reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Praca tymczasowa > Uzgodnienia między agencją pracy tymczasowej a pracodawcą użytkownikiem

Uzgodnienia między agencją pracy tymczasowej a pracodawcą użytkownikiem

Przed zatrudnieniem pracownika tymczasowego, agencja pracy tymczasowej powinna uzgodnić z pracodawcą użytkownikiem m.in. rodzaj pracy, która ma być powierzona pracownikowi, wymiar czasu pracy, miejsce wykonywania pracy tymczasowej, czy sposób wykorzystania urlopu wypoczynkowego.

Wynagrodzenie

Obowiązkiem pracodawcy użytkownika jest pisem­ne poinformowanie agencji pracy tymczasowej m.in. o wynagrodzeniu za pracę, która ma być powierzona pracownikowi tymczasowemu, okre­ślonym w przepisach o wynagrodzeniu obowiązu­jących u pracodawcy użytkownika. Przed zawarciem umowy o pracę między agen­cją pracy tymczasowej a pracownikiem tymcza­sowym agencja i pracodawca użytkownik pisem­nie uzgadniają zakres przejęcia przez pracodawcę użytkownika obowiązku pracodawcy dotyczące­go m.in. wypłacania należności na pokrycie kosz­tów związanych z podróżą służbową.

Co do zasa­dy obowiązkiem agencji pracy tymczasowej jest wypłacanie należności na pokrycie kosztów zwią­zanych z podróżą służbową, jednak dopuszczalne jest przejęcie tego obowiązku przez pracodaw­cę użytkownika jako obowiązku własnego. O tych uzgodnieniach agencja pracy tymczasowej zawia­damia osobę, której ma być powierzone wykony­wanie pracy tymczasowej, przed zawarciem z nią umowy o pracę.

Umowa o pracę zawarta między agencją pracy tym­czasowej a pracownikiem tymczasowym powinna określać warunki zatrudnienia pracownika tymcza­sowego w okresie wykonywania pracy na rzecz pra­codawcy użytkownika, a w szczególności wynagro­dzenie za pracę oraz termin i sposób wypłacania tego wynagrodzenia przez agencję pracy tymcza­sowej.

Zadaj pytanie na FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z publikacji "Encyklopedia Kadr i Płac"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama