REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

REKLAMA

REKLAMA

Instytucje finansowe PPK posiadają wspólne cechy, takie jak wymóg kapitałowy, doświadczenie i zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty. Są nimi fundusze inwestycyjne i emerytalne. Wyjątek stanowi Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group. Co wyróżnia Compensę spośród innych instytucji finansowych?

Compensa PPK z ubezpieczeniem na życie i od ciężkiego inwalidztwa

Wszystkie instytucje finansowe oferujące PPK spełniają wymogi zawarte w ustawie o PPK. Wyselekcjonowane zostały więc doświadczone i zapewniające bezpieczeństwo środków podmioty. Jest jedna rzecz, która w sposób szczególny wyróżnia Compensę Życie na tle innych instytucji.

Autopromocja

Compensa Życie to jedyny ubezpieczyciel w gronie 20 instytucji znajdujących się w ewidencji PPK. Spośród dostępnych ofert PPK atutem Compensy jest wyjątkowa oferta PPK z dodatkową ochroną ubezpieczeniową dla każdego uczestnika PPK. Przystępując do PPK, pracownik otrzymuje ważne na całym świecie ubezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Ochrona zawarta w ofercie PPK Compensy zapewnia wsparcie finansowe na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak trwałe inwalidztwo w wyniku nieszczęśliwego wypadku, z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł. Koszty udzielonej ochrony finansowane są w ramach ustawowej opłaty pobieranej za zarządzanie, dzięki czemu rachunki uczestników programów nie zostaną obciążone żadną dodatkową opłatą – mówi Joanna Załęska, Dyrektor Biura PPK w Compensa Życie.

Ochrona ubezpieczeniowa jako dodatkowy benefit

Na uwagę zasługuje fakt braku dodatkowej płatności za ubezpieczenie. Ta dodatkowa ochrona dla pracowników nie będzie ich w żaden sposób obciążała. Nie przewiduje się pobierania środków z rachunków uczestników PPK. Compensa Życie świadczy tę bonusową usługę w ramach ustawowej płatności za zarządzanie i prowadzenie PPK. Jest to niewątpliwie oferta korzystna zarówno dla pracodawców jak i pracowników zamierzających oszczędzać w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Wszystkie informacje dotyczące ubezpieczenia znajdują się w:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • umowie o prowadzenie PPK,
 • w ogólnych warunkach indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK zatwierdzonych Uchwałą Nr 9/04/2019 Zarządu Towarzystwa z dnia 9 kwietnia 2019 roku (OWU),
 • polisie potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia i jej warunki.

Zdarzenia ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie obejmuje dwa zdarzenia ubezpieczeniowe, a mianowicie: śmierć i ciężkie inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku. W przypadku śmierci uczestnika PPK zgodnie z art. 86 ustawy o PPK środki zgromadzone w programie wypłaca się małżonkowi i innym osobom uprawnionym (spadkobiercy). W Compensie Życie powiększa się tę kwotę dodatkowo o 100 zł. Tymczasem w przypadku ciężkiego inwalidztwa suma ubezpieczenia uzależniona jest od wartości środków zgromadzonych na rachunku PPK w dniu nieszczęśliwego wypadku powodującego ciężkie inwalidztwo. Maksymalnie może wynosić nawet 100 000 zł.

Konkretną wartość świadczenia należnego z tytułu wystąpienia trwałego inwalidztwa w następstwie nieszczęśliwego wypadku w okresie ubezpieczenia oblicza się poprzez pomnożenie odpowiedniej wartości procentowej z „Tabeli współczynników procentowych Ciężkiego inwalidztwa w następstwie Nieszczęśliwego wypadku w Okresie ubezpieczenia” (tabela zawiera rodzaje uszczerbku na zdrowiu wraz z wartością procentową przypisaną każdemu z nich i znajduje się w załączniku nr 2 do ogólnych warunków indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Compensa PPK) przez wysokość sumy ubezpieczenia aktualną na dzień zajścia nieszczęśliwego wypadku powodującego inwalidztwo.

Zgłoszenie zdarzenia ubezpieczeniowego

W razie wystąpienia jednego ze zdarzeń ubezpieczeniowych, a więc śmierci lub ciężkiego inwalidztwa, należy niezwłocznie zgłosić tę informację ubezpieczycielowi. Służy do tego specjalny formularz wniosku o wypłatę świadczenia. Jest on dostępny w systemie informatycznym i na stronie internetowej https://www.compensa.pl/ppk/.

PPK Twojej firmy w Compensie

Zainteresował Cię ten artykuł? Poznaj więcej atutów oferty Compensy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.compensa.pl/ppk/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł partnerski
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Waloryzacja emerytur 2024 – tabela netto

  Waloryzacja emerytur od 1 marca 2024 roku - o ile procent wzrosną emerytury? Kiedy będzie wypłata pierwszych wyższych emerytur? Tabela przedstawia podwyżki emerytur od 1 marca 2024 roku. Ile wynoszą kwoty netto emerytur po waloryzacji?

  Mama 4+ czyli emerytura matczyna w 2024 roku [WYWIAD]

  Mama 4 plus w 2024 roku - to już 5 lat funkcjonowania świadczenia w Polsce. Czy w tym czasie zmieniły się przepisy? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać RSU? Ile wynosi rodzicielskie świadczenie uzupełniające do końca lutego, a ile od 1 marca 2024 roku? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku? Czy na emeryturze matczynej można pracować? Czy ojcowie pobierają emeryturę matczyną? Na te i inne pytania odpowiada rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego Iwoną Kowalską-Matis

  Nie możesz pójść do ZUS i załatwić sprawy? Możesz wysłać pełnomocnika. Trzeba tylko wypełnić formularz ZUS PEL

  Za pomocą formularza ZUS PEL klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą udzielić pełnomocnictwa do załatwiania swoich spraw. Formularz można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl lub z PUE ZUS. Druk jest także dostępny w każdej placówce ZUS.

  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  REKLAMA

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. Trwa kampania BHP w cyfrowym świecie pracy

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. To zarządzanie pracą przez sztuczną inteligencję może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej pracy, jej ilość jak i utratę. Świat pracy i rynek się zmieniają - ale w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, nie kapitał. Konieczne jest więc budowanie wiedzy, doświadczenia i zaufania przez informowanie pracowników i zasięganie ich opinii oraz umożliwienie im udziału w projektowaniu i wdrażaniu technologii i systemów cyfrowych w nowej postindustrialnej erze pracy. „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego. Jest dobre dla ciebie. Dobre dla firmy” – tak głosi kampania „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym”, która jest prowadzona w latach 2023-2025. Kampania odbywa się w ramach projektu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

  Ukraińcy będą przebywać legalnie w Polsce do 30 czerwca 2024 r. Weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Pobyt w Polsce obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z wojną prowadzoną w tym kraju będzie uznawany za legalny do 30 czerwca 2024 r. To zmiana, jaką wprowadziła nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowelizacja obowiązuje od 22 lutego. 

  Nie na każdej uczelni podwyżki o 30%. Na publicznej adiunkt zarabia 6840 zł a na niepublicznej często otrzymuje tylko minimalną krajową 4242 zł!

  Nawet ponad 2500 zł może wynosić różnica w zarobkach doktora, który jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na uczelni niepublicznej, w stosunku do doktora - adiunkta, który jest zatrudniony na uczelni publicznej i po podwyżkach zarabia minimalnie 6840 zł. Mało kto wie, że podwyżki wynagrodzeń na uczelniach o 30% nie dotyczą uczelni niepublicznych. Wyższe wynagrodzenie, zgodnie z nowym rozporządzeniem otrzymują tylko pracownicy uczelni publicznych. 

  23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Czym jest depresja?

  W dniu 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Depresję można i powinno się leczyć. Wiele polskich pracowników zmaga się jednak z problem zwolnienia lekarskiego i uznania depresji za chorobę zawodową - bo takową ona nie jest. 

  REKLAMA

  Jak uzyskać świadczenie wspierające z ZUS: wnioski, terminy, kwoty

  Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla osób niepełnosprawnych. W 2024 r. świadczenie dostępne jest dla osób z niepełnosprawnościami z najwyższymi poziomami potrzeby wsparcia, tj. od 87 do 100 punktów. Jak wygląda procedura uzyskania świadczenia wspierającego?

  28 lutego 2024 r. upływa termin przekazania ubezpieczonym informacji ZUS IMIR

  Płatnicy składek są zobowiązani do sporządzenia informacji rocznej (ZUS IMIR) dotyczącej ubezpieczonych, za których w 2023 r. rozliczali składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Ww. informację należy przekazać ubezpieczonym do 28 lutego 2024 r.

  REKLAMA