REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

REKLAMA

REKLAMA

Instytucje finansowe PPK posiadają wspólne cechy, takie jak wymóg kapitałowy, doświadczenie i zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty. Są nimi fundusze inwestycyjne i emerytalne. Wyjątek stanowi Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group. Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Compensa PPK z ubezpieczeniem na życie i od ciężkiego inwalidztwa

Wszystkie instytucje finansowe oferujące PPK spełniają wymogi zawarte w ustawie o PPK. Wyselekcjonowane zostały więc doświadczone i zapewniające bezpieczeństwo środków podmioty. Jest jedna rzecz, która w sposób szczególny wyróżnia Compensę Życie na tle innych instytucji.

REKLAMA

Autopromocja

Compensa Życie to jedyny ubezpieczyciel w gronie 20 instytucji znajdujących się w ewidencji PPK. Spośród dostępnych ofert PPK atutem Compensy jest wyjątkowa oferta PPK z dodatkową ochroną ubezpieczeniową dla każdego uczestnika PPK. Przystępując do PPK, pracownik otrzymuje ważne na całym świecie ubezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Ochrona zawarta w ofercie PPK Compensy zapewnia wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku, z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł. Koszty udzielonej ochrony finansowane są w ramach ustawowej opłaty pobieranej za zarządzanie, dzięki czemu rachunki uczestników programów nie zostaną obciążone żadną dodatkową opłatą – mówi Joanna Załęska, Dyrektor Biura PPK w Compensa Życie.

Ochrona ubezpieczeniowa jako dodatkowy benefit

Na uwagę zasługuje fakt braku dodatkowej płatności za ubezpieczenie. Ta dodatkowa ochrona dla pracowników nie będzie ich w żaden sposób obciążała. Nie przewiduje się pobierania środków z rachunków uczestników PPK. Compensa Życie świadczy tę bonusową usługę w ramach ustawowej płatności za zarządzanie i prowadzenie PPK. Jest to niewątpliwie oferta korzystna zarówno dla pracodawców jak i pracowników zamierzających oszczędzać w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia znajdują się w:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • umowie o prowadzenie PPK,
  • w ogólnych warunkach indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK zatwierdzonych Uchwałą Nr 9/04/2019 Zarządu Towarzystwa z dnia 9 kwietnia 2019 roku (OWU),
  • polisie potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia i jej warunki.

Zdarzenia ubezpieczeniowe

REKLAMA

Ubezpieczenie obejmuje dwa zdarzenia ubezpieczeniowe, a mianowicie: śmierć i ciężkie inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku. W przypadku śmierci uczestnika PPK zgodnie z art. 86 ustawy o PPK środki zgromadzone w programie wypłaca się małżonkowi i innym osobom uprawnionym (spadkobiercy). W Compensie Życie powiększa się tę kwotę dodatkowo o 100 zł. Tymczasem w przypadku ciężkiego inwalidztwa suma ubezpieczenia uzależniona jest od wartości środków zgromadzonych na rachunku PPK w dniu nieszczęśliwego wypadku powodującego ciężkie inwalidztwo. Maksymalnie może wynosić nawet 100 000 zł.

Konkretną wartość świadczenia należnego z tytułu wystąpienia trwałego inwalidztwa w następstwie nieszczęśliwego wypadku w okresie ubezpieczenia oblicza się poprzez pomnożenie odpowiedniej wartości procentowej z „Tabeli współczynników procentowych Ciężkiego inwalidztwa w następstwie Nieszczęśliwego wypadku w Okresie ubezpieczenia” (tabela zawiera rodzaje uszczerbku na zdrowiu wraz z wartością procentową przypisaną każdemu z nich i znajduje się w załączniku nr 2 do ogólnych warunków indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK) przez wysokość sumy ubezpieczenia aktualną na dzień zajścia nieszczęśliwego wypadku powodującego inwalidztwo.

Zgłoszenie zdarzenia ubezpieczeniowego

W razie wystąpienia jednego ze zdarzeń ubezpieczeniowych, a więc śmierci lub ciężkiego inwalidztwa, należy niezwłocznie zgłosić tę informację ubezpieczycielowi. Służy do tego specjalny formularz wniosku o wypłatę świadczenia. Jest on dostępny w systemie informatycznym i na stronie internetowej https://www.compensa.pl/ppk/.

PPK Twojej firmy w Compensie

Zainteresował Cię ten artykuł? Poznaj więcej atutów oferty Compensy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.compensa.pl/ppk/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł partnerski

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

MRPiPS: Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Czy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym? Oczywiście, że można!

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi w wieku przedemerytalnym. Prawo pracy przewiduje jednak przypadki, gdy taka ochrona nie przysługuje pracownikowi i możliwe jest zwolnienie go z pracy. Co to za przypadki?

REKLAMA

Świadczenie rehabilitacyjne 2024 i 2025 r. Dla kogo, jak wystąpić, wysokość

Przy przedłużającej się chorobie warto pamiętać, że po wyczerpaniu limitu zasiłku chorobowego, można wystąpić o dodatkowe świadczenie, dzięki któremu będzie można dalej dochodzić do siebie. Sprawdź, czym jest świadczenie rehabilitacyjne, komu przysługuje, jak o nie wystąpić, a także jaka jest wysokość tego świadczenia.

Pracodawcy chcą wiedzieć o dorabianiu i dodatkowych umowach pracownika. Dlaczego?

Dlaczego pracodawcy chcą wiedzieć o dodatkowych umowach pracownika? Okazuje się, że widzą w nich zagrożenie. Czy pracownik musi informować głównego pracodawcę o podejmowanych dodatkowych zleceniach i dorabianiu do podstawowego wynagrodzenia?

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Jakie są założenia tej ustawy? Co z minimalnym wynagrodzeniem w 2025 r.?

Rząd pracuje nad projektem nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowa ustawa wdraża dyrektywę dotyczącą minimalnych wynagrodzeń w Unii Europejskiej. Kiedy minimalne wynagrodzenie zostanie ustalone według nowych przepisów?

Zaległy urlop do 30 września 2024

Zbliża się ważny termin, którego pracownicy i pracodawcy nie powinni przegapić. Z dniem 30 września 2024 r. przedawnią się niewykorzystane urlopy, które przysługiwały za rok 2020 r. a które powinny być udzielone najpóźniej do 30 września 2021 r. 

REKLAMA

Mężczyźni do 55 roku życia i kobiety do 50 roku życia muszą zdecydować do końca lipca 2024 r. - ZUS czy OFE?

Mężczyźni do 55 roku życia i kobiety do 50 roku muszą zdecydować do końca lipca 2024 r. - gdzie będzie trafiać składka emerytalna? Na subkonto w ZUS czy do OFE? Kolejne okno transferowe będzie otwarte dopiero w 2028 roku.

Skrócone lekcje w roku szkolnym 2024/25. We wrześniu zmienić się mają kolejne przepisy

Kiedy słupek rtęci rośnie, a temperatury w Polsce są z roku na rok coraz wyższe, wydajność pracowników może spadać ale i wydajność uczniów podczas lekcji również może być niższa. Planowane są więc zmiany w edukacji. Mają być skrócone lekcje w roku szkolnym 2024/25, ponieważ we wrześniu mają zmienić się kolejne przepisy w zakresie pracy i nauki w upały.

REKLAMA