Sporządzenie raportu z wykonanego zlecenia od 1 stycznia 2017 r.
REKLAMA
REKLAMA
Od 1 stycznia konieczne jest sporządzanie raportów o czasie wykonania zlecenia. Są one podstawą rozliczeń między zleceniobiorcą a zleceniodawcą. Wynagrodzenie zleceniobiorcy/ świadczeniobiorcy powinno być ustalane w kontrakcie w taki sposób, aby kwota uposażenia za każdą godzinę pracy nie była niższa niż wysokość minimalnej stawki godzinowej (w 2017 r. – 13 zł brutto).
REKLAMA
Polecamy: Umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne od 1 stycznia 2017 r.
Przy umowach zawartych na czas dłuższy niż miesiąc wprowadzono dodatkowo obowiązek dokonywania wypłaty uposażenia w wysokości ustalonej przy uwzględnieniu minimalnej stawki godzinowej co najmniej raz w miesiącu. Tym samym wykonawcy zlecenia trzeba co miesiąc wypłacić wynagrodzenie w kwocie wynikającej z przemnożenia liczby godzin poświęconych na realizację przedmiotu tej umowy przez stawkę minimalną brutto/ godz. obowiązującą w danym roku. Pozostała kwotę wynikającą z umowy można wypłacić później, w terminie wynikającym z umowy.
Należy także określić sposób potwierdzania liczby przepracowanych godzin. Gdy strony go nie ustalą zleceniobiorca/ świadczeniobiorca przedkłada informacje o liczbie godzin pracy w formie pisemnej, elektronicznej lub dokumentowej w terminie poprzedzającym dzień wypłaty wynagrodzenia.
Źródło: NSZZ "Solidarność"
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA