie dłużej jednak niż do upływu 6. miesiąca od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, umowa nie ulegnie automatycznie rozwiązaniu, a wypłata bieżącego dofinansowania do wynagrodzeń lub refundacji składek na ubezpieczenia społeczne nie zostanie wstrzymana z tego powodu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama