Kategorie

Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Emilia Panufnik
Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych? / fot. Shutterstock
Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych? / fot. Shutterstock
shutterstock
Instytucje finansowe PPK posiadają wspólne cechy, takie jak wymóg kapitałowy, doświadczenie i zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty. Są nimi fundusze inwestycyjne i emerytalne. Wyjątek stanowi Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group. Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Compensa PPK z ubezpieczeniem na życie i od ciężkiego inwalidztwa

Wszystkie instytucje finansowe oferujące PPK spełniają wymogi zawarte w ustawie o PPK. Wyselekcjonowane zostały więc doświadczone i zapewniające bezpieczeństwo środków podmioty. Jest jedna rzecz, która w sposób szczególny wyróżnia Compensę Życie na tle innych instytucji.

Compensa Życie to jedyny ubezpieczyciel w gronie 20 instytucji znajdujących się w ewidencji PPK. Spośród dostępnych ofert PPK atutem Compensy jest wyjątkowa oferta PPK z dodatkową ochroną ubezpieczeniową dla każdego uczestnika PPK. Przystępując do PPK, pracownik otrzymuje ważne na całym świecie ubezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Ochrona zawarta w ofercie PPK Compensy zapewnia wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku, z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł. Koszty udzielonej ochrony finansowane są w ramach ustawowej opłaty pobieranej za zarządzanie, dzięki czemu rachunki uczestników programów nie zostaną obciążone żadną dodatkową opłatą – mówi Joanna Załęska, Dyrektor Biura PPK w Compensa Życie.

Ochrona ubezpieczeniowa jako dodatkowy benefit

Na uwagę zasługuje fakt braku dodatkowej płatności za ubezpieczenie. Ta dodatkowa ochrona dla pracowników nie będzie ich w żaden sposób obciążała. Nie przewiduje się pobierania środków z rachunków uczestników PPK. Compensa Życie świadczy tę bonusową usługę w ramach ustawowej płatności za zarządzanie i prowadzenie PPK. Jest to niewątpliwie oferta korzystna zarówno dla pracodawców jak i pracowników zamierzających oszczędzać w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia znajdują się w:

 • umowie o prowadzenie PPK,
 • w ogólnych warunkach indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK zatwierdzonych Uchwałą Nr 9/04/2019 Zarządu Towarzystwa z dnia 9 kwietnia 2019 roku (OWU),
 • polisie potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia i jej warunki.

Zdarzenia ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie obejmuje dwa zdarzenia ubezpieczeniowe, a mianowicie: śmierć i ciężkie inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku. W przypadku śmierci uczestnika PPK zgodnie z art. 86 ustawy o PPK środki zgromadzone w programie wypłaca się małżonkowi i innym osobom uprawnionym (spadkobiercy). W Compensie Życie powiększa się tę kwotę dodatkowo o 100 zł. Tymczasem w przypadku ciężkiego inwalidztwa suma ubezpieczenia uzależniona jest od wartości środków zgromadzonych na rachunku PPK w dniu nieszczęśliwego wypadku powodującego ciężkie inwalidztwo. Maksymalnie może wynosić nawet 100 000 zł.

Konkretną wartość świadczenia należnego z tytułu wystąpienia trwałego inwalidztwa w następstwie nieszczęśliwego wypadku w okresie ubezpieczenia oblicza się poprzez pomnożenie odpowiedniej wartości procentowej z „Tabeli współczynników procentowych Ciężkiego inwalidztwa w następstwie Nieszczęśliwego wypadku w Okresie ubezpieczenia” (tabela zawiera rodzaje uszczerbku na zdrowiu wraz z wartością procentową przypisaną każdemu z nich i znajduje się w załączniku nr 2 do ogólnych warunków indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK) przez wysokość sumy ubezpieczenia aktualną na dzień zajścia nieszczęśliwego wypadku powodującego inwalidztwo.

Zgłoszenie zdarzenia ubezpieczeniowego

W razie wystąpienia jednego ze zdarzeń ubezpieczeniowych, a więc śmierci lub ciężkiego inwalidztwa, należy niezwłocznie zgłosić tę informację ubezpieczycielowi. Służy do tego specjalny formularz wniosku o wypłatę świadczenia. Jest on dostępny w systemie informatycznym i na stronie internetowej https://www.compensa.pl/ppk/.

PPK Twojej firmy w Compensie

Zainteresował Cię ten artykuł? Poznaj więcej atutów oferty Compensy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.compensa.pl/ppk/

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
Tylko teraz
99,00 zł
119,70
Przejdź do sklepu
Źródło: Artykuł partnerski
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Potrącenie zaległości ZUS z emerytury od 2022 r.

  Potrącenie zaległości składkowych z emerytury, renty i zasiłku będzie możliwe od 2022 r. ZUS odliczy składkę zdrowotną, podatek i należności składkowe nieopłacone w terminie. Do jakiej wysokości?

  Niemcy: niezaszczepieni bez rekompensaty za czas kwarantanny

  Niezaszczepieni nie otrzymają rekompensaty za czas kwarantanny. Nowe przepisy w Niemczech zaczną obowiązywać od 1 listopada 2021 r.

  Praca zdalna a work-life balance

  Praca zdalna a work-life balance - za dużo work i za mało life? Z badania "Candidate Pulse" wynika, ze praca zdalna zachwiała balansem między życiem prywatnym i zawodowym. Pracownicy odczuwają również więcej presji ze strony pracodawców.

  Pracodawca sprawdzi certyfikat covid [VIDEO]

  Pracodawca sprawdzi certyfikat covid? Najpewniej tak, ale na zasadzie dobrowolności. Co to oznacza? Na to i inne pytania odpowiada Stanisław Szwed, wiceminister pracy, polityki społecznej i rodziny.

  Obniżenie wieku emerytalnego jako fatalna decyzja [VIDEO]

  Obniżenie wieku emerytalnego było fatalną decyzją. Ekonomiści negatywnie oceniają niższy i zróżnicowany dla kobiet i mężczyzn wiek emerytalny w Polsce.

  Co pandemia uświadomiła menadżerom? [VIDEO]

  Pandemia a zarządzanie - co kryzys wywołany pandemią uświadomił menadżerom? Okazało się, że kapitał ludzki jest niezwykle ważny. Duże znaczenie ma także zdolność do szybkich zmian.

  Kodeks pracy art. 30

  Kodeks pracy w art. 30 wylicza sposoby rozwiązania umowy o pracę: porozumienie stron, wypowiedzenie, dyscyplinarka i upływ czasu.

  Kontroferta dla pracownika - co to jest?

  Kontroferta dla pracownika - co to jest i w jakim celu się ją stosuje? Czy warto przyjąć kontrofertę?

  Jesienna rekrutacja w logistyce - jak zachęcić do pracy w firmie?

  Startuje jesienna rekrutacja w logistyce. Jakich pracowników brakuje? Jak zachęcić do pracy w danej firmie? Co przyciąga pracowników?

  Kontrole PIP na małych budowach 2021 - wyniki

  Kontrole PIP na małych budowach zostały wzmożone w 2021 r. Z danych statystycznych wynika, że to właśnie na małych budowach jest najwięcej wypadków przy pracy. Jakie są wyniki kontroli PIP?

  Praca sezonowa - prawa cudzoziemców przez cały rok

  Praca sezonowa - prawa cudzoziemców nie są sezonowe. Przypomina o tym PIP w kampanii "Prawa przez cały rok". Jak zatrudnić cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę sezonową? Czym jest umowa o pomocy przy zbiorach?

  Europejskie Porozumienie dotyczące aktywnego starzenia się

  Europejskie Porozumienie podpisane w 2017 r. dotyczy aktywnego starzenia się i podejścia międzypokoleniowego w pracy. Realizując je, w Polsce powstało "Porozumienie strony pracowników oraz strony pracodawców RDS na rzecz aktywnego starzenia". Wypracowano w nim szereg rozwiązań na rzecz aktywnego starzenia się.

  Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2021?

  Kiedy jest zmiana czasu na zimowy w 2021 r.? Czy ostatni raz przestawiamy zegarki jesienią? Jak zmiana czasu wpływa na czas pracy w nocy?

  Wypłata wynagrodzenia za pracę w sobotę, niedzielę

  Wypłata wynagrodzenia za pracę to podstawowy obowiązek pracodawcy. Co w przypadku, gdy dzień wypłaty wynagrodzenia wypada w sobotę lub niedzielę?

  Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na 4 falę covid?

  4 fala covid przewidywana jest na jesień 2021 r. Statystyki wskazują na tendencję wzrostową zakażeń. Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na ten trudny czas?

  Weryfikacja szczepień pracowników - projekt

  Weryfikacja szczepień pracowników - trwają prace nad projektem nowych przepisów. Czy pracodawcy będą mogli sprawdzić fakt zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez pracowników?

  Umowa o dzieło - ZUS, zgłoszenie

  Umowa o dzieło - zgłoszenie do ZUS jest obowiązkowe od 2021 r. Jaki jest termin na zgłoszenie? Kto musi zgłosić umowę do ZUS?

  Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 18 września 2021 r.

  Najnowsze zmiany w ubezpieczeniach społecznych weszły w życie 18 września 2021 r. Sprawdź, co się zmieni.

  Wypalenie zawodowe podstawą zwolnienia lekarskiego od 2022 r.

  Wypalenie zawodowe od 2022 r. będzie podstawą do otrzymania zwolnienia lekarskiego (l4). Czym jest wypalenie? Jakie są objawy? Jak przeciwdziałać?

  Przeniesienie urlopu na kolejną umowę - wzór porozumienia

  Przeniesienie urlopu wypoczynkowego na kolejną umowę o pracę może nastąpić na mocy porozumienia stron. Jak je prawidłowo sporządzić? Oto wzór porozumienia.

  Ostatnie dni na wniosek o zwolnienie z ZUS!

  Wniosek o zwolnienie z ZUS - sklepiki szkolne i piloci muzealnych wycieczek mają ostatnie dni na ubieganie się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS.

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń - covid

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń została przewidziana w tarczy na czas pandemii COVID-19. Kogo dotyczy? Ile wynosi?

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - szczepienie

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy z powodu szczepienia - kiedy jest możliwe? Czy szczepienie dziecka uzasadnia zwolnienie od pracy?

  Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii

  Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie?

  Płace rosną, bo firmy walczą o pracowników

  Płace rosną wszędzie. Wszystkie kody PKD odnotowały w sierpniu 2021 r. podwyżki wynagrodzeń. Firmy walczą w ten sposób o pracowników.