REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZFŚS bardziej atrakcyjny

MultiBenefit

REKLAMA

REKLAMA

Z myślą o pracodawcach, którzy prowadzą Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, Benefit Systems uruchomił Program Motywacyjny MultiBenefit, który pomaga pracodawcom w administrowaniu środkami ZFŚS i ich efektywnym wydatkowaniu. Pracownicy korzystający z MultiBenefitu, mają możliwość wyboru konkretnych świadczeń, według swoich preferencji i indywidualnych potrzeb.

Jak to działa?

Przekazywanie pracownikom świadczeń socjalnych z wykorzystaniem Programu Motywacyjnego MultiBenefit jest bardzo proste.

Autopromocja

Następnie pracodawca kupuje prawo do pakietu benefitów o określonej wartości, płaci za nie środkami z ZFŚS i przekazuje swoim pracownikom. Przy czym, pracodawca przyznaje indywidualnie każdemu z pracowników prawo do świadczeń socjalnych o określonej wartości, a wartość tych świadczeń jest odzwierciedlona przez wirtualne punkty (1 zł brutto = 1 Punkt ZFŚS).

Pracownicy otrzymują loginy i hasła, dzięki którym mają dostęp do Programu Motywacyjnego MultiBenefit, gdzie mogą przyznane im punkty ZFŚS wymienić - samodzielnie i według własnego wyboru - na konkretne produkty i usługi. Po zalogowaniu się na stronie internetowej, pracownik zobaczy liczbę przydzielonych mu punktów, poziom ich wykorzystania i termin ważności.

Pracownik może wówczas skorzystać z takich świadczeń socjalnych bez ponoszenia dodatkowej odpłatności w ramach przyznanego mu przez pracodawcę limitu punktów ZFŚS. Jeżeli wartość wybranych przez pracownika świadczeń przekroczy liczbę przydzielonych mu punktów ZFŚS, kwotę nadwyżki pracownik może dopłacić z własnych środków.

Kiedy pracownik odchodzi

Rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem jest równoznaczne z dezaktywacją konta tej osoby. Mimo to, przekazane pracownikowi prawa do świadczeń socjalnych nie przepadają. Jeżeli w dniu dezaktywacji konta na koncie danego pracownika pozostają niewykorzystane punkty, pracownik ma nadal możliwość zalogowania się i wykorzystania świadczeń- są one dla byłego pracownika cały czas dostępne, przez okres nie dłuższy jednak niż do upływu terminu ważności Punktów ZFŚS.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nabywając prawa do świadczeń socjalnych i przekazując je następnie pracownikom za pośrednictwem MultiBenefitu, pracodawca wypełnia ciążące na nim obowiązki wynikające z przepisów o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych. Wydatki dokonane przez pracodawcę na zakup pakietu świadczeń socjalnych mają charakter bezzwrotny i ostateczny, a prawo do świadczeń socjalnych zostaje nabyte już z chwilą wydatkowania środków. Różnica w stosunku do tradycyjnej metody wydatkowania środków z ZFŚS jest taka, że na moment wydatkowania środków świadczenia socjalne nie są jeszcze skonkretyzowane.

To pracodawca dokonuje wyboru kategorii świadczeń, które mają być udostępniane jego pracownikom (np. turystyka i wypoczynek, zajęcia dla dzieci, zajęcia sportowe, kultura i sztuka, itp.).

Rozliczenia

Zakup praw do świadczeń socjalnych przez pracodawcę jest dokumentowany notą obciążeniową (bez VAT). Po skorzystaniu z konkretnych świadczeń, usługodawca wystawi dla pracownika dokument potwierdzający wykonanie usług (paragon fiskalny lub fakturę VAT lub notę).

Przy założeniu, że świadczenia przekazywane pracownikom za pośrednictwem MultiBenefitu są przekazywane w zgodzie z regulaminem ZFŚS danego pracodawcy, nie powinny one podlegać składkom ZUS i opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (do wysokości łącznie w roku podatkowym 380 zł).

Ponieważ produkt dotyczący ZFŚS jest nowatorski i nie ma w odniesieniu do niego wykształconej praktyki, pracodawca może wystąpić z wnioskiem do Ministra Finansów o wydanie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego, w której zostanie potwierdzone podatkowe traktowanie rozliczeń i świadczeń socjalnych przekazywanych z wykorzystaniem platformy MultiBenefit.

Źródło: Benefit Systems S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  REKLAMA

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  REKLAMA

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  ZUS: Przekazano więcej formularzy RUD, ale zgłoszono mniej umów o dzieło

  1,2 mln formularzy RUD przekazano do ZUS i zgłoszono na nich 1,6 mln umów o dzieło - ZUS podał dane za 2023 r.

  REKLAMA