Czy do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego trzeba wliczyć „trzynastkę”
REKLAMA
Pracodawcy prywatni (niebędący jednostką budżetową) nagrodę roczną powinni uwzględnić w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego, jeśli składnik roczny nie przysługuje za okres niezdolności do pracy. W przypadku pracowników sfery budżetowej dodatkowe wynagrodzenie roczne zawsze jest wliczane do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego należy wliczyć 1/12 tego składnika, wypłaconego za rok poprzedzający miesiąc powstania niezdolności do pracy. Przy zmianie wymiaru czasu pracy składnik roczny należy przyjąć do podstawy wymiaru świadczeń w kwocie przeliczonej odpowiednio do nowego wymiaru czasu pracy.
W podstawie wymiaru zasiłku chorobowego (ale także macierzyńskiego, czy opiekuńczego) należy uwzględnić „trzynastkę”, jeśli pracownik nie zachowuje do niej prawa w okresie niezdolności do pracy spowodowanej chorobą oraz od tego dodatkowego składnika została odprowadzona składka chorobowa (art. 41 ustawy zasiłkowej).
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA