reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > 5 najpopularniejszych branż - gdzie znaleźć pracę?

5 najpopularniejszych branż - gdzie znaleźć pracę?

5 najpopularniejszych branż, w których pracodawcy poszukują pracowników to sprzedaż, informatyka/programowanie, finanse/ekonomia, inżynieria/elektronika/ technologia oraz obsługa klienta/call center. Gdzie można znaleźć pracę w tych branżach?

Gdzie do finansów i ekonomii

Osoby szukające pracy w branży finansowej najwięcej ofert znajdą w województwie mazowieckim. Do końca maja regionu tego dotyczyło aż 31,4 proc. wszystkich ogłoszeń dla specjalistów z branży finansów i ekonomii. Na drugim miejscu znalazło się woj. dolnośląskie (15,4 proc. ogłoszeń), a za nim małopolskie (14 proc.). Pracownicy z tej branży otrzymują odpowiednio średnie wynagrodzenie w wysokości 3778, 3880 i 3794 zł. Pod względem deklarowanych zarobków, w tej branży również prym wiedzie woj. lubelskie. Specjaliści ds. finansów i ekonomiści otrzymują tam średnio 4596 zł. Sytuacja branży wygląda natomiast gorzej w warmińsko-mazurskim. Jednie 0,4 proc. ofert pracy dla osób zajmujących się finansami dotyczyło tego obszaru kraju.

Poszukiwanie pracy w okresie wakacyjnym

Dolny Śląsk mocno technologiczny

Dużą popularnością pod względem ofert pracy cieszy się także w tym roku branża inżynierii, elektroniki i technologii. Tutaj najczęściej rekrutują pracodawcy z Dolnego Śląska. 27,1 proc. wszystkich ofert dla osób związanych z tą branżą dotyczyło woj. dolnośląskiego, 14,6 proc. małopolskiego, natomiast 11,9 proc. mazowieckiego. W dolnośląskim inżynierowie zarabiają 3963 zł, małopolskim – 3788 zł, natomiast najwyższe zarobki otrzymują pracujący w woj. lubelskim – 4716 zł. Problem ze znalezieniem pracy w tej branży mogą mieć mieszkańcy warmińsko-mazurskiego. Opublikowano tam zaledwie 0,5 proc. wszystkich ofert pracy z tej kategorii.

Konsultanci poszukiwani

Sporym powodzeniem na rynku pracy do końca maja cieszyli się pracownicy z branży obsługi klienta i call center. Najwięcej ofert pojawiło się w województwie mazowieckim (33 proc. wszystkich dla tej branży), małopolskim (14,7 proc.) oraz dolnośląskim (10,6 proc.). W centralnym województwie pracownicy z tej branży zarabiają 3018 zł, natomiast najwięcej zarobić można w województwie Śląskim – 3601 zł. W tym przypadku również ciężko o pracę w woj. warmińsko-mazurskim i opolskim (0,8 proc. ofert dotyczyło tych regionów).

Umowa o prace tymczasową a standardowa umowa o pracę

Źródło: GoldenLine.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama