REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy Polacy mogą pracować elastycznie i są gotowi na work-life fit?

Jeden z najnowszych światowych trendów na rynku pracy - work-life fit - powoli wkracza do Polski. Wśród jego głównych założeń i wyróżników można wymienić m.in. dowolność wyboru modelu pracy oraz elastyczne podejście do czasu i godzin realizacji projektów.

Integracja SAP i Workday – to może być proste!

Pandemia zadziałała jak katalizator na rozwój cyfryzacji procesów oraz obiegu dokumentów w firmach. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie rozwiązań chmurowych do obsługi kadr (portali) – zarówno od strony pracownika, jak i menedżera. Warunkiem powodzenia jest jednak integracja portalu z systemem, w którym dotychczas rozliczane są kadry. Quercus, firma specjalizująca się we wdrożeniach SAP i autorskich rozwiązań w obszarze HR, stworzyła narzędzie, które ułatwia integrację systemów.

Monitoring we wspólnocie mieszkaniowej – można stosować czy nie, aby było zgodnie z RODO?

Dziś chciałabym Wam przybliżyć temat monitoringu we wspólnocie mieszkaniowej. Skąd taki pomysł? Otóż zapytał mnie o to słuchacz jednego z moich szkoleń dotyczących ochrony danych osobowych. Założenie jest takie, że na osiedlu powstała wspólnota mieszkaniowa, został powołany Zarząd, mieszkańcy chcą w celu poprawy bezpieczeństwa zainstalować monitoring wizyjny. Monitoring ten ma być zarządzany przez mieszkańców, a dostęp do niego ma mieć każdy mieszkaniec, oczywiście po uprzednim zalogowaniu się przy użyciu odpowiednich dostępów.

Prezes ZUS z nagrodą specjalną „Polka XXI wieku”

Demografia, rynek pracy i sytuacja kobiet w kontekście systemu emerytalnego i wysokości pobieranych przez nie świadczeń to tematy, które poruszyła Prezes ZUS podczas konferencji „Polka XXI wieku”. Podczas tego wydarzenia prof. Gertruda Uścińska otrzymała nagrodę specjalną za pracę na rzecz transformacji cyfrowej ZUS.

REKLAMA

W ciągu ostatniego roku w Polsce przybyło ponad 1,6 tys. lekarzy z zagranicy

W ciągu ostatniego roku przybyło nam ponad 1,6 tys. lekarzy z zagranicy - przede wszystkim z Ukrainy, ponieważ jest to 800 osób - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przeciętna emerytura mężczyzny o 50 proc. wyższa niż emerytura kobiety

Przeciętna emerytura mężczyzn wynosi 3184 zł brutto, a kobiet - 2128 zł brutto. Różnica w wysokości tych świadczeń to 50 proc. - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podczas konferencji "Polka XXI w."

Współpraca JDG korzystniejsza niż etat

Dwie trzecie osób preferujących pracę dla kilku firm równocześnie, tzw. GIGerów, uważa, że współpraca w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej jest korzystniejsza niż zatrudnienie na etacie - wynika z badania firmy doradczej EY i start-upu GIGLIKE.

MKiDN powołał Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych

MKiDN utworzył nową instytucję kultury – Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

REKLAMA

Przerwa zawodowa związana z narodzeniem dziecka

Przerwa zawodowa związana z narodzinami dziecka powinna być społecznie respektowana i doceniana; potoczne twierdzenia o "siedzeniu w domu" są krzywdzące i nieprawdziwe - powiedziała we wtorek wiceminister rodziny Barbara Socha podczas konferencji "Polka XXI w."

Zdrowie i poczucie bezpieczeństwa to najważniejsze wartości dla kobiet

Zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i bezpieczeństwo ekonomiczne to najważniejsze wartości w życiu kobiet – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na reprezentatywnej próbie 1229 Polek.

Morawiecki o kobietach: choć mamy takie same prawa i obowiązki - musimy mieć równe szanse

Choć mamy takie same prawa i obowiązki, to musimy mieć równe szanse - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas gali wieńczącej konferencję "Polka XXI wieku". W ocenie szefa rządu w przyszłości "świat gospodarczy będzie miał coraz bardziej twarz kobiety".

Schłodzenie na rynku pracy?

Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia wzrósł w maju o 1,5 punktu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Zdaniem BIEC świadczy to o lekkim schłodzeniu na rynku pracy.

Mężczyzn na rynku pracy jak na lekarstwo

Niedopasowanie na rynku pracy, które możemy obecnie zaobserwować jest gigantyczne i wymaga ono bardzo elastycznego podejścia ze strony przedsiębiorców, pracowników oraz rekruterów – przyznaje ekspert rynku pracy Dorota Siedziniewska – Brzeźniak.

Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej

Projekt ustawy o Centralnej Informacji Emerytalnej został stworzony w celu zapewnienie obywatelom pełnego dostępu do informacji o zgromadzonych przez siebie środkach na wszystkich dostępnych produktach emerytalnych, tj. ZUS, KRUS, IKE, IKZE, PPE, PPK oraz OFE. Abstrahując od kluczowych naszych kluczowych zastrzeżeń wobec konstrukcji samego systemu emerytalnego, koncepcja stworzenia jednego miejsca z kompletem informacji dla ubezpieczonego, jest godna poparcia.

KRUS: termin złożenia zaświadczenia lub oświadczenia o rocznej kwocie granicznej podatku od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie (31 maja) na złożenie zaświadczenia lub oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Ustawa o OSP

Ustawa o OSP to ziszczenie marzeń wielu pokoleń strażackich. 150 lat i więcej ochotniczej służby i jest - bardzo się cieszymy, że to się stało w roku jubileuszu 30-lecia powołania PSP - powiedział komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Wielkopolska Izba Lekarska powołała czterech Rzeczników Praw Lekarza

Lekarze i lekarze dentyści mierzą się często z hejtem, agresją, czy konfliktami z pracodawcą .Wielkopolska Izba Lekarska powołała czterech Rzeczników Praw Lekarza, którzy w takich sytuacjach mają stanowić wsparcie dla kolegów.

Nie tylko mama z dzieckiem na urlopie

Dzisiaj nikogo nie dziwi fakt, że to tata zostaje z dzieckiem w domu a mama pracuje. Od kilku lat urlopy tacierzyński i dzielenie wychowawczego z mamą są wśród ojców coraz bardziej popularne. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ZUS na Dolnym Śląsku wypłacił 26 tys. zasiłków macierzyńskich, z czego 4,6 tys. mężczyznom, którzy zdecydowali się zostać w domu z dzieckiem.

Ponad połowa Polaków źle ocenia działania rządu na rynku pracy

Aż 55% Polaków ocenia działania rządu na rynku pracy źle lub bardzo źle, a według 25% najbardziej w ich wyniku zyskują… bezrobotni. Spojrzenie na działania rządzących jest jednak w dużej mierze uzależnione od poglądów politycznych.

L4 w ciąży – co warto wiedzieć?

L4 w ciąży jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Wynika to oczywiście z rozmaitych dolegliwości towarzyszących ciężarnym pracownicom. Dolegliwości te mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić wykonywanie zawodu.

Kobiety bardziej doceniane w branży przemysłowej

– Klimat wokół kobiecego przywództwa jest coraz bardziej pozytywny. W branży przemysłowej, którą reprezentuję, zauważam, że bardzo doceniane są cechy i kompetencje, które wnoszą kobiety – mówi Beata Syczewska, dyrektorka Dywizji Robotyki ABB w Polsce. Mimo korzystnych zmian przemysł wciąż jednak ma twarz mężczyzny.

Zmiany w wynagrodzeniach już od 1 lipca 2022 r.

Ustawodawca zdecydował o wdrożeniu zmian w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 roku. Co zmieni się w kontekście wynagrodzeń?

Polski Ład - zmiany od lipca 2022 r. Nowe kalkulatory

Polecamy nowe kalkulatory, które uwzględniają zmiany w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 r. Zapraszamy do korzystania z kalkulatorów: wynagrodzeń, umów zlecenia, umów o dzieło!

Webinarium „Podróże służbowe kierowców po zmianach” + certyfikat gwarantowany

Zapraszamy na praktyczne webinarium „Podróże służbowe kierowców po zmianach” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 31 maja 2022 roku. Polecamy!

Wynagrodzenie pielęgniarek i innych zawodów medycznych. Jakie zmiany?

Wzrost wynagrodzeń w ochronie zdrowia ma zachęć młodych ludzi do studiowania na kierunkach medycznych i docenić doświadczonych pracowników – wskazał we wtorek wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Rząd zajmie się przepisami dot. pracy zdalnej i wykrywania alkoholu u pracowników

Rada Ministrów zajmie się przepisami wprowadzającymi pracę zdalną jako rozwiązanie stałe, a także umożliwiającymi kontrolę pracowników na obecność alkoholu.

FORUM KADR I KSIĘGOWOŚCI 2022 - rabat 15% na zgłoszenia do 31 maja

FORUM KADR I KSIĘGOWOŚCI 2022 odbędzie się w dniu 7 czerwca 2022 r. Można uzyskać rabat – 15% na zgłoszenia wysłane do 31 maja. Zapraszamy!

Większość czasu pracy naukowców jest marnowana na biurokrację [WYWIAD]

Nauka w Polsce rozwija się znacznie wolniej, niż mogłaby się rozwijać - ocenił w rozmowie z PAP prof. Grzegorz Węgrzyn, biolog molekularny. Jego zdaniem, nawet do 70-80 proc. normalnego czasu pracy naukowców jest marnowanego na działania biurokratyczne.

Powstanie platforma z bazą ofert pracy dla obywateli Ukrainy

Nowa platforma ma pomóc w nawiązywaniu kontaktów między pracodawcami a poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy. Kto będzie mógł korzystać z bazy?

VI edycja Mistrzostw Kadry BHP

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrzostw Kadry BHP, która wystartowała 9 maja 2022 roku. Organizatorem konkursu jest Koalicja Bezpieczni w Pracy. Patronem medialnym został portal Infor.pl.

Kradzież danych – jak się przed nią chronić podczas wyjazdów służbowych i pracy zdalnej?

Podczas pandemii nauczyliśmy się, że praca zdalna może wejść do porządku dziennego i jednocześnie być tak samo efektywna, jak ta biurowa. Z drugiej strony – po dwóch latach obostrzeń – do łask wracają wyjazdy służbowe, w tym również coraz popularniejsze łączenie pracy z wypoczynkiem. Co mają ze sobą wspólnego te dwie sytuacje? Zwiększone ryzyko cyberataku oraz możliwość kradzieży danych – zarówno firmowych, jak i prywatnych.

Kiedy jest Dzień Mamy 2022?

Kiedy jest Dzień Mamy 2022? Jakie uprawnienia mają mamy w pracy? Czy wszędzie Dzień Matki obchodzi się tej samej daty?

Zasiłek macierzyński 2022 r.

Zasiłek macierzyński w 2022 roku – komu przysługuje i ile trwa? Jaka jest wysokość zasiłku macierzyńskiego? Sprawdź co się zmieniło w zasiłku macierzyńskim w 2022 roku!

Postępowanie kontrolne Państwowej Inspekcji Pracy

Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) precyzyjnie określa zakres obowiązków i praw, jakie wzajemnie wobec siebie mają podczas kontroli kontrolowani i kontrolerzy. Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia dotyczące postępowania kontrolnego.

Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w 2022 r.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że w 2022 r. przeznaczono 37 mld zł na wsparcie osób z niepełnosprawnością. Jednym z działań kierowanych do osób niepełnosprawnych jest zwiększenie zatrudnienia.

Około 110 tys. obywateli Ukrainy znalazło pracę w Polsce

Zatrudnienie znalazło już niemal 110 tys. obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną. Minister rodziny wskazała, że zdecydowana większość zatrudnianych obywateli Ukrainy to kobiety.

Kursy kwalifikacyjne dla farmaceutów - projekt

Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia skierowany przez Ministerstwo Zdrowia. Projekt dotyczy kursów kwalifikacyjnych dla farmaceutów.

Czas pracy osoby niepełnosprawnej

Ile wynosi czas pracy osoby niepełnosprawnej? Czy czas pracy zależy od stopnia niepełnosprawności? Sprawdź informację Państwowej Inspekcji Pracy.

Urlop wypoczynkowy a wypowiedzenie umowy o pracę

Do zakończenia stosunku pracy może dojść przez rozwiązanie umowy o pracę przez jedną ze stron (pracownika lub pracodawcę) z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Ile trwa okres wypowiedzenia? Czy pracownik ma prawo wykorzystać urlop w okresie wypowiedzenia? Czy może ma obowiązek z niego skorzystać?

Obywatele Ukrainy na polskim rynku pracy

Dzięki specustawie usprawniony został proces zatrudniania obywateli Ukrainy. Sprawdź gdzie i w jaki sposób można znaleźć oferty pracy.

Czy rynek pracy jest w stanie przesilenia?

Analitycy Pekao wskazują, że rynek pracy jest w stanie przesilenia. Ich zdaniem dynamika płac osiągnie szczyt w połowie roku, potem zacznie opadać. Pracodawcy będą bardziej asertywni w negocjacjach płacowych.

Najbardziej poważane zawody w Polsce 2022 [RANKING]

Jakie są najbardziej poważane zawody w Polsce w 2022 roku? Oto wyniki drugiej edycji rankingu prestiżu zawodów stworzonego przez SW Research. Na czele znajduje się strażak i ratownik medyczny. Listę zamykają youtuber, polityk i influencer.

Zwiększenie aktywności zawodowej i ograniczenie segmentacji rynku pracy już niedługo

Krajowy Program Reform 2022/2023 (KPR) przyjęty przez Radę Ministrów zakłada m.in. zwiększenie aktywności zawodowej oraz ograniczenie segmentacji rynku pracy.

Wygaśnięcie umowy o pracę

Są sytuacje, w których dochodzi do wygaśnięcia umowy o pracę. Co kryje się pod tym pojęciem? Kiedy może dojść do wygaśnięcia umowy o pracę? Sprawdź co mówią na ten temat przepisy Kodeksu pracy.

Kawa z INFORLEX: Świadczenia pozapłacowe jako przychód pracownika

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online: Świadczenia pozapłacowe jako przychód pracownika.

Zmiany w szkoleniach kadr trenerskich

Podniesienie jakości szkolenia oraz kompetencji kadr trenerskich to jeden z głównych celów Programu „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich”. Sprawdź co zmieni się w zawodzie trenera!

Stopa bezrobocia w Polsce – najnowsze dane

Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Sprawdź ile wynosiła stopa bezrobocia w marcu 2022r.

Praca zdalna i hybrydowa w sektorze IT

Czy upowszechnienie pracy zdalnej i hybrydowej ma wpływ na zatrudnienie w branży IT? Jak wygląda krakowski rynek pracy w branży IT? Sprawdź wyniki raportu "Krakow IT Market Report"!

Pensje studentów w 2022 r.

Ile zarabiają studenci w Polsce? Czy ich pensje w 2022 r. są takie same jak przed rokiem? Sprawdź co wynika z badania "Student w pracy", przeprowadzonego przez pracownię SW Research w ramach programu "Kariera Polskiej Rady Biznesu".

102 tys. Obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce

Z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że pracę w Polsce ma już 102 tys. obywateli Ukrainy, z czego zdecydowana większość (75 proc.) to kobiety.

REKLAMA