REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dress code na upalne dni/ Fot. Fotolia
Dress code na upalne dni/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wizerunek to podstawowe kryterium, pod wpływem którego nasza powierzchowność jest oceniana. Większość z nas należy do wzrokowców, dlatego też tak ważne jest pierwsze wrażenie i szeroko rozumiana sfera wizualna, która może pomóc wykreować  obraz w dogodny dla zewnętrznej oceny sposób. Owszem, upał nie stwarza najbardziej sprzyjających warunków do chodzenia w garniturze czy garsonce, dlatego też warto znać kilka prostych zasad, które ułatwią poruszanie się w gąszczu letniego dress code.

Kategorycznie nie

Wbrew pozorom letni dress code nie różni się znacząco od tego, który jest stosowany w pozostałą część roku. Kobiety nie powinny odkrywać ramion, brzucha oraz biustu, a także nosić nazbyt krótkich spódnic, sukienek i spodni. Nieodpowiednie są prześwitujące materiały oraz te bogato zdobione i świecące. Mężczyzna w krótkich spodniach nie wygląda profesjonalnie, nieważne jak wysoka panuje temperatura. W miejscach mocno oficjalnych nie akceptuje się koszuli z krótkim rękawem czy braku krawata pod szyją. Podstawy zostają niezmienne, ale można podejść do nich trochę w inny sposób i ułatwić sobie funkcjonowanie w najwyższych temperaturach.

REKLAMA

Autopromocja

Materiałowa zmiana

Upał za oknem puszcza do nas oko, namawiając do noszenia minimalnej ilości odzieży, jednak ta opcja nigdy nie jest odpowiednia do pracy. Nasze profesjonalne podejście nierozerwalnie łączy się również z naszym strojem. Nie trzeba diametralnie zmieniać stylu czy zestawów ubrań w związku z latem, ale wskazane jest zdecydować się na inne tkaniny. Warto postawić na lekki, zwiewny materiał. Panie mogą przygotować do pracy delikatne sukienki oraz spódnice, których długość powinna oscylować między kolanami, a kostkami stóp. Dobrze sprawdzą się te z jedwabiu, a także bawełny. Panowie mogą postawić na rzeczy lniane, zarówno w kwestii wyboru spodni, jak i koszul. Jest to materiał, który łatwo się gniecie, ale przepuszcza powietrze i jest wygodny. Nieprzepuszczające powietrza marynarki powinny zostać przesunięte na tył szafy.

Pokolorowane lato

Wybór koloru ubrań do pracy w letnie dni jest największym szaleństwem, na które można sobie pozwolić. Właśnie podczas szkolnych wakacji pracownikom wolno pozwolić sobie na trochę więcej i przywdziewać odważniejsze barwy. Wiadomo jednak, że najlepiej sprawdzą się jasne i pastelowe kolory, które dodadzą do wizerunku powiew świeżości. Jasne tkaniny muszą być zadbane i zawsze czyste. Podobnie jak w przypadku czarnych rzeczy, nie mogą wyglądać na stare i sprane. Biała koszula z żółtymi plamami, które uporczywie nie chcą zejść, nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Trzeba pamiętać, że ubrania też mają swój termin ważności. Przed zestawieniem ze sobą konkretnych części ubioru warto spojrzeć na paletę barw i sprawdzić czy można je ze sobą łączyć. Bez względu na porę roku kontrastujące barwy są niewłaściwe.

Polecamy: Personel i Zarządzanie

Od stóp

Nieśmiałe osoby często patrzą na stopy podczas rozmowy i zgodnie z tym kierunkiem warto spojrzeć w dół i zastanowić się czy dane obuwie jest odpowiednie do pracy. Latem chętnie sięgamy po klapki i sandały, ale są to buty, na które można sobie pozwolić jedynie w prywatnym czasie. Biuro to nie plaża, dlatego pięty oraz palce u stóp winny być zakryte. Na upalne dni dobrze sprawdzą się baleriny i czółenka dla kobiet oraz mokasyny dla mężczyzn. Trzeba zadbać o komfort swoich stóp, a lekkie i wygodne buty są tego podstawą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do głów

Dress code to nie tylko właściwy dobór ubrań, ale także cała gama dodatków. Czapki z daszkiem są dobre na drogę, ale trzeba je ściągać, wchodząc do pracy. Nieprofesjonalnie wyglądają okulary przeciwsłoneczne noszone na czubku głowy. To jeden z tych gadżetów, który należy zostawić w torbie czy samochodzie. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało kontrowersyjnie, to osoby, które mają długie włosy, latem powinny je znacznie częściej upinać niż w inne pory roku – nawet dla własnej wygody i komfortu. W niektórych miejscach pracy jest to niepisana zasada na cały rok, ale latem powinna być ściśle przestrzegana. Rozpuszczone włosy bywają niechlujne, ale większym problemem jest dodatkowe ciepło i zwiększona potliwość na szyi i skórze głowy.

Gotowi na letnie, garderobiane wyzwania? Powodzenia!

Paweł Drąg

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umowa o pracę bez formy pisemnej, uproszczone zatrudnianie cudzoziemców – jaką deregulację postulują przedsiębiorcy?

Konfederacja Lewiatan od lat przedstawia propozycje zmian, które mają zmniejszyć liczbę skomplikowanych regulacji. Odejście od obowiązku stosowania umowy pisemnej w przepisach prawa pracy czy też skrócenie czasu trwania procedur legalizujących pobyt i pracę cudzoziemców oraz uproszczenie wymogów przy zmianie warunków ich zatrudnienia – to tylko niektóre z postulatów deregulacyjnych.

Komunikat ZUS: Wysokość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe 2025/2026

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że wysłał płatnikom zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe na rok składkowy 2025/2026.

Wolne 2 maja i 10 listopada 2025 r. dla wybranych pracowników. Jest zarządzenie premiera

Prezes Rady Ministrów wydał zarządzenie w sprawie czasu pracy i dni wolnych. Wiadomo już kto zgodnie z nowymi przepisami ma wolne 2 maja i 10 listopada 2025 r. Dwa dodatkowe dni wolne są jednak tylko dla niektórych pracowników.

Pierwsze trzynaste emerytury ZUS wypłaci 1 kwietnia. Jaka będzie wysokość dodatkowej emerytury?

1 kwietnia pierwsze trzynastki wpłyną na konta emerytów i rencistów. Nie każdy dostanie dodatkową trzynastą emeryturę w takiej samej kwocie. Kwota, która wpłynie na konta seniorów jest uzależniona od tego jak wysoka jest ich comiesięczna wypłata z ZUS, ponieważ trzynastka będzie opodatkowana i oskładkowana.

REKLAMA

BHP: Komu przysługuje obuwie ochronne?

Obuwie ochronne BHP – kto powinien je stosować i dlaczego jest niezbędne? Odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w miejscu pracy. W wielu branżach stanowi podstawowy środek ochrony indywidualnej, zabezpieczając pracowników przed poważnymi urazami. Dobrze dobrane buty nie tylko chronią stopy przed uderzeniami, przecięciami czy przebiciami, ale także zapewniają stabilność, wygodę i odporność na czynniki środowiskowe. W jakich zawodach obuwie ochronne jest konieczne i jakie zagrożenia może ograniczyć?

Czy dodatek motywacyjny będzie dla wszystkich pracowników? Obecne rozwiązania są krzywdzące

Związek Miast Polskich przyjął stanowisko w sprawie dofinansowania wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej. Zdaniem samorządowców włączenie wszystkich pracowników realizujących zadania z zakresu szeroko rozumianej pomocy społecznej do programu dodatku motywacyjnego przełoży się na jakość świadczonych usług.

Obowiązkowe odpisy i dobrowolne zwiększenia na ZFŚS w 2025 r. Ile wynoszą i w jakim terminie je wpłacić?

Do 31 maja 2025 r. pracodawca tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych musi wpłacić na rachunek funduszu kwotę stanowiącą co najmniej 75 proc. równowartości dokonanych odpisów. Pozostałą kwotę dokonanych odpisów i zwiększeń należy przekazać na rachunek bankowy ZFŚS w terminie do 30 września 2025 r. Jaka jest wysokość odpisów i zwiększeń na ZFŚS w 2025 r.?

Komu przysługuje renta wdowia i w jakiej wysokości? ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny

Od 1 lipca 2025 r. osoby owdowiałe będą mogły pobierać swoją emeryturę oraz powiększyć ją o część renty rodzinnej po zmarłym małżonku. Alternatywnie będą mogły pobierać rentę rodzinną wraz z częścią swojej emerytury. Jak starać się o rentę wdowią odpowiedzą eksperci ZUS podczas dyżuru telefonicznego.

REKLAMA

Komunikat ZUS: Wdrożenie nowej metryki programu Płatnik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o planowanym wdrożeniu nowej metryki 307 dla wersji 10.02.002 programu Płatnik.

Polacy żyją coraz dłużej - GUS opublikował tablicę średniego dalszego trwania życia. Czy ZUS przeliczy emerytury?

Nowa tablica średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn wskazuje, że Polacy żyją coraz dłużej. Czy warto składać wnioski o ponowne przeliczenie już otrzymywanej emerytury?

REKLAMA