REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aplikacja iPPK z dostępem do konta w PPK dla każdego pracownika

REKLAMA

REKLAMA

Wybierając ofertę PPK z Compensy Życie, klient otrzymuje dostęp do Pracowniczych Planów Kapitałowych poprzez przejrzystą i intuicyjną aplikację iPPK. Kto może z niej korzystać? Do czego służy? Czy można sprawdzić stan rachunku uczestnika PPK?

Do czego służy iPPK?

Aplikacja iPPK służy do administrowania PPK. Za jej pośrednictwem dochodzi do zawarcia umowy o prowadzenie PPK (umowa o zarządzanie PPK zostaje podpisana elektronicznie poprzez platformę www.naszeppk.compensa.pl). Po podpisaniu i zatwierdzeniu pierwszej umowy, czyli umowy o zarządzanie PPK, do administratora wskazanego w procesie zawierania umowy zostanie przesłany link do zalogowania się w iPPK. Aplikacja jest bowiem niezbędna do zawarcia kolejnej umowy z instytucją finansową.

Autopromocja

Podmiot zatrudniający wczytując do iPPK listę zatrudnionych pracowników, zawiera umowę o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Każda zmiana na liście zatrudnionych powinna być odnotowywana w aplikacji. Ponadto, zamieszcza się w niej informacje o złożonych deklaracjach o rezygnacji z dokonywania wpłat w PPK, a także wnioskach o przystąpienie do programu przez osoby od 55. do 69. roku życia.

Dodatkową funkcją jaką pełni aplikacja jest udostępnianie wszystkim uczestnikom PPK (a więc osobom zatrudnionym, które przystępują do programu) informacji na temat stanu ich rachunku.

Dostęp dla uczestników PPK

Każda instytucja finansowa prowadząca PPK zakłada wszystkim przystępującym do oszczędzania w PPK uczestnikom imienny rachunek. Na to konto wpływają wpłaty pracownika (2-4%), pracodawcy (1,5-4%) oraz wpłat państwa (wpłata powitalna 250 zł i wpłaty roczne 240 zł). Ustawa o PPK zapewnia prywatny charakter gromadzonych środków, które można w każdym czasie wypłacić i podlegają dziedziczeniu. Dla pracowników duże znaczenie ma więc bieżący dostęp do ich indywidualnych rachunków. Instytucje finansowe obsługujące PPK są zobligowane do umożliwienia uczestnikom programu wglądu w swoje konta za pośrednictwem Internetu. Nałożony jest na nie również obowiązek informacyjny w tym temacie. W związku z tym Compensa Życie wyposażyła w taką funkcjonalność aplikację iPPK. Aby znaleźć się na swoim rachunku, należy znać swój login i hasło. Jak je uzyskać?

Po zawarciu umowy o prowadzenie PPK, każdy pracownik niezwłocznie otrzyma pakiet powitalny zawierający najważniejsze informacje, m.in. dane dotyczące logowania w aplikacji. Jest to numer uczestnika oraz adres strony iPPK do logowania. Przede wszystkim pracownik musi mieć przekazane takie dane, jak: dane instytucji finansowej oraz podmiotu zatrudniającego, wysokość wpłat do PPK, informację o możliwości złożenia przez siebie dyspozycji w zakresie środków zgromadzonych na rachunku, a także trybie składania dyspozycji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pracownicy mają więc wgląd w historię wpłat do PPK wzbogaconą o możliwość dokonania zmian w zakresie wysokości wpłaty dodatkowej pracownika albo odwołania wpłaty dodatkowej, rezygnacji z PPK czy przywrócenia PPK.

Logując się na podany adres iPPK, należy podać numer uczestnika oraz jedną z trzech informacji:

 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • dokument tożsamości.

Są to dane podawane przez pracodawcę instytucji finansowej w procesie przystępowania do PPK.

Brak przekazania chociażby jednej z powyższych informacji o pracowniku uniemożliwi zalogowanie się do aplikacji.

Jeśli pracownik będzie miał kilka rachunków PPK z racji zatrudnienia w różnych podmiotach, mogą one być założone w innych instytucjach finansowych. W związku z powyższym w każdej z instytucji należy logować się oddzielnie.

Planowana funkcjonalność

Na oficjalnym portalu Pracowniczych Planów Kapitałowych www.mojeppk.pl pojawiła się jednak informacja o planowanym ułatwieniu w zakresie funkcjonalności. Ma ono pojawić się najpóźniej dnia 1 stycznia 2022 r. Otóż portal PPK zamierza uruchomić możliwość logowania się do wszystkich rachunków jednego uczestnika PPK. W jednym miejscu będzie więc można sprawdzić wartość ogółu środków zgromadzonych w programie.

Aplikacja iPPK a systemy kadrowo-płacowe

Compensa Życie zapewnia, że aplikacja iPPK jest w pełni kompatybilna z funkcjonującymi na rynku systemami kadrowo-płacowymi. Proces integracji iPPK z programami kadrowo-płacowymi rozpoczyna się po podpisaniu umowy o zarządzanie PPK. Do administratora podanego instytucji finansowej zostają przesłane dane do logowania się na iPPK. Następnie z użytkowanego programu kadrowo-płacowego należy wygenerować listę pracowników zatrudnionych w danym podmiocie i wczytać ją do iPPK. Dzień wgrania pliku będzie tożsamy z datą zawarcia umowy o prowadzenie PPK. Nie da się zmienić tej daty, ponieważ z chwilą wczytania pliku dochodzi do wygenerowania pliku PDF i zapisania w bazie danych aplikacji. Plik ten zawiera również umowę o prowadzenie PPK.

Aplikacja iPPK jest bardzo przejrzysta i przyjazna dla użytkownika. Zarówno przystępowanie do PPK jak i dalsze administrowanie za jej pośrednictwem jest bardzo intuicyjne i nie stwarza problemów. Jednak w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu: https://www.compensa.pl/ppk/.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł partnerski
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Do 29 lutego 2024 r. emeryci i renciści powinni poinformować ZUS o dodatkowych przychodach uzyskanych w 2023 r.

  Do 29 lutego 2024 r. należy poinformować ZUS o osiągniętych w zeszłym roku dodatkowych przychodach. Obowiązek taki mają osoby pobierające wcześniejszą emeryturę lub rentę, które w 2023 r. dorabiały do swoich świadczeń.

  13 emerytura 2024 brutto to 1780,96 zł. Ile trzynasta emerytura wynosi netto i kiedy jest wypłata?

  Trzynasta emerytura 2024 – ile na rękę otrzyma emeryt? To już szósty raz będzie w Polsce wypłacane dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów. Kiedy będzie wypłata trzynastej emerytury? 

  Dane osobowe pracowników. Czy pracodawca może pytać pracownika o narodowość

  Dane osobowe to wszelkie informacje o osobie fizycznej. W przypadku pracowników dane osobowe są przetwarzane i chronione zgodnie z unijnym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (tzw. RODO) oraz przepisami krajowego Kodeksu pracy. Szczególnej ochronie podlegają dane wrażliwe, wśród nich – informacje o pochodzeniu etnicznym pracownika. Czy pracodawca ma prawo żądać takich informacji od pracownika? Przepisy nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości.

  Lidl poszukuje stażystów na wakacje, zainteresowanych szczególnie zarządzaniem. Poza rozwojem własnych kompetencji można nieźle zarobić

  Pierwsza praca często przesądza o całej karierze zawodowej w życiu. Dlatego tak ważna jest nie tylko dla absolwentów wyższych uczelni. Dobrze gdy można sprawdzić się na stażu, choćby poświęcając na to wakacje – jeśli się jeszcze studiuje. Jedną z takich okazji od kilkunastu lat daje studentom i absolwentom znana sieć dyskontowa – Lidl.

  REKLAMA

  Od 1 marca można składać wnioski w programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!”. PFRON dofinansuje niepełnosprawnemu nawet 85% ceny zakupu samochodu!

  Rusza III tura naboru wniosków w programie PFRON „Samodzielność - Aktywność - Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością. Wnioski o dofinansowanie do ceny zakupu samochodu osobowego będzie można składać od 1 marca 2024 r. od godz. 10.00 do 31 marca 2024 r. do godz. 23.59. Dofinansowanie może wynieść nawet 85% ceny zakupu samochodu.

  Niedziela handlowa w marcu 2024 r. W którą niedzielę zakupy będą możliwe

  W marcu 2024 r. jest pięć niedziel. Czy w którąś z nich nie będzie obowiązywać zakaz handlu w niedziele i święta. Czy w marcu będzie niedziela handlowa? Gdzie można zrobić zakupy w niedziele marca 2024 r.? Wyjaśniamy.

  ZUS: Zwiększa się liczba cudzoziemców pracujących w Polsce. Obcokrajowcy zakładają własne firmy i zostają pracodawcami

  Statystyki ZUS z grudnia 2023 r. potwierdzają wzrost liczby ubezpieczonych cudzoziemców w stosunku do 2022 r. Legalne zatrudnienie w Polsce podjęło ponad 1,12 mln obcokrajowców. Nie tylko podejmują zatrudnienie jako pracownicy, ale sami tworzą miejsca pracy zakładając firmy.

  Ponad 50% szefów mówi, że ma „wszystkiego dość” i chce zmienić pracę w 2024 roku. Dlaczego?

  Aż 58% osób zajmujących stanowiska kierownicze jest otwartych na zmianę pracy, co wynika przede wszystkim z poczucia, że nie otrzymują adekwatnego wynagrodzenia w obecnym miejscu zatrudnienia, ale też z powodu kiepskich relacji z przełożonymi i negatywnej atmosfery. Takie wnioski płyną z badania „Potrzeby liderów 2024”, zrealizowanego przez IRCenter na zlecenie Pluxee Polska. Lista codziennych wyzwań i obciążeń jest długa – aż 67% kierowników przyznaje, że doświadcza wypalenia zawodowego, jednak wielu z nich nie może liczyć na wsparcie ze strony pracodawcy, ani tym bardziej okazywać swoich prawdziwych emocji. 

  REKLAMA

  Ostatnie 2 dni na roczną informację o stanie konta dla uczestnika PPK!

  Osoby uczestniczące w PPK powinny do końca lutego każdego roku otrzymać informację od instytucji finansowej prowadzącej ich rachunki PPK. Instytucja ta ma coroczny obowiązek przesyłania im informacji. Jakie dane znajdują się w rocznej informacji dla uczestnika PPK? Jak sprawdzić stan konta PPK?

  PPK. Po ukończeniu 60 lat można rozpocząć wypłaty środków. Decyzję w sprawie sposobu wypłaty środków z PPK można czasami zmienić

  Kiedy – po ukończeniu 60 lat – rozpocząć wypłatę oszczędności zgromadzonych w PPK zależy od decyzji uczestnika PPK. Osoba oszczędzająca w programie może również wybrać wariant wypłaty. Raz podjęta decyzja co do sposobu wypłaty środków może być później przez niego modyfikowana, ale tylko w ograniczonym zakresie. 

  REKLAMA