REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kadrowy Roku 2010 wybrany!

REKLAMA

W 8 edycji konkursu Kadrowy Roku wzięło udział około 700 uczestników, którzy walczyli o tytuł  najlepszego kadrowca. Pierwsze miejsce zajęła Pani Renata Zdebik, specjalista ds. kadr i płac z Bolęcina, której wiedza i pasja do pracy zawodowej doprowadziły ją do zwycięstwa w konkursie.

Rozmowa z Panią Renatą Zdebik, Kadrową Roku 2010

REKLAMA

Autopromocja
  • Konkurs Kadrowy Roku był dla Pani kolejną już próbą, z którą postanowiła się Pani zmierzyć. Co wpływa na Pani coroczną decyzję związaną z udziałem w konkursie Kadrowy Roku?

– Decyzję o wzięciu udziału w konkursie Kadrowy Roku podjęłam, ze względu na chęć zmierzenia się z najlepszymi specjalistami w zakresie kadr w Polsce oraz w celu sprawdzenia swojej wiedzy. Ponadto tematyka konkursu jest bardzo rozległa, a w swojej pracy zawodowej niestety nie ze wszystkimi problemami mam do czynienia. Dlatego też w konkursie tym pociąga mnie chęć sprawdzenia swojej wiedzy w innych zagadnieniach związanych z prawem pracy niż te, którymi zajmuję się na co dzień. Dzięki corocznemu udziałowi w konkursie Kadrowy Roku mogę ciągle poszerzać swoją wiedzę. W niektórych obszarach muszę się sporo douczyć. Na przykład na co dzień nie interesuję się zmianami zachodzącymi w dziedzinach, takich jak związki zawodowe czy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, ponieważ akurat ta wiedza nie jest mi potrzebna w codziennej pracy. Ponadto taki konkurs to nie lada logistyczne wyzwanie, ponieważ trzy tygodnie podczas drugiego etapu były podporządkowane tylko i wyłącznie konkursowi.

  • Jak ocenia Pani poziom trudności tegorocznego konkursu?

– Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy, zarówno ze względu na trudność pytań, jak i poziom przygotowania wśród uczestników. Dla mnie osobiście najtrudniejszy był ubiegłoroczny konkurs na Kadrowego Roku. O bardzo wysokim poziomie ostatniego etapu tego konkursu niech świadczy chociażby to, że nie było nikogo, kto rozwiązałby test bezbłędnie (test składał się z dziesięciu zadań – kazusów prawnych, z których każdy miał kilka wariantów odpowiedzi).

  • Jakich rad udzieliłaby Pani innym osobom chcącym wziąć udział w konkursie? Jaka jest Pani recepta na sukces?

– Nie powiem nic odkrywczego. Należy dużo czytać i dokształcać się oraz na bieżąco zapoznawać się ze zmianami prawa. Bardzo dobrym źródłem wiedzy jest również forum internetowe, a moim ulubionym jest forum portalu kadrowego www.kadry.infor.pl. Można się tam spotkać z przeróżnymi praktycznymi problemami oraz ich rozwiązaniami, mającymi swoje korzenie w zawodowym życiu innych pracowników działów kadr z całej Polski. Tak więc nie traktujmy forum jedynie jako miejsca rozwiązania własnego problemu, ale miejsca poszerzania swojej wiedzy.

A sukces? Uważam, że osiągnęłam go dzięki temu, iż sumiennie wykonuję pracę specjalisty ds. kadr i płac, a zarazem bardzo angażuję się w to, co robię, także w napotykane problemy firmy i każdego pracownika. Czasem pomysł na rozwiązanie konkretnego problemu przychodzi dopiero w domu przy filiżance kawy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rozmawiała Karolina Olech

Ciąg dalszy rozmowy ukaże się  19 kwietnia 2011 r. w nr 16/2011 „Serwisu Prawno-Pracowniczego”

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie urlopowe w szkołach. Czy powinno uwzględniać kryterium socjalne?

Do 31 sierpnia 2024 r. nauczyciele powinni otrzymać świadczenia urlopowe. Świadczenie, wypłacane wszystkim nauczycielom, jest finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy powinny uwzględniać kryterium socjalne?

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Więcej osób uzyska prawo do świadczenia

1 września 2024 r. więcej osób uzyska prawo do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Jakie warunki należy spełniać, żeby nabyć prawo do tego świadczenia?

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Kto ma prawo do nowej emerytury? Kiedy można złożyć wniosek?

1 września 2024 r. wejdą w życie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Więcej osób będzie mogło skorzystać z wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Kiedy można złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę?

Czy 14 lipca to niedziela handlowa?

Czy w lipcu jest jakaś niedziela handlowa? Czy w tym miesiącu możemy zaplanować zakupy na niedzielę? 

REKLAMA

Zmiana zasad obliczania stażu pracy. Jak to wpłynie na uprawnienia pracownika [przykłady]

Na podstawie stażu pracy ustalane są przysługujące pracownikowi uprawnienia, takie jak wymiar urlopu wypoczynkowego czy okres wypowiedzenia. Jeżeli do stażu pracy będą wliczane także inne okresy, np. prowadzenia działalności gospodarczej czy świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia, sposób ustalania uprawnień pracowniczych radykalnie się zmieni.

Maksymalna temperatura w pracy – będą nowe przepisy bhp!

Jaka może być maksymalna temperatura w pracy? W związku z występującymi upałami pracownicy pytają o swoje prawa. Będą nowe przepisy bhp chroniące pracowników przed pracą w upale. Dnia 10 lipca 2024 r. odbyło się spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tę informację należało obowiązkowo złożyć pracodawcy do 10 lipca. Jakie konsekwencje grożą w razie jej niezłożenia?

10 lipca 2024 r. minął termin złożenia przez zakładowe organizacje związkowe informacji o liczbie członków. Do tego dnia należało poinformować pracodawcę o liczbie związkowców według stanu na 30 czerwca br. Czy organizacjom, które nie dopełniły tego obowiązku, grożą jakieś sankcje? 

Nowelizacja Kodeksu pracy. Zmiany dotyczą podstawowych uprawnień pracowniczych

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada zmiany dotyczące podstawowych uprawnień pracowniczych. Do stażu pracy będzie wliczany okres wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia lub świadczenia usług zawartych z obecnym pracodawcą. Wpłynie to m.in. na długość okresu wypowiedzenia oraz wysokość odprawy w przypadku rozwiązania umowy o pracę.

REKLAMA

Urlop wypoczynkowy: wymiar, udzielanie, wynagrodzenie i dofinansowanie

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych. Przepisy prawa pracy dokładnie określają jego wymiar i zasady udzielania. Pracownikom przysługuje wynagrodzenie urlopowe. Pracodawcy często też dofinansowują im wypoczynek.

Jak motywować pracowników, także pokolenie Z? Oto najskuteczniejsze metody

Jak skutecznie motywować pracowników? Co najbardziej docenia pokolenie Z? Jak zbudować motywującą kulturę pracy? Poznaj skuteczne metody motywowania pracowników: klucz do sukcesu Twojego zespołu HR.

REKLAMA