REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pandemia, Poszukiwanie pracy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kolejna pandemia? Raczej nie, ale musimy zwiększyć ochronę socjalną

Kolejna pandemia? Raczej nie, ale musimy zwiększyć ochronę socjalną - podkreślają eksperci Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Sprawdź 20 kluczowych zasad i praw mających istotne znaczenie dla sprawiedliwych i dobrze funkcjonujących rynków pracy oraz społeczeństwa.

Aplikacja „Moja Praca”. Narzędzie, które pomoże znaleźć pracę marzeń

„Moja Praca” to nowoczesne narzędzie, które ułatwia osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Sercem aplikacji są symulatory rozmów kwalifikacyjnych, które dają możliwość odpowiedzi na najpopularniejsze pytania rekruterów i sprawdzenie wyników. Dlaczego warto ją zainstalować? Odpowiadamy. 

Koniec epidemii - zmiany dla pracodawców i pracowników! To trzeba wiedzieć

Oficjalny koniec pandemii, czyli odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego, nastąpi 1 lipca. Choć informację tą uznać można za radosną, bo jest to symboliczne zakończenie trudnych trzyletnich zmagań z koronawirusem, które wywróciły do góry nogami życie znacznej części świata, oznacza wiele zmian dla pracodawców i pracowników. Komentuje dr Paweł Łuczak z Wydziału Zarządzania UŁ.

Inflacja zbiera niepokojące żniwo. Ponad 50 proc. Polaków skarży się na pogorszenie zdrowia psychicznego

W związku ze wzrostem inflacji już ponad połowa Polaków doświadcza pogorszenia zdrowia psychicznego. Grupa ta powiększyła się w ciągu czterech miesięcy o przeszło 7 p.p. Obecnie zmagają się z tym problemem głównie młodzi ludzie z niewielkich miejscowości. Najczęstszym objawem jest ciągły niepokój, który dotyka aż 60% ankietowanych. Tak wynika z cyklicznego badania opinii publicznej.

Zdrowie psychiczne pracowników w obliczu pandemii COVID-19

Czym jest zdrowie psychiczne pracowników i jak wpłynęła na nie pandemia COVID-19? Czy Unia Europejska podjęła jakieś działania, aby chronić pracowników przed skutkami pracy zdalnej i izolacji społecznej? Czy istnieją programy przeciwdziałania depresji, wypalenia zawodowego, czy cyfrowego stresu w miejscu pracy?

Jak ustala się wynagrodzenie za dni na poszukiwanie pracy

Pracownik w okresie wypowiedzenia chce skorzystać z wolnego na poszukiwanie pracy. Jak naliczyć mu wynagrodzenie za te kilka dni?

Portal dla Ukraińców: możliwe analogiczne rozwiązanie dla Polaków?

Jeśli portal dla szukających pracy Ukraińców pracawpolsce.gov.pl się sprawdzi, niewykluczone, że wprowadzimy identyczne rozwiązanie dla obywateli Polski - powiedział w środę sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński. Portal został uruchomiony na początku lipca.

ZUS zamyka pandemiczny rozdział i podsumowuje pomoc z tarcz antykryzysowych

Ponad 36 mld zł to łączna kwota wsparcia udzielonego do tej pory przez organ rentowy w związku z epidemią COVID-19. Zdaniem ekspertów instrumenty pomocowe przyniosły oczekiwane skutki, ale tylko niektóre będzie można wykorzystać w przyszłości, w nadzwyczajnych sytuacjach

Zniesienie stanu epidemii a przepisy prawa pracy

Zakończenie stanu epidemii w Polsce nie wprowadza zmian w przepisach prawa pracy - obowiązujący od poniedziałku stan zagrożenia epidemicznego podtrzymuje dotychczasowe regulacje dotyczące m.in. wykonywania pracy zdalnej, kierowania pracowników na zaległy urlop oraz na okresowe badania lekarskie.

Efektywność pracowników wzrosła po pandemii

Przed wprowadzeniem innowacji należy dobrze zastanowić się, które z nich będą najkorzystniejsze dla naszej firmy – mówiła Erin Meyer, profesor w INSEAD, międzynarodowej szkole biznesu, podczas kongresu Impact’22, który odbył się w dniach 11-12 maja w Poznaniu.

Zwolnienie na poszukiwanie pracy

W Kodeksie pracy znajduje się mechanizm ułatwiający znalezienia nowego miejsca zatrudnienia - dni wolne na poszukiwanie pracy. Jaki jest wymiar zwolnienia w takim przypadku? Komu przysługują wolne dni?

Jak Polska pomaga Ukraińcom w znalezieniu pracy?

Jak Polska ułatwia Ukraińcom podejmowanie pracy? W odpowiedzi na interpelację poselską nr 32713 otrzymujemy podsumowanie działań państwa polskiego na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy w znalezieniu zatrudnienia.

Rotacja pracowników po pandemii COVID-19 – czy można ją powstrzymać?

Pandemia COVID-19 sprawiła, że firmy często zmagają się z problemem rotacji pracowników. Co zrobić aby powstrzymać rotację pracowników? Sprawdź w jaki sposób pracodawcy mogą poradzić sobie z tego typu trudnościami.

Rozwój pracowników - czy zahamowała go pandemia?

W okresie pandemii możliwości rozwoju zawodowego prawie 30 proc. Polaków obniżyły się. Pracodawcy dostrzegają tę tendencję i w rozpoczynającym się roku zamierzają wspierać zatrudnionych w obszarze podnoszenia ich kompetencji.

Obostrzenia pandemiczne wciąż aktualne w zakładach pracy?

28 marca został zniesiony obowiązek izolacji i kwarantanny, a także noszenia maseczek w miejscach publicznych, co przez większość Polaków zostało przyjęte z dużym entuzjazmem. Jednak wprowadzone w rozporządzeniu zmiany nie zwalniają pracodawców z obowiązku dostosowania zasad bezpieczeństwa pracy do panujących aktualnie warunków epidemicznych. Co w praktyce oznacza to dla pracowników?

Rozwój zawodowy pracowników w trakcie pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na rozwój kompetencji zawodowych pracowników. Sprawdź co spowodowało obniżenie rozwoju. Jakie zmiany zamierzają wprowadzić pracodawcy.

Pomoc dla Ukrainy na rynku pracy - nowa zakładka na praca.gov.pl

Pomoc dla Ukrainy na polskim rynku pracy - działa już nowa zakładka na wortalu praca.gov.pl. Zawiera trzy kategorie: rynek pracy w Polsce, rynek pracy w Unii Europejskiej i pomoc w innych obszarach.

Pracownik z Ukrainy - jak znaleźć pracę w Polsce? [Poradnik]

Jak pracownik z Ukrainy może znaleźć pracę w Polsce? Oto krótki poradnik przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Rynek pracy - porównanie lat 2020 i 2021

Rynek pracy - który rok był lepszy 2020 czy 2021? W 2021 r. było łatwiej o nową pracę. W której kategorii był najwyższy wzrost ofert pracy? Czy kandydaci są otwarci na reskilling?

Urlop zaległy 2022

Urlop zaległy 2022 - do kiedy trzeba wykorzystać? Czy pracodawca może w czasie pandemii wysłać pracowników na niewykorzystany urlop?

Praca zdalna wymaga pilnej regulacji w Kodeksie pracy

Praca zdalna wymaga pilnej regulacji w Kodeksie pracy - przedsiębiorcy apelują o uchwalenie szczegółowych przepisów dotyczących pracy zdalnej. Pandemia trwa już dwa lata, a przepisów kodeksowych nadal brak.

Jak zachęcić pracowników IT do przyjęcia oferty pracy?

Jak zmotywować pracowników IT do przyjęcia oferty pracy? Pracodawcy zachęcają kandydatów wysokimi zarobkami i coraz nowszymi benefitami. Czym jest premia za podpis?

Pandemia a obowiązki i rozwój pracowników

Jak pandemia wpłynęła na obowiązki i rozwój pracowników? Niektórzy musieli wziąć na siebie dodatkowe obowiązki po pracownikach, którzy byli zwalniani lub ich stanowiska pracy były likwidowane. Przejście na pracę zdalną mogło wiązać się z nabyciem nowych umiejętności cyfrowych. Pracodawcy postawili też na nowe benefity.

Nauka umiejętności społecznych po pandemii

Nauka na nowo umiejętności społecznych po pandemii będzie niezbędna. Wiele osób mimo braku lockdownu zamyka się w domu, gdzie czuje się bezpiecznie. Natłok negatywnych informacji i spędzanie czasu w social mediach nie motywuje do dbania o relację z drugim człowiekiem w świecie realnym. Jakie 5 czynników utraty umiejętności społecznych można wyróżnić?

Możliwość pracy zdalnej ważna dla kandydatów

Możliwość pracy zdalnej jest bardzo ważna dla kandydatów odpowiadających na oferty pracy. Około 30% z nich rezygnuje z rekrutacji, gdy dowiaduje się o braku pracy zdalnej. Jakie plusy ma home office?

Kto ma największe szanse na rynku pracy?

Kto obecnie ma największe szanse na rynku pracy? Co zmieniła pandemia? Jakie zawody to zawody przyszłości?

Dyrektor personalny - rola w firmie i wyzwania w 2022 roku

Dyrektor personalny - jego rola w firmie wzrosła w czasie pandemii. Doświadczony lider może wesprzeć organizację w kryzysie, ale również pomóc w osiągnięciu realnych zysków. Jakie wyzwania stoją przed działami HR w 2022 roku?

Przebranżowienie się - którą branżę wybrać?

Przebranżowienie się to coraz częstszy sposób na poprawę swojej sytuacji zawodowej. Jak to zrobić? Którą branżę wybrać?

Polacy chcą pracować za granicą

Polacy chcą pracować za granicą przez sytuację w kraju. Galopująca inflacja obniża wartość wynagrodzeń za pracę. Jakie są najbardziej popularne kierunki migracji zarobkowych Polaków?

Dobry moment dla poszukujących pracy

Teraz jest dobry moment dla poszukujących pracy. Pracodawcy inwestują w pracowników, a zatrudnienie będzie rosło przez najbliższych kilka miesięcy.

Nowe przepisy bhp w czasie pandemii - ocena

Nowe przepisy bhp wprowadzane w czasie pandemii były potrzebne, zrozumiałe i łatwe w interpretacji. Minusem jest to, że pojawiały się zbyt późno. Jak bhp-owcy oceniają nowe regulacje związane z bezpieczeństwem pracy?

Służba bhp - praca i zarobki w czasie pandemii

Służba bhp w czasie pandemii ma dużo więcej pracy. Czy dodatkowe obowiązki bhp-owców wpłynęły na ich zarobki? Ile w 2021 roku zarabia służba bhp?

Praca dla par z Ukrainy - logistyka

Praca dla par z Ukrainy znajdzie się w polskiej logistyce. Przed Świętami Bożego Narodzenia rekrutacje są wzmożone. Powstają oferty dla ukraińskich duetów.

Kompetencje przyszłości [RAPORT]

Jakie kompetencje to kompetencje przyszłości? Jakie są trendy w zatrudnieniu w 2021 roku? Oto wyniki raportu.

Odmowa polecenia pracodawcy z powodu pandemii COVID-19

Czy odmowa wykonania polecenia pracodawcy z powodu pandemii COVID-19 jest dozwolona? Czy pracownik, który boi się zakażenia koronawirusem, może odmówić pracy? Co na to prawo?

Możliwość rozwoju w miejscu pracy - tego szukają kandydaci

Możliwość rozwoju w miejscu pracy jest bardzo ważnym kryterium przy wyborze pracodawcy. Okazuje się, że tego szukają kandydaci. Pandemia wpłynęła na chęć rozwoju zawodowego Polaków.

Aktywność na LinkedIn - warto czy nie warto?

Czy aktywność na LinkedIn może być wsparciem w rekrutacji pracowników? Warto czy nie warto korzystać z LinkedIna? Jakie są jego plusy i minusy?

Polacy w pandemii wybierali umowę o pracę

Polacy w czasie pandemii zmieniali formę zatrudnienia na umowę o pracę. Jakie są plusy umowy o pracę?

Pracownicy fizyczni poszukiwani [BADANIE]

Pracownicy fizyczni poszukiwani - wciąż rośnie liczba ofert pracy dla fachowców. Jak oni czują się na rynku pracy? Czy są chętni do zmiany pracy? Jak ich rekrutować? Sprawdź wyniki badania.

ePraca czyli aplikacja dla poszukujących pracy i pracowników

ePraca to aplikacja dla poszukujących pracy i pracowników stworzona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Jak ściągnąć aplikację? Jakie ma funkcje?

Benefity pracownicze w czasie pandemii COVID

Które benefity pracownicze zyskały na atrakcyjności w czasie pandemii COVID-19? Co zmieniła pandemia?

Coraz trudniej zatrudnić i zatrzymać pracownika

Coraz trudniej zatrudnić i zatrzymać pracownika. Bezrobocie jest niskie, a ofert pracy przybywa. Najłatwiej o nową pracę pracownikom w zawodach technicznych.

Pracownik fizyczny poszukiwany bardziej niż lekarz

Pracownik fizyczny jest na tę chwilę bardziej poszukiwanym pracownikiem niż lekarz. W jakich zawodach są braki kadrowe? Jak postrzegane są te profesje?

Polacy chcą wyższych wynagrodzeń

Dlaczego Polacy chcą wyższych wynagrodzeń? W pandemii mieli obniżone wynagrodzenia przy jednoczesnym nałożeniu dodatkowych obowiązków. Ile kosztuje godzina pracy w Polsce?

"Męskie" zawody - brak pracowników

Które zawody są "męskie"? Luki kadrowe w tych zawodach wciąż rosną. Nie udaje się ich wypełnić pracownikami zza granicy. Jak zachęcić do pracy w tych zawodach?

Co pandemia uświadomiła menadżerom? [VIDEO]

Pandemia a zarządzanie - co kryzys wywołany pandemią uświadomił menadżerom? Okazało się, że kapitał ludzki jest niezwykle ważny. Duże znaczenie ma także zdolność do szybkich zmian.

Jesienna rekrutacja w logistyce - jak zachęcić do pracy w firmie?

Startuje jesienna rekrutacja w logistyce. Jakich pracowników brakuje? Jak zachęcić do pracy w danej firmie? Co przyciąga pracowników?

Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na 4 falę covid?

4 fala covid przewidywana jest na jesień 2021 r. Statystyki wskazują na tendencję wzrostową zakażeń. Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na ten trudny czas?

Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii

Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie?

Nadgodziny średniotygodniowe Polaków - pandemia

Nadgodziny średniotygodniowe Polaków w czasie pandemii wzrosły. Statystyczny pracownik ma w tygodniu 5,5 godziny nadgodzin.

REKLAMA