REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wartość opieki nad osobą niepełnosprawną

Opieka nad osobą niepełnosprawną, tak jak każda inna praca, ma swoją wartość. Wyliczono ją w 2012 r. Ile kosztuje?

Szkolenie "Rozliczanie czasu pracy po zmianach w przepisach w 2014 roku" - 7 maja 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Rozliczanie czasu pracy po zmianach w przepisach w 2014 roku", które odbędzie się 7 maja 2014 r. w Warszawie.

Okrągły stół z opiekunami osób niepełnosprawnych

30 kwietnia 2014 r. odbędzie się okrągły stół z opiekunami osób niepełnosprawnych. Przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, organizacji pozarządowych, rządu i klubów parlamentarnych porozmawiają o tym, jak wspierać osoby niepełnosprawne.

Urzędy pracy - zmiany w 2014 roku

Jeszcze w 2014 roku urzędy pracy czekają zmiany. Reforma przewiduje specjalne programy dla osób młodych i grupy 50+ oraz inne instrumenty dostępne dla każdego bez względu na wiek.

REKLAMA

Znikome zainteresowanie OFE

Od 1 kwietnia 2014 r. ubezpieczeni mogą wybierać, gdzie będą gromadzone ich składki na emeryturę - ZUS i OFE albo tylko ZUS. Zainteresowanie OFE jest znikome.

Porozumienie do projektu dyrektywy wykonawczej o pracownikach delegowanych - akceptacja Parlamentu Europejskiego

Porozumienie do projektu dyrektywy wykonawczej dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług zostało zaakceptowane 16 kwietnia 2014 r. przez Parlament Europejski.

Koszty reformy emerytalnej w latach 2010-2013

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydał komunikat w sprawie kosztów reformy emerytalnej w latach 2010-2013. Ile wynoszą?

Przeciętne miesięczne zatrudnienie i wynagrodzenie w marcu 2014 r.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego podał przeciętne miesięczne zatrudnienie i wynagrodzenie w marcu 2014 r. oraz w I kwartale tego roku.

REKLAMA

Nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych

Nowe przepisy dotyczące pracowników delegowanych zostały przyjęte przez Parlament Europejski. Mają poprawić ochronę pracowników delegowanych w UE.

Wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń zwiastunem ożywienia gospodarczego

Zgodnie z komunikatami GUS w marcu nastąpił wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń. Zdaniem Pracodawców RP jest to obraz ożywienia gospodarczego. O ile wzrósł poziom zatrudnienia i wynagrodzeń?

Świadczenia pozapłacowe na Wielkanoc

Coraz więcej pracodawców przyznaje swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe na Wielkanoc. Czy oznacza to, że polski rynek staje się powoli rynkiem pracownika? Jakie świadczenia motywujące otrzymują pracownicy?

XIX Kongres Kadry. Kierunek: Innowacje 7-9 maja 2014 r.

Zapraszamy na XIX Kongres Kadry. Kierunek: Innowacje, który odbędzie się w dniach 7-9 maja 2014 r. w Warszawie.

Płace zarządców nieruchomości komercyjnych i menedżerów projektów bez zmian

Płace zarządców nieruchomości komercyjnych i menedżerów projektów pozostaną na razie bez zmian. Jest to skutek dużej konkurencji na rynku.

II edycja Konferencji „Biznes Bez Ściemy”

Zapraszamy na II edycję Konferencji "Biznes bez ściemy", która odbędzie się 15 maja 2014 r. w Businessman Institute w Warszawie.

Prawa do dodatkowej emerytury w innym kraju

Parlament Europejski przyjął projekt przepisów umożliwiający pracownikom, którzy przeprowadzili się z jednego kraju UE do innego, zachowanie prawa do dodatkowej emerytury.

Ułatwienia w korzystaniu z praw przysługujących mobilnym pracownikom

Rada UE przyjęła projekt dyrektywy w sprawie środków ułatwiających korzystanie z praw przyznanych pracownikom w kontekście swobodnego przepływu pracowników. Dyrektywa ta nie nakłada nowych uprawnień, a ułatwia dochodzenie praw aktualnie przysługujących mobilnym pracownikom.

Minimalne wynagrodzenie za pracę przy umowach cywilnoprawnych

Zdaniem Konfederacji Lewiatan ustalenie minimalnego poziomu wynagrodzenia przy umowach cywilnoprawnych nie jest właściwe. Jakich argumentów przeciwko wprowadzeniu minimalnego wynagrodzenia od umów cywilnoprawnych używa Konfederacja Lewiatan?

Pracodawcy o długości umów terminowych

Pracodawcy przedstawili swoje wspólne stanowisko w zakresie umów terminowych. Uważają oni, iż maksymalny czas trwania umów terminowych powinien wynosić 48 miesięcy. Stanowisko to wyraziła Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego.

Urzędy pracy skuteczniejsze po nowelizacji

Ustawa reformująca urzędy pracy została już przyjęta przez senat i teraz czeka na podpis Prezydenta. Ustawa ta ma przyczynić się do zmniejszenia bezrobocia.

Pospieszne oskładkowanie umów zleceń może zagrozić bezpieczeństwu obiektów wojskowych

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, pospieszne oskładkowanie umów zleceń może zagrozić bezpieczeństwu obiektów wojskowych, poprzez zagrożenie dla wykonywania usług ochrony na rzecz naszego wojska.

Prace nad dyrektywą ws. pracowników delegowanych dobiegają końca

W tym tygodniu Parlament Europejski zagłosuje nad dyrektywą ws. delegowania pracowników. Przyjęcie dyrektywy będzie miało korzystny wpływ na polskie firmy, delegujące swoich pracowników do pracy za granicą.

Młodzi zamieniają korporacje na własne firmy

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na własny biznes po zdobyciu doświadczenia w korporacji. Zamiast dużego stresu i pracy na cudzy rachunek, wolą tworzyć własne firmy.

Senat opowiedział się za przywróceniem wsparcia opiekunom osób niepełnosprawnych

Senat opowiedział się niemalże jednogłośnie za przywróceniem wparcia finansowego opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych. Ustawa czeka teraz na podpis Prezydenta.

Senat przyjął reformę urzędów pracy

Senat przyjął reformę urzędów pracy, która zakłada nowe formy wsparcia, profilowanie pomocy dla bezrobotnych oraz wynagradzanie pracowników urzędów pracy w zależności od osiąganych wyników.

Firmy częściej zapewniają opiekę medyczną członkom rodzin pracowników

Coraz więcej firm zapewnia opiekę medyczną członkom rodzin swoich pracowników. pracowników. Poprawa w taki sposób komfortu życia pracowników wpływa również ich efektywność.

Już 707 firm wprowadziło elastyczny czas pracy

Jak wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy już 707 firm wprowadziło elastyczny czas pracy. System ten jest popularny głównie wśród dużych przedsiębiorców, zatrudniających od 50 do 249 osób

Świadczenie pielęgnacyjne na poziomie płacy minimalnej już od 2015 roku?

W Senacie zgłoszono poprawkę do nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, zakładającą podwyższenie świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej już od 2015 roku.

UE chce walczyć z pracą na czarno

Komisja Europejska zapowiedziała wzmocnioną walkę ze zjawiskiem pracy na czarno. Ma temu pomóc stworzenie europejskiej platformy współpracy między państwami członkowskimi.

HR na szpilkach Katowice, 8 maja 2014 r.

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia HR na szpilkach tym razem do Katowic, już 8 maja 2014 r.

Większa ochrona praw pracowników delegowanych

Już za tydzień Parlament Europejski będzie głosował nad wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących pracowników delegowanych. Zmiany przewidują większą ochronę pracowników. Najbardziej skorzystają na nich Polacy, gdyż Polska jest liderem w UE pod względem eksportu usług.

Stres z powodu braku gwarancji stałego zatrudnienia

Stres zawodowy dotyczy 30 proc. Polaków. Najczęściej pojawia się w sytuacji, gdy pracownik nie ma gwarancji stałego zatrudnienia lub stawiane wymagania przekraczają jego możliwości. Stres wiąże się także z ograniczonym przedziałem czasowym przeznaczonym na wykonanie zbyt dużej liczby poleceń.

Spadek bezrobocia w marcu 2014 r.

W marcu 2014 r. nastąpił spadek bezrobocia. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się o blisko 72 tys. osób. Tak wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W urzędach pracy zarejestrowanych było o 130 tys. mniej osób niż przed rokiem.

Potrzebne zmiany w umowach na czas określony

Potrzebne są zmiany w umowach na czas określony. Powinny przyczynić się do większej stabilizacji zatrudnienia na podstawie tego typu umów.

Odszkodowanie w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą - nowe zasady

Podczas 65. posiedzenia sejmu ustalono tekst ustawy o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą. Jakie nowe zasady wprowadza ustawa?

Nowelizacja ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych

Nowelizacja ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych wykonuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niekonstytucyjność przepisu dotyczącego zasad wypłaty wstrzymanych świadczeń emerytowanym funkcjonariuszom.

Szkolenie "Dokonywanie potrąceń oraz zasady rozliczania wypłaconych zasiłków z ubezpieczenia społecznego" - 14 kwietnia 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Dokonywanie potrąceń oraz zasady rozliczania wypłaconych zasiłków z ubezpieczenia społecznego", które odbędzie się 14 kwietnia 2014 r. w Warszawie.

Drugi etap deregulacji

Sejm uchwalił ustawę o ułatwianiu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych. Drugi etap deregulacji otwiera dostęp do 91 zawodów.

Zasiłki dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych zostały przywrócone

Podczas 65. posiedzenia sejmu została uchwalona ustawa o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

Dopłaty do zatrudnienia niepełnosprawnych - większa dostępność

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych rośnie. Przepisy o zrównaniu dopłat do zatrudnienia niepełnosprawnych dla firm na otwartym rynku oraz dla zakładów pracy chronionej, które weszły w życie od początku kwietnia, mają na celu zachęcenie pracodawców do zatrudniania niepełnosprawnych.

Szkolenie "Prawo pracy w małej firmie" - 11 kwietnia 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Prawo pracy w małej firmie", które odbędzie się 11 kwietnia 2014 r. w Łodzi.

Sejm uchwalił ustawę podwyższającą świadczenia pielęgnacyjne

Sejm przyjął ustawę przywracającą wsparcie finansowe dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. W maju 2014 r. świadczenie pielęgnacyjne wzrośnie do 1000 zł, w 2015 r. wyniesie 1200 zł, zaś w 2016 r. - 1300 zł netto.

Zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych dla rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci

Podczas 65 posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, który ma na celu zwiększenie świadczeń pielęgnacyjnych dla rodziców lub opiekunów niepełnosprawnych dzieci.

Sejm zajmie się świadczeniami dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych

Trwa 65 posiedzenie Sejmu, podczas którego jednym z punktów pracy posłów będą cztery projekty ustaw, których przedmiotem są świadczenia dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

Szkolenie "Prawo pracy w 2014 roku z uwzględnieniem ostatnich zmian" - 8 kwietnia 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Prawo pracy w 2014 roku z uwzględnieniem ostatnich zmian", które odbędzie się 8 kwietnia 2014 r. w Warszawie.

Uzasadnienie dysproporcji świadczeń dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych

Minister pracy i polityki społecznej, zapytany o dysproporcję pomiędzy wysokością pomocy państwa dla niepełnosprawnych dzieci oraz niesprawnych osób dorosłych podkreślił, iż istnieje różnica pomiędzy opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia, które nie miało szansy na wypracowanie renty, a niepełnosprawnym dorosłym.

Odprowadzanie składek od ozusowanych umów zleceń?

Konfederacja Lewiatan przestrzega przed przyjętym systemem odprowadzania składek od ozusowanych umów zleceń. Zdaniem Konfederacji od przyjętego systemu odprowadzania składek zależeć będzie skuteczność wprowadzonych zmian, których celem jest między innymi zwiększenie bezpieczeństwa pracowników.

Zwiększenie kontroli uprawnionych do rent

Uszczelnienie systemu przyznawania rent z tytułu niezdolności do pracy i dokładna weryfikacja osób ubiegających się o te świadczenia zmniejszyły liczbę rencistów do nieco ponad miliona. Zwiększenie kontroli uprawnionych do rent sprawiło, iż pomoc trafia do osób, które rzeczywiście jej potrzebują. Pozostałe osoby będą mogły skorzystać z programów rehabilitacji i aktywizacji zawodowej, które umożliwią im powrót na rynek pracy.

Nowe zasady dofinansowania dla firm zatrudniających niepełnosprawnych

W dniu wczorajszym (1 kwietnia 2014 r.) weszła w życie nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych przez pracodawców. Eksperci ostrzegają, że konsekwencją zmian może być wzrost stopy bezrobocia wśród osób niepełnosprawnych.

Wybór systemu emerytalnego już możliwy

Wraz z początkiem kwietnia Polacy mogą decydować gdzie będą odkładać na emeryturę. Decyzję o tym, czy składki chcemy przekazywać tylko do ZUS-u, czy do ZUS-u i do OFE można podjąć do końca lipca.

Otwarcie okienka transferowego

Od dnia wczorajszego do 31 lipca obecni członkowie OFE mogą zdecydować, czy chcą, aby część ich składki emerytalnej trafiała do OFE, czy na indywidualne subkonto w ZUS. Decyzję można podjąć do końca lipca. Brak deklaracji pozostania w OFE oznacza automatyczny wybór ZUS.

REKLAMA