REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kadrowy Roku 2010 wybrany!

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

W 8 edycji konkursu Kadrowy Roku wzięło udział około 700 uczestników, którzy walczyli o tytuł  najlepszego kadrowca. Pierwsze miejsce zajęła Pani Renata Zdebik, specjalista ds. kadr i płac z Bolęcina, której wiedza i pasja do pracy zawodowej doprowadziły ją do zwycięstwa w konkursie.

Rozmowa z Panią Renatą Zdebik, Kadrową Roku 2010

REKLAMA

  • Konkurs Kadrowy Roku był dla Pani kolejną już próbą, z którą postanowiła się Pani zmierzyć. Co wpływa na Pani coroczną decyzję związaną z udziałem w konkursie Kadrowy Roku?

– Decyzję o wzięciu udziału w konkursie Kadrowy Roku podjęłam, ze względu na chęć zmierzenia się z najlepszymi specjalistami w zakresie kadr w Polsce oraz w celu sprawdzenia swojej wiedzy. Ponadto tematyka konkursu jest bardzo rozległa, a w swojej pracy zawodowej niestety nie ze wszystkimi problemami mam do czynienia. Dlatego też w konkursie tym pociąga mnie chęć sprawdzenia swojej wiedzy w innych zagadnieniach związanych z prawem pracy niż te, którymi zajmuję się na co dzień. Dzięki corocznemu udziałowi w konkursie Kadrowy Roku mogę ciągle poszerzać swoją wiedzę. W niektórych obszarach muszę się sporo douczyć. Na przykład na co dzień nie interesuję się zmianami zachodzącymi w dziedzinach, takich jak związki zawodowe czy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, ponieważ akurat ta wiedza nie jest mi potrzebna w codziennej pracy. Ponadto taki konkurs to nie lada logistyczne wyzwanie, ponieważ trzy tygodnie podczas drugiego etapu były podporządkowane tylko i wyłącznie konkursowi.

  • Jak ocenia Pani poziom trudności tegorocznego konkursu?

– Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy, zarówno ze względu na trudność pytań, jak i poziom przygotowania wśród uczestników. Dla mnie osobiście najtrudniejszy był ubiegłoroczny konkurs na Kadrowego Roku. O bardzo wysokim poziomie ostatniego etapu tego konkursu niech świadczy chociażby to, że nie było nikogo, kto rozwiązałby test bezbłędnie (test składał się z dziesięciu zadań – kazusów prawnych, z których każdy miał kilka wariantów odpowiedzi).

  • Jakich rad udzieliłaby Pani innym osobom chcącym wziąć udział w konkursie? Jaka jest Pani recepta na sukces?

REKLAMA

– Nie powiem nic odkrywczego. Należy dużo czytać i dokształcać się oraz na bieżąco zapoznawać się ze zmianami prawa. Bardzo dobrym źródłem wiedzy jest również forum internetowe, a moim ulubionym jest forum portalu kadrowego www.kadry.infor.pl. Można się tam spotkać z przeróżnymi praktycznymi problemami oraz ich rozwiązaniami, mającymi swoje korzenie w zawodowym życiu innych pracowników działów kadr z całej Polski. Tak więc nie traktujmy forum jedynie jako miejsca rozwiązania własnego problemu, ale miejsca poszerzania swojej wiedzy.

A sukces? Uważam, że osiągnęłam go dzięki temu, iż sumiennie wykonuję pracę specjalisty ds. kadr i płac, a zarazem bardzo angażuję się w to, co robię, także w napotykane problemy firmy i każdego pracownika. Czasem pomysł na rozwiązanie konkretnego problemu przychodzi dopiero w domu przy filiżance kawy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rozmawiała Karolina Olech

Ciąg dalszy rozmowy ukaże się  19 kwietnia 2011 r. w nr 16/2011 „Serwisu Prawno-Pracowniczego”

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najbardziej szanowane zawody 2025. B2B, outsourcing i praca tymczasowa wypierają umowę o pracę

Jakie zawody są obecnie najbardziej szanowane przez społeczeństwo? Na końcu listy znajdują się posłowie, europosłowie, samorządowcy, influencerzy i youtuberzy. Zmienia się idealna wizja pracy - B2B, outsourcing i praca tymczasowa wypierają umowę o pracę.

Pracodawca powinien redukować przebodźcowanie pracowników [SPOSOBY]

Współcześnie pracujemy za dużo, za głośno i za szybko. Wpływa to na przebodźcowanie, co z kolei powoduje niezdolność do koncentracji, złe samopoczucie, a nawet problemy psychiczne. Raport Pracuj.pl “Neurokomfort w pracy i rekrutacji, czyli przed jakimi wyzwaniami stajemy jako neuroróżnorodni w świecie pełnym bodźców” przedstawia problem i podaje pracodawcom sposoby na redukowanie przebodźcowania pracowników.

Uwaga! Komunikat ZUS: Od 1 lipca 2025 nowy kod ubezpieczenia dla osób niepełnosprawnych na stażu. Sprawdź, jak rozliczać 09 21 i 09 20

ZUS przypomina: od 1 lipca 2025 r. obowiązuje nowy kod tytułu ubezpieczenia dla osób niepełnosprawnych pobierających stypendium z urzędu pracy. Zmiana wynika z nowelizacji rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

MRPiPS: W cztery miesiące 2025 r. ponad 103 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Najczęściej dla obywateli Kolumbii, Filipin, Indii i Nepalu

Wstępne dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pierwsze 4 miesiące 2025 r. pokazują, że w tym okresie wydano w Polsce 103,2 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej otrzymali Kolumbijczycy. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znaleźli się obywatele Filipin, Indii, Nepalu oraz Uzbekistanu. Jednocześnie zaledwie 1,2 tys. zezwoleń wydano dla pracowników z Ukrainy.

REKLAMA

Czy zmiana formy prawnej pracodawcy wpływa na PPK? [PRZYKŁADY]

Przepisy ustawy o PPK nie wyłączają ani nie modyfikują zasad kontynuacji bądź sukcesji wynikających np. z przepisów kodeksu spółek handlowych. Jeżeli po przekształceniu danemu podmiotowi przysługują nadal prawa i obowiązki, jakie miał przed przekształceniem, dotyczy to także praw i obowiązków wynikających z umowy o zarządzanie PPK.

Nieodpłatne kursy językowe dla pracowników. Aspekty prawne i podatkowe

Na co może liczyć pracownik chcący podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Czy pracodawca może finansować pracownikom kursy językowe ze środków ZFŚS? Kiedy sfinansowanie szkoleń językowych pracownikom jest dla nich przychodem? W artykule odpowiadamy na najważniejsze pytania!

6 najważniejszych zmian w zatrudnianiu cudzoziemców od czerwca 2025 r.

Dnia 1 czerwca weszły w życie ważne przepisy zmieniające zasady legalnego zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Zmiany można przedstawić w 6 głównych punktach. Oto najważniejsze przepisy prawne.

MRPiPS: Pilotaż skróconego czasu pracy 2025 – nabór wniosków od 14 sierpnia 2025, do 1 mln zł dofinansowania [SZCZEGÓŁY, WAŻNE TERMINY]

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło szczegóły długo wyczekiwanego pilotażu skróconego czasu pracy. Program, pierwszy tego typu w Polsce i tej części Europy, zakłada praktyczne testowanie różnych modeli organizacji pracy przy wsparciu finansowym państwa. Wnioski o udział w pilotażu będzie można składać od 14 sierpnia do 15 września 2025 roku.

REKLAMA

Nowoczesne BHP czyli jak zmiany klimatu wpływają na bezpieczeństwo pracy

Jakich działań ze strony pracodawcy wymaga nowoczesne podejście do BHP? Czym jest dziś bezpieczeństwo pracy? Jak zmiany klimatu wpływają na zarządzanie bezpieczeństwem w firmie?

Od 2026 r. pracodawcy będą mieli dodatkowe obowiązki. Zmiany Kodeksu pracy wchodzą w życie

Kodeks pracy się zmienia. Nowe przepisy wejdą w życie na początku 2026 roku. Oznacza to dodatkowe obowiązki dla pracodawców. Co zmienia się w Kodeksie pracy? O czym muszą wiedzieć pracownicy?

REKLAMA