reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu po wakacjach minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że umowa o pracę na czas określony będzie mogła trwać maksymalnie 36 miesięcy, a okresy wypowiedzenia umów terminowych i nieterminowych zostaną zrównane.

Zapowiedzi zmian - waloryzacja emerytur

Najbardziej interesujące kwestie z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń poruszane na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu RP dotyczą waloryzacji procentowej emerytur oraz długości wypowiedzeń umów o pracę oraz samych umów zawieranych na czas określony. Premier Donald Tusk zaproponował zachowanie waloryzacji procentowej świadczeń emerytalnych i rentowych. Minimalny próg podwyżki - 36 złotych - miałby zostać wprowadzony, ponieważ w mijającym roku inflacja jest bardzo mała. Świadczenie dotyczyłoby emerytów i rencistów, których świadczenie jest niższe niż 3300 złotych.

Emerytury wzrosną minimum o 36 zł

Maksymalna umowa na czas określony i zrównane okresy wypowiedzenia

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił przypomniał, że obecnie posłowie zajmują się oskładkowaniem umów-zleceń. Docelowo zmiany obejmą też Kodeks Pracy. Maksymalny czas trwania umowy na czas określony zostanie ograniczony do 36 miesięcy, a okres wypowiedzeń dla umów na czas określony i nieokreślony będzie zrównany. Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił też, że do Sejmu już wkrótce trafi ustawa w sprawie zmiany waloryzacji rent i emerytur w roku 2015. Kontynuowane będą dwa ważne, ministerialne programy - "Maluch" i "Karta Dużej Rodziny".

Pracodawcy zrezygnują z umów zleceń

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Maksymalny czas trwania umowy na czas określony. /Fot. Fotolia
Maksymalny czas trwania umowy na czas określony. /Fot. Fotolia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama