REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Rekrutacja za pomocą agencji zatrudnienia
Rekrutacja za pomocą agencji zatrudnienia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Agencja rekrutacji reprezentuje swojego klienta, dlatego dba również o jego markę w relacjach z kandydatem. Każda rekrutacja jest inna. Zarówno pracodawcy, jak i agencji zależy na znalezieniu dobrego pracownika. Oto kilka porad do owocnej współpracy z agencją rekrutacji.

Nie ma jednego przepisu na udaną współpracę z agencją, bo każda rekrutacja jest inna - mniej lub bardziej wymagająca. Ale jedno jest pewne: obie strony, zarówno klient, jak i agencja, mają ten sam cel - znalezienie dobrego pracownika.

REKLAMA

Autopromocja

Co zrobić, by się to udało? Oto kilka porad:

Sprecyzowane oczekiwania

Rekrutacja często przypomina szukanie igły w stogu siana, ale dzięki pomocy agencji możliwe jest odnalezienie idealnego kandydata... pod warunkiem, że sami wiemy, kogo szukamy. Pamiętaj, że im bardziej sprecyzujesz swoje oczekiwania, tym łatwiejsze zadanie stanie przed agencją. Jak to zrobić? Najlepiej stworzyć listę 5 oczekiwań wobec kandydata, porządkując je od najważniejszych do mniej ważnych, ale już nie koniecznych. Unikajmy niekończących się list absolutnie niezbędnych i koniecznie wymaganych cech. Zwykle ograniczają krąg poszukiwań do kandydatów pracujących dla konkurencji, na dodatek o bardzo wysokich wymaganiach finansowych.  

Rekomendowany produkt: Zatrudnianie i zwalnianie pracowników – praktyczny poradnik (książka)

Uczciwe warunki

Oprócz listy wymagań wobec kandydata, koniecznie przedstawmy to, co najlepszego możemy zaoferować. Chodzi nie tylko o wynagrodzenie, ale i benefity, formę zatrudnienia, unikalną kulturę organizacyjną czy możliwości rozwoju. Warto wykorzystać doświadczenie i wiedzę agencji na temat wynagrodzeń. Konsultanci podpowiedzą, jakie są aktualne oczekiwania kandydatów na danym stanowisku i czy proponowana stawka jest adekwatna do wymagań. Pamiętajmy, że jeśli proponujemy wynagrodzenie poniżej średniej, możemy przyciągnąć kandydatów… poniżej średniej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nasze doświadczenie pokazuje, że dla kandydatów liczą się również pomniejsze aspekty, jak np. położenie biura czy miejsce parkingowe pod budynkiem – mówi Aneta Dziadkowiec, HR Manager w agencji Jobs Plus. Dlatego im więcej informacji o firmie dostarczysz agencji, tym lepiej – nie tylko na tematy finansowe.

Dobra komunikacja i stały kontakt

Aby rekrutacja przyniosła oczekiwany skutek, warto od początku do końca pozostawać w ścisłym kontakcie. Agencja powinna przekazywać regularną informację na temat postępów w procesie. Często prowadzone rekrutacje są dynamiczne, kandydaci zadają pytania, dlatego niezbędne okazują się nowe informacje, pozyskane od klienta. Zwykle liczy się też czas, bo kandydaci biorą udział w kilku procesach na raz. 

Równie ważna jest informacja zwrotna na temat przekazanych przez agencję kandydatów. Jeśli nie spełniają oni twoich oczekiwań, od razu informuj o swoich wątpliwościach i uwagach. Tylko bieżący feedback pozwoli agencji lepiej trafiać w potrzeby klientów.

Przyjazna rekrutacja

Agencja rekrutacji reprezentuje swojego klienta, dlatego dba również o jego markę w relacjach z kandydatem. Pierwszy etap to zwykle spotkanie z rekruterem agencyjnym, zaś drugi etap odbywa się u klienta. Ważne, by oba pozostawiły w kandydacie pozytywne odczucia. Dobre przygotowanie do spotkania to podstawa – sprawę ułatwią informacje uzyskane od rekruterów. Pamiętaj o ciepłym przyjęciu kandydata i profesjonalnie przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej. Warto wywrzeć na rozmówcy jak najlepsze wrażenie, by utwierdził się w przekonaniu, że chce pracować dla twojej firmy.

Rekrutacja z agencją to oszczędność czasu i pieniędzy, a zarazem doskonała możliwość wglądu w realia rynkowe. Warto w pełni wykorzystać tę szansę, by znaleźć idealnego kandydata. Powodzenia!

Dołącz do nas na Facebooku!

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA