REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wiadomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

"Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" w 2014 r.

Program "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" startuje już w listopadzie 2013 r. Studenci ostatniego roku studiów i absolwenci z województw małopolskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego będą mogli zaciągać niskooprocentowane pożyczki na założenie działalności gospodarczej.Rok 2014 będzie rokiem młodych na rynku pracy.

Pokrzywdzeni emeryci otrzymają swoje pieniądze

Pokrzywdzeni emeryci otrzymają swoje pieniądze. Państwo dokona wypłaty należnych środków pieniężnych. Tak zapowiada minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obowiązkowe staże dla studentów

Obowiązkowe staże dla studentów już od przyszłego roku akademickiego. Od 3 do 7 mln zł otrzymają uczelnie, które współpracując z biznesem, stworzą nowoczesne staże dla swoich studentów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczą na realizację zwycięskich projektów 50 mln zł.

Szkolenie "Nasilone kontrole ZUS i kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w zakładzie pracy - nowe założenia kontrolujących w 2013 r."

Szkolenie "Nasilone kontrole ZUS i kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w zakładzie pracy - nowe założenia kontrolujących w 2013 r." odbędzie się 13 listopada 2013 r. w Poznaniu.

Transgraniczna opieka zdrowotna

Transgraniczna opieka zdrowotna. Zdaniem wiceprezydenta Pracodawców RP Polska jest zupełnie nieprzygotowana do wdrożenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy dotyczącej stosowania prawa pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej. Termin jej implementowania we wszystkich państwach europejskich minął 25 października 2013 r.

Zawody przyszłości

Zawody przyszłości to szeroko rozumiane usługi, od IT po opiekę nad osobami starszymi, oraz informatyka i budownictwo. Profesje te będą zawodami przyszłości na polskim rynku pracy.

Za 2-3 lata bezrobocie spadnie do 10 proc.

Za 2-3 lata bezrobocie spadnie do 10 proc. Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina uważa, że jest na to szansa. Dzięki ożywieniu w gospodarce lekki wzrost zatrudnienia ma być odczuwalny już w przyszłym roku. Zdecydowanej poprawy na rynku pracy resort oczekuje w 2015 roku. Wiceminister podkreśla, że zmniejszenie pozapłacowych kosztów pracy nie będzie możliwe bez zwiększenia poziomu zatrudnienia.

Komisja Trójstronna bez związków zawodowych

Komisja Trójstronna bez związków zawodowych. Mimo zaproszenia zbojkotowali obrady Komisji Trójstronnej. Związkowcy nie przyszli na posiedzenie komisji ponieważ. Zdaniem związków wyczerpała się jej formuła, a rząd ignoruje ich postulaty w sprawie poprawy bytu pracowników.

Postulaty związków zawodowych - odpowiedź Ministra Pracy i Polityki Społecznej

Postulaty związków zawodowych zostały przeanalizowane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jaka jest odpowiedź Ministra Pracy i Polityki Społecznej?

Likwidacja emerytur kapitałowych - propozycje rządu

Likwidacja emerytur kapitałowych będzie efektem wprowadzenia w życie propozycji rządu. Realizacja propozycji zawartych w projekcie przesłanym przez rząd do konsultacji społecznych doprowadziłaby do całkowitej likwidacji kapitałowej części systemu emerytalnego, która jest Polakom potrzebna - uważa Konfederacja Lewiatan.

"ZUS dla Ciebie" w radiu

"ZUS dla Ciebie" ponownie w radiu. ZUS wraca na antenę Programu I Polskiego Radia. Od 23 października 2013 r. przez cztery dni w tygodniu, rano i wieczorem, będziemy informować o tym co ważne, ale i ciekawe w systemie ubezpieczeń społecznych.

Protesty związkowców pozytywne w opinii Polaków

Protesty związkowców są pozytywnie oceniane przez Polaków. Miesiąc po masowych protestach związków zawodowych w Warszawie poparcie dla ich akcji rośnie. Tak wynika z sondażu CBOS.

Dialog w Komisji Trójstronnej - związkowcy nie przyjdą na obrady

Dialog w Komisji Trójstronnej jest zagrożony. Związkowcy zapowiedzieli, że nie przyjdą na obrady, natomiast strona rządowa jest gotowa do negocjacji.

Walka o godną płacę w krajach trzeciego świata

Walka o godną płacę w krajach trzeciego świata trwa. Wynagrodzenie w tych krajach pozwala na przetrwanie, ale nie na godne życie. Pracownicy w fabrykach ubrań w krajach trzeciego świata potrzebują godnych płac. O ich prawa walczy organizacja Clean Clothes.

Składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników w 2014 r. bez zmian

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników na lata 2012 i 2013, przedłożony przez ministra zdrowia. W projekcie tym przedłużono na 2014 rok obecnie obowiązujące zasady opłacania tych składek.

Bezrobocie rejestrowane we wrześniu 2013 roku

W dniu dzisiejszym, Główny Urząd Statystyczny przedstawił informację o bezrobociu rejestrowanym w Polsce we wrześniu 2013 roku.

Rada Ochrony Pracy zajmie się kwestią opieki zdrowotnej nad pracownikami

W dniu dzisiejszym, o godzinie 10, odbędzie się posiedzenie Rady Ochrony Pracy, którego głównymi tematami będzie przestrzeganie przepisów dotyczących opieki zdrowotnej nad pracownikami, działalność służb medycyny pracy oraz nieobecności w pracy spowodowane chorobą.

Propozycje w sprawie renty dożywotniej

Rząd przyjął propozycje uregulowania tzw. renty dożywotniej w zamian za przeniesienie własności nieruchomości. Propozycje zawarte w dokumencie będą punktem wyjścia do przygotowania projektu ustawy o tzw. rencie dożywotniej.

Szkolenie "Egzekucja z wynagrodzenia i zasiłku - potrącenia i zajęcia komornicze w praktyce".

Dnia 7 listopada w Katowicach odbędzie się szkolenie "Egzekucja z wynagrodzenia i zasiłku - potrącenia i zajęcia komornicze w praktyce. Obowiązki pracodawcy, uprawnienia komornika – współpraca i zasady postępowania przy dokonywaniu potrąceń pracownikom i zleceniobiorcom".

Obniżenie dofinansowań dla rynku pracy chronionej?

Rząd proponuje obniżenie dofinansowań dla rynku pracy chronionej średnio o jedną trzecią. Pracodawcy alarmują, że wprowadzający takie zmiany projekt ustawy o rehabilitacji doprowadzi to do upadku zakładów pracy chronionej i zwolnień niepełnosprawnych.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy przyjęty przez Senat

Senat przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Ustawa przewiduje wprowadzenie regulacji zabezpieczających przedsiębiorców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego.

Zmiany w zarządzaniu pracownikami w firmach

Nadchodzą nowe czasy w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Specjaliści od HR korzystają z coraz prostszych narzędzi, a to obniża koszty. Dzięki temu przybywa przedsiębiorców, którzy korzystają z takich rozwiązań.

ZNP chce walczyć z bezrobociem wśród nauczycieli

Według danych ministerstwa edukacji, tylko w tym roku zwolnionych zostało ponad 7 tysięcy pedagogów. Związek Nauczycielstwa Polskiego wysuwa propozycję zmian, mających na celu przeciwdziałanie bezrobociu wśród nauczycieli.

XVI Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - Prawo pracy a skuteczne zarządzanie personelem

XVI Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - Prawo pracy a skuteczne zarządzanie personelem odbędzie się 25 października 2013 roku w Łodzi. Uczestnictwo XVI Ogólnopolskim Kongresie Prawa Pracy jest bezpłatne.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie we wrześniu 2013 r.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia oraz zatrudnienie we wrześniu 2013 r. Ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie we wrześniu?

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne pomagają w wyborze drogi zawodowej

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne pomagają w wyborze drogi zawodowej. Zajmują się przeprowadzaniem tzw. badań kompetencji, które pozwalają określić ścieżkę kariery. Konsultacje mogą okazać się przydatne dla każdego, niezależnie, na jakim etapie życia się znajduje i jaki wykonuje zawód.

Bezrobocie w ciągu kilku lat może spaść poniżej 10 proc.

Bezrobocie w ciągu kilku lat może spaść poniżej 10 proc. Rynek pracy znalazł się obecnie w punkcie zwrotnym. Kilkuletni okres wzrostu bezrobocia powinien się skończyć.

Polacy boją się utraty pracy

Polacy boją się utraty pracy. Minął przedwakacyjny entuzjazm pracowników. Polacy znowu zaczynają bać się o swoje miejsca pracy. Według najnowszego raportu Instytutu Badawczego Randstat, w warunkach wysokiego poczucia ryzyka utraty pracy, jesteśmy najbardziej w Europie otwarci na zmianę pracodawcy.

Świadczenie pielęgnacyjne dla każdego opiekuna niepełnosprawnego

Świadczenie pielęgnacyjne dla każdego opiekuna niepełnosprawnego. Osoba, która nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, będzie mogła ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne.

Konferencja "Delegowanie pracowników w kontekście zmian prawnych i demograficznych we współczesnej Europie"

Konferencja "Delegowanie pracowników w kontekście zmian prawnych i demograficznych we współczesnej Europie" odbędzie się 29 października 2013 r. na terenie Campusu Uniwersytetu Warszawskiego.

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie był przedmiotem pierwszego czytania w Sejmie. Celem nowelizacji jest usprawnienie procedury tworzenia i prowadzenia rejestru organizacji pożytku publicznego.

Poprawki do nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

Poprawki do nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych były przedmiotem pracy Sejmu. Mają na celu dostosowanie sytuacji armii do obecnej rzeczywistości.

Dzień Edukacji Narodowej - wyższe pensje nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej - wyższe pensje nauczycieli. W ponad 60 gminach Dzień Nauczyciela to okazja do podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli.

Ustawa chroniąca miejsca pracy - przyjęcie projektu

Ustawa chroniąca miejsca pracy - przyjęcie projektu. Sejm przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Ustawa przewiduje wprowadzenie regulacji zabezpieczających przedsiębiorców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego.

Ponad połowa studentów uczy się bezpłatnie

Ponad połowa studentów uczy się bezpłatnie. Zmiany w systemie płatności za drugi kierunek sprawiły, że dziś ponad połowa studentów uczy się bezpłatnie. Do 15 listopada studenci i doktoranci mogą składać wnioski o kredyty studenckie.

Coach bez doświadczenia

Coach bez doświadczenia. Wiarygodność trenerów i przydatność ich szkoleń dla biznesmenów byłaby większa, gdyby posiadali oni własne doświadczenie menadżerskie.

Coraz mniej studentów w Polsce

Coraz mniej studentów jest w Polsce. W październiku 2013 r. studia rozpoczęło o 90 tysięcy studentów mniej niż w zeszłym roku. Czym jest to spowodowane?

Konsultacje społeczne reformy OFE

Rozpoczęły się konsultacje społeczne reformy OFE. Dobrowolność OFE i obniżka pobieranych przez nie opłat, dłuższe gwarancje dziedziczenia oraz zabezpieczenie środków w okresie przedemerytalnym - to główne założenia projektu reformy emerytalnej przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wraz z Ministerstwem Finansów.

Przedsiębiorca najbardziej pożądanym kandydatem na męża

Przedsiębiorca jest najbardziej pożądanym kandydatem na męża, natomiast związkowiec znajduje się na samym końcu listy. Jak wygląda zaufanie Polek do osób wykonujących różne zawody?

Siedmiu na stu dorosłych Polaków bez ubezpieczenia zdrowotnego

Siedmiu na stu dorosłych Polaków jest bez ubezpieczenia zdrowotnego. Najwięcej osób bez ubezpieczenia zdrowotnego znajduje się w województwie opolskim i zachodniopomorskim.

Zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej

Zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej były przedmiotem drugiego czytania podczas pierwszego dnia 51. posiedzenia Sejmu. Nowelizacja ma na celu m.in. zwiększenie gwarancji wykonywania wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej.

Dopłaty do wynagrodzeń pracowników

Dopłaty do wynagrodzeń pracowników były przedmiotem drugiego czytania podczas pierwszego dnia 51. posiedzenia sejmu. Dopłaty mają mieć formę pomocy finansowej z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Kobiety na kierowniczych stanowiskach

Kobiety coraz częściej pracują na kierowniczych stanowiskach. Zajmują wysokie stanowiska w branżach do tej pory uznawanych za męskie.

Sędziowie dorabiają na umowach o dzieło

Sędziowie dorabiają we własnym sądzie na umowach o dzieło. Tak jest na przykład w Naczelnym Sądzie Administracyjnym - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polki zdolniejsze od Polaków

Polki są zdolniejsze od Polaków. To ewenement na skalę światową. Kobiety lepiej radzą sobie z czytaniem ze zrozumieniem, a w rozumowaniu matematycznym nie ustępują mężczyznom.

Unia uzna kwalifikacje polskich pielęgniarek

Parlament Europejski zatwierdził zmianę dyrektywy o uznawaniu kwalifikacji zawodowych, na mocy której kwalifikacje wszystkich polskich pielęgniarek i położnych uznawane będą w taki sam sposób, jak pielęgniarek w Unii Europejskiej.

Zaufanie Polaków do ZUS-u

Banki komercyjne oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych należą do najlepiej ocenianych instytucji finansowych w Polsce - wynika z raportu "Diagnoza społeczna 2013". To między innymi wynik wprowadzenia przez ZUS kompleksowego i prostego w obsłudze e-urzędu: Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Polacy nie oszczędzają na emeryturę

Polacy nie oszczędzają na emeryturę, bo nie mają na to pieniędzy – alarmuje dr Rafał Parvi z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. zdaniem eksperta, przyszli emeryci sami powinni zadbać o zabezpieczenie swojej przyszłości, przelewając pieniądze na prywatne konta. Większość Polaków nie ma jednak z czego odkładać.

Lewiatan za zmianą sposobu powoływania społecznych inspektorów pracy

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, zasady powoływania przez związki zawodowe społecznych inspektorów pracy w żaden sposób nie są dostosowane do obecnej rzeczywistości. Konfederacja proponuje w tym zakresie zmiany.

Jest szansa na nowe miejsca pracy

Zdaniem ekspertów jest szansa na nowe miejsca pracy, a co za tym idzie poprawę sytuacji na polskim rynku pracy. Jak wynika z szacunków resortu pracy, wrzesień był kolejnym, siódmym miesiącem spadku bezrobocia rejestrowanego. Stopa bezrobocia nie ulega podwyższeniu.

REKLAMA