REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Integracja SAP i Workday – to może być proste!

Quercus Sp. z o. o.
ekspert w zakresie wdrażania i serwisowania systemów SAP, autoryzowany Partner SAP
Integracja SAP i Workday
Integracja SAP i Workday
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Pandemia zadziałała jak katalizator na rozwój cyfryzacji procesów oraz obiegu dokumentów w firmach. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie rozwiązań chmurowych do obsługi kadr (portali) – zarówno od strony pracownika, jak i menedżera. Warunkiem powodzenia jest jednak integracja portalu z systemem, w którym dotychczas rozliczane są kadry. Quercus, firma specjalizująca się we wdrożeniach SAP i autorskich rozwiązań w obszarze HR, stworzyła narzędzie, które ułatwia integrację systemów.

Hybrydowy model pracy - nowe rozwiązania?

Upowszechnienie się hybrydowego modelu pracy, a zwłaszcza wzrost odsetka personelu pracującego zdalnie, wymusza na przedsiębiorcach wdrożenie rozwiązań, które pozwalają na sprawne zarządzanie rozproszonym zespołem, także od strony kadrowej. Stąd wzrost popularności portali pracowniczych, dzięki którym pracownicy mają dostęp do swoich kont – teczek kadrowych – o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie.

REKLAMA

Autopromocja

– Głównym celem wdrażania w firmach rozwiązań takich, jak Workday, jest chęć standaryzacji procesów pracowniczych, niezależnie od tego, na jakich zasadach i w jakim miejscu poszczególne osoby świadczą pracę. Obejmują one szereg obszarów, począwszy od rekrutacji, przez oceny roczne, po funkcjonalności typowe dla portalu pracownika, np. pozwalające na zdalne składanie wniosków urlopowych, wgląd w paski płacowe itp. Problem pojawia się, gdy rozliczenie wszystkich procesów kadrowych następuje w innym systemie, najczęściej w SAP. Wówczas niezbędna jest integracja obu systemów, tak aby zapewnić płynny przepływ danych i optymalizację wszystkich procesów – wyjaśnia Maciej Kabaciński, Szef Pionu HR w firmie Quercus, która stworzyła rozwiązanie Workday Integration.

SAP i Workday - integracja 

Jeżeli firma prowadzi rozliczenia kadrowe w systemie SAP, musi przenieść do tego systemu dane z Workday. Q-Solutions Workday Integration jest narzędziem wspierającym integrację systemu Workday z SAP bazującym na standardzie wymiany danych PECI. Nowe narzędzie od Quercus potrafi odczytać te dane i zaimportować do systemu SAP.

– Integracja jest zawsze procesem trudnym i najczęściej żmudnym, wymagającym zrozumienia obu systemów, aby móc poprawnie odczytać dane z jednego i prawidłowo przenieść je do drugiego. Gotowe rozwiązanie, jakim jest Workday Integration, pozwala oszczędzić czas i pieniądze – powstało na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i posiada gotowe do implementacji szablony, uwzględnia również często występujące „wąskie gardła”, dla których również opracowaliśmy scenariusze. Dzięki temu integracja systemu Workday z SAP zajmuje znacznie mniej czasu i nie wymaga zaangażowania dużego zespołu – podkreśla ekspert Quercus.

Workday Integration

Najnowsze narzędzie Quercus z rodziny autorskich rozwiązań Q-Solutions przeznaczone jest dla firm, które posiadają jeden z systemów Workday lub SAP i planują wdrożyć drugi, co wymaga uruchomienia integracji pomiędzy nimi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety rozwiązania Workday Integration:

 • szybka i łatwa integracja poprzez standard XML PECI,
 • moduł transferu danych – odpowiedzialny za odczyt danych,
 • moduł mapowania danych,
 • moduł wyznaczania delty – odpowiedzialny za wyznaczanie różnicy pomiędzy stanem pozycji w systemie SAP, a jej odpowiednikiem zaciągniętym z systemu zewnętrznego,
 • moduł przetwarzania – odpowiedzialny za procesowanie zmian w systemie SAP,
 • log błędów – informacje o błędach, jakie pojawiły się w ramach przetwarzania zmian,
 • możliwość walidacji aktualnego stanu danych Workday vs. SAP,
 • łatwy w obsłudze, przyjazny interfejs.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

Jedno świadczenie w całości +15% drugiego (po zmarłym małżonku albo własnego). Rada Ministrów: wypłata renty wdowiej od 1 lipca 2025 r.

Na posiedzeniu 23 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła kierunkowo stanowisko dotyczące obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej.

REKLAMA

Ponad milion ubezpieczonych cudzoziemców w ZUS. Ich liczba stale rośnie

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że na koniec czerwca bieżącego roku, do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. Pierwsze miejsce zajmują cudzoziemcy pochodzący z Ukrainy. 

Komu przysługuje darmowe sanatorium 2024 i 2025 r.?

Istnieje pewna grupa osób, którym przysługuje całkowicie darmowe sanatorium w 2024 r. i w 2025 r. Co więcej, można też skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w ramach ZUS. Co ważne, osoba, która przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale w trakcie kontroli L4 orzecznik stwierdzi potrzebę rehabilitacji leczniczej, także może skorzystać z bezpłatnego wyjazdu. 

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

REKLAMA

Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Czy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym? Oczywiście, że można!

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi w wieku przedemerytalnym. Prawo pracy przewiduje jednak przypadki, gdy taka ochrona nie przysługuje pracownikowi i możliwe jest zwolnienie go z pracy. Co to za przypadki?

REKLAMA