REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umowa o pracę tymczasową

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Limit zatrudnienia pracownika tymczasowego upływa 30 listopada

30 listopada upływa 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy użytkownika. Nowe przepisy przewidujące ograniczenia czasowe w zatrudnianiu pracowników tymczasowych obowiązują od 1 czerwca 2017 r.

Umowa o pracę tymczasową - najważniejsze informacje

Umowa o pracę tymczasową jest dość specyficzną umową. Niby nosi znamiona umowy na czas określony, a jednak nią nie jest. Powiem szczerze, że nie raz spotkałam się z błędnym przekonaniem, iż czyjaś umowa jest umową na czas określony i niestety dużym rozczarowaniem, gdy tłumaczyłam, że umowa o pracę tymczasową to zupełnie inna konstrukcja.

Kogo PIP skontroluje w 2018 r.?

W 2018 roku Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) planuje przeprowadzić w całym kraju 72 tys. kontroli. Szczególną uwagą PIP objęte będą obszary prawnej ochrony pracy i związane z bezpieczeństwem oraz ochroną życia i zdrowia pracowników.

Nowe obowiązki agencji pracy tymczasowej i pracodawców od 1 czerwca 2017 roku

Z dniem 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o pracy tymczasowej. Na agencje pracy tymczasowej i pracodawców spadły nowe obowiązki, m.in. prowadzenia ewidencji czasu pracy, wydawania świadectwa pracy. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą wysokie kary.

REKLAMA

Pracownik tymczasowy a ciąża – zmiany w 2017 r.

Od dnia 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące zatrudniania pracowników tymczasowych. Nowe zmiany dotyczą pracowników tymczasowych oraz funkcjonowania agencji zatrudnienia. Zwiększono zakres ochrony pracownic w ciąży.

Zatrudnianie pracowników tymczasowych od 1 czerwca 2017 r.

Od 1 czerwca 2017 r. obowiązuje znowelizowana ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Jedną z najważniejszych zmian jest wyeliminowanie możliwości kierowania tego samego pracownika użytkownika przez różne agencje zatrudnienia.

Praca tymczasowa - umowa, urlop, ochrona w ciąży

Praca tymczasowa jest jedną z form zatrudnienia, która polega na wykonywaniu określonej pracy przez osobę zatrudnioną przez agencję pracy tymczasowej na rzecz pracodawcy użytkownika. Co powinna zawierać umowa o pracę, jak rozwiązać umowę o pracę tymczasową, jak chronione są kobiety w ciąży?

Wysokie kary za błędy w ewidencji pracowników tymczasowych

Nowe przepisy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych weszły w życie 1 czerwca 2017 r. Zgodnie z nowymi przepisami pracodawcy mają obowiązek prowadzić ewidencję czasu pracy pracownika tymczasowego. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą kary nawet do 30 tys. zł.

REKLAMA

Jak ewidencjonować czas pracy pracownika tymczasowego po zmianach

Nowe przepisy odnośnie zatrudniania pracowników tymczasowych obowiązują od 1 czerwca 2017 r. Kto i w jaki sposób musi ewidencjonować liczbę przepracowanych godzin pracownika tymczasowego?

Nowe zasady dotyczące zatrudniania pracowników tymczasowych od 1 czerwca 2017 r.

Na mocy ustawy z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw, z dniem 1 czerwca 2017 roku zaczęły obowiązywać nowe regulacje dotyczące zatrudniania pracowników tymczasowych.

Limit zatrudnienia pracownika tymczasowego od 1 czerwca 2017 r.

Od 1 czerwca 2017 r. pracownik tymczasowy będzie mógł zostać zatrudniony na maksymalnie 18 miesięcy. Nowelizacja wprowadza także szereg nowych obowiązków i sankcji oraz zaostrza dotychczasowe przepisy.

Zasiłek macierzyński dla pracownika tymczasowego - zmiany od 1 czerwca 2017 r.

Od 1 czerwca 2017 r. pracownice wykonujące pracę tymczasową będą miały możliwość uzyskać zasiłek macierzyński po porodzie. Zmiany obejmują również ewidencjonowanie osób, kary za nieprzestrzeganie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę jak również zakres prac, których nie można powierzyć pracownikom tymczasowym.

Nowe zasady zatrudniania pracowników tymczasowych 2017/2018

Zasiłek macierzyński dla pracownic wykonujących pracę tymczasową, ewidencjonowanie osób, zmiany w sposobie obliczania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy - to niektóre ze zmian wprowadzonych do ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 czerwca 2017 roku oraz 1 stycznia 2018 roku.

Zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych 2017/2018

Pracownik tymczasowy nie będzie mógł wykonywać pracy na rzecz tego samego pracodawcy-użytkownika przez okres dłuższy niż 18 miesięcy - wynika z nowelizacji ustawy o pracownikach tymczasowych. Przewiduje się, że ustawa wejdzie w życie 1 czerwca 2017 roku. Część przepisów mogłaby wejść w życie od 2018 roku.

Urlop wypoczynkowy pracownika tymczasowego - zmiany 2016/2017

Zmiany w sposobie obliczania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy pracowników tymczasowych oraz ekwiwalentu pieniężnego za ten urlop. Taki jest cel projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Obecnie projekt jest konsultowany. Zmiany mają obowiązywać od 2017 r.

Najważniejsze zmiany w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

Zmiany w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych obejmują m.in. ochronę pracownic ciąży, których umowa ma przedłużyć się do dnia porodu, a także określenie maksymalnego okresu wykonywania pracy tymczasowej przez pracownika na rzecz danego pracodawcy użytkownika niezależnie od tego czy jest on kierowany do pracy przez jedną czy kilka agencji.

Ograniczenia w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

Proponowane zmiany w ustawie o zatrudnieniu pracowników tymczasowych prowadzą do ograniczenia stosowania pracy tymczasowej - oceniają eksperci z Konfederacji Lewiatan.

Jak zatrudnić pracownika tymczasowego

Przed zatrudnieniem pracowników z agencji pracy tymczasowej należy spełnić kilka czynności formalnoprawnych, które uregulowane są ustawą o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

Umowa o pracę tymczasową 2016

Pracownik tymczasowy jest bezpośrednio pracownikiem agencji, a nie pracodawcy. Jakie są zasady zatrudniania pracownika tymczasowego oraz co powinno znaleźć się w umowie o pracę? Sprawdź, czy zmieniły się przepisy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych w 2016 roku.

Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi tymczasowemu?

Pracownikowi tymczasowemu przysługuje podobnie jak innym pracownikom prawo do urlopu wypoczynkowego. Jednakże urlop pracownika tymczasowego rządzi się własnymi zasadami.

Lewiatan o zmianach w ustawie o pracy tymczasowej

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ustawach o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nie doprowadzą do uporządkowania rynku pracy tymczasowej. Przeciwnie - zwiększą szarą strefę.

Czym jest zatrudnienie tymczasowe?

Zatrudnienie tymczasowe jest realizowane przez pracownika użytkownika, który korzysta z pracow­ników tymczasowych wypożyczanych przez agen­cję pracy tymczasowej. Zatrudnienie następuje jedynie w celu wykonania pracy tymczasowej na rzecz pracodawcy użytkownika i pod jego nadzo­rem.

Zmiany dotyczące pracowników tymczasowych

We wrześniu resort pracy ma przekazać partnerom społecznym projekt nowelizacji ustawy o pracownikach tymczasowych. Zmiany będą dotyczyły 18 - miesięcznego limitu tymczasowej pracy oraz zaostrzenia zasad zakładania i prowadzenia agencji oferujących usługę pracy tymczasowej.

Umowa o pracę tymczasową to umowa o pracę

Nie wszyscy wiedzą, że umowa o pracę tymczasową to umowa o pracę. Pracownik tymczasowy nabywa prawo do urlopu, a pracodawca płaci za niego składki ZUS i ubezpieczenie chorobowe. Okres zatrudnienia tymczasowego wlicza się do stażu pracy i strony umowy obowiązuje okres wypowiedzenia.

Praca tymczasowa w okresie letnim

Praca tymczasowa w okresie letnim staje się bardzo popularna. Właśnie w wakacje młodzi ludzie chcą zdobywać doświadczenie zawodowe i poszerzać swoje kwalifikacje. Pracodawcy natomiast często znajdują się wówczas w okresie piku produkcyjnego bądź potrzebują osób na zastępstwo w miejsce pracowników przebywających na urlopach wypoczynkowych.

Umowa o pracę tymczasową a standardowa umowa o pracę

Umowa o prace tymczasową staje się coraz bardziej popularną formą zatrudnienia w Polsce. Czym różni się od standardowej umowy o pracę? Jakie są jej zalety? Czy pracodawca płaci składki na ubezpieczenie społeczne?

REKLAMA