| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Pracownicze Plany Kapitałowe > Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Instytucje finansowe PPK posiadają wspólne cechy, takie jak wymóg kapitałowy, doświadczenie i zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty. Są nimi fundusze inwestycyjne i emerytalne. Wyjątek stanowi Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group. Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Compensa PPK z ubezpieczeniem na życie i od ciężkiego inwalidztwa

Wszystkie instytucje finansowe oferujące PPK spełniają wymogi zawarte w ustawie o PPK. Wyselekcjonowane zostały więc doświadczone i zapewniające bezpieczeństwo środków podmioty. Jest jedna rzecz, która w sposób szczególny wyróżnia Compensę Życie na tle innych instytucji.

Compensa Życie to jedyny ubezpieczyciel w gronie 20 instytucji znajdujących się w ewidencji PPK. Spośród dostępnych ofert PPK atutem Compensy jest wyjątkowa oferta PPK z dodatkową ochroną ubezpieczeniową dla każdego uczestnika PPK. Przystępując do PPK, pracownik otrzymuje ważne na całym świecie ubezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Ochrona zawarta w ofercie PPK Compensy zapewnia wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku, z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł. Koszty udzielonej ochrony finansowane są w ramach ustawowej opłaty pobieranej za zarządzanie, dzięki czemu rachunki uczestników programów nie zostaną obciążone żadną dodatkową opłatą – mówi Joanna Załęska, Dyrektor Biura PPK w Compensa Życie.

Ochrona ubezpieczeniowa jako dodatkowy benefit

Na uwagę zasługuje fakt braku dodatkowej płatności za ubezpieczenie. Ta dodatkowa ochrona dla pracowników nie będzie ich w żaden sposób obciążała. Nie przewiduje się pobierania środków z rachunków uczestników PPK. Compensa Życie świadczy tę bonusową usługę w ramach ustawowej płatności za zarządzanie i prowadzenie PPK. Jest to niewątpliwie oferta korzystna zarówno dla pracodawców jak i pracowników zamierzających oszczędzać w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia znajdują się w:

  • umowie o prowadzenie PPK,
  • w ogólnych warunkach indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK zatwierdzonych Uchwałą Nr 9/04/2019 Zarządu Towarzystwa z dnia 9 kwietnia 2019 roku (OWU),
  • polisie potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia i jej warunki.

Zdarzenia ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie obejmuje dwa zdarzenia ubezpieczeniowe, a mianowicie: śmierć i ciężkie inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku. W przypadku śmierci uczestnika PPK zgodnie z art. 86 ustawy o PPK środki zgromadzone w programie wypłaca się małżonkowi i innym osobom uprawnionym (spadkobiercy). W Compensie Życie powiększa się tę kwotę dodatkowo o 100 zł. Tymczasem w przypadku ciężkiego inwalidztwa suma ubezpieczenia uzależniona jest od wartości środków zgromadzonych na rachunku PPK w dniu nieszczęśliwego wypadku powodującego ciężkie inwalidztwo. Maksymalnie może wynosić nawet 100 000 zł.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

Ostatnio na forum

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »