Czy nieprawidłowe zgłoszenie pracodawcy szczególnie chronionych związkowców pozbawia ich ochrony stosunku pracy
REKLAMA
Łukasz W. pracował w spółce I. od września 2006 r. na podstawie umowy o pracę, na stanowisku magazyniera. 9 września 2009 r. została podjęta uchwała w sprawie założenia w spółce związku zawodowego – Organizacji Zakładowej NSZZ „S” i wyłonienia Tymczasowej Komisji Zakładowej w składzie: powód jako przewodniczący oraz członkowie – Wojciech K. i Arkadiusz S. Pismem Zarządu Regionu G. NSZZ „Solidarność” z 10 września 2009 r. spółka została poinformowana, że 10 września 2009 r. została zarejestrowana Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w I. SA z siedzibą w G. W piśmie wskazano, że władzą wykonawczą organizacji zakładowej w zakładzie pozwanej jest Tymczasowa Komisja Zakładowa, której przewodniczącym jest powód, a także że jest on upoważniony do prowadzenia działalności organizacyjnej na terenie tego zakładu pracy oraz jest objęty ochroną prawną na podstawie art. 32 ust. 7 ustawy z 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854 ze zm.).
Po 2 tygodniach od zarejestrowania organizacji zakładowej związku Łukasz W. otrzymał od pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę. Jako przyczynę rozwiązania umowy wskazano nieprzydatność na zajmowanym stanowisku, wynikającą z najniższej przeciętnej liczby wydań linii asortymentowych w porównaniu ze stanowiskami równoległymi, stwierdzonej w bezpośrednio poprzedzającym dwutygodniowym okresie rozliczeniowym na podstawie szczegółowego systemu rejestracji liczby wydań linii.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat