| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Kodeks pracy > Czas pracy > Długie weekendy w 2015 roku

Długie weekendy w 2015 roku

W 2015 roku pracownicy zyskają sporo wolnego przy umiejętnym wykorzystaniu długich weekendów przysługującego im urlopu. Pracodawcy będą musieli oddać pracownikom dodatkowe dni wolne za dwa święta wypadające w sobotę. W 2015 dwa święta wypadną w sobotę. W nadchodzącym roku wypada też dużo długich weekendów, a umiejętne wykorzystanie urlopu może je jeszcze wydłużyć.

W 2015 roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy, z czego 4 z nich wypadają w niedziele, zaś dwa w sobotę.  Przy uwzględnieniu wszystkich świąt oraz weekendów, w 2015 roku wypada 113 dni wolnych od pracy. Dodać należy, iż za święto wypadające w sobotę, pracodawcy mają obowiązek udzielenia dodatkowego dnia wolnego. Wolne nie przysługuje pracownikom za święto wypadające w niedziele, gdy jest ona dla pracownika dniem wolnym od pracy zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy. Wymiar czasu pracy w 2015 roku wyniesie 2016 godzin, to o 16 godzin więcej niż w roku bieżącym. Do przepracowania będą 252 dni.

Zobacz także: Kiedy wziąć urlop w 2015 roku?

W 2015 roku będziemy mieć 5 długich weekendów, w styczniu, kwietniu, maju, czerwcu i grudniu. Poniżej przedstawiamy obrazowo długie weekendy w 2015 roku.

W czwartek, 1-go stycznia wypada Nowy Rok czyli Święto Bożej Rodzicielki. Biorąc 1-dniowy urlop w piątek (2 stycznia), będzie można uzyskać 4 dniowy weekend.

6 kwietnia wypada Poniedziałek wielkanocny, co daje nam 3-dniowy weekend na samym początku kwietnia.

Zapisz się na nasz newsletter

Święto pracy wypada 1 maja w piątek. Dzięki temu uzyskamy 3-dniowy weekend.

4 czerwca, w czwartek wypada Boże ciało. Wzięcie urlopu w piątek 5 czerwca poskutkuje 4 dniowym weekendem na początku czerwca.

25 grudnia, w piątek wypada święto Bożego Narodzenia. Co daje nam 3-dniowy weekend na koniec 2015 roku.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

PPK

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Zemła

Dyrektor ds. rozwoju Equity Investments S.A. Ekspert w dziedzinie usług profesjonalnych i outsourcingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »