reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS na Targach Aktywni 50+ w Poznaniu

ZUS na Targach Aktywni 50+ w Poznaniu

Komu i na jakich zasadach przysługują świadczenia z ZUS? Ile można dorobić na emeryturze? Jakie składki potrącane są zarobkującemu renciście? Kiedy przysługuje zasiłek chorobowy? Kto skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji ZUS? A także: jak aktywnie kontaktować się z ZUS bez wychodzenia z domu? - na te i inne pytania odpowiedzą eksperci ZUS w trakcie Targów Aktywni 50+ w Poznaniu.

Targi Aktywni 50+ odbędą się 16 i 17 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilony nr 3 i 11, w godzinach od 10.00 do 17.00. Na targach, obok firm komercyjnych prezentujących swoje produkty i usługi skierowane do osób po 50-tym roku życia, zaprezentują się także organizacje pozarządowe, kluby seniora i jednostki miejskie.

Na stoisku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wszyscy zainteresowani otrzymają kompleksową informację z zakresu działania ZUS. Przyszli emeryci będą mogli dowiedzieć się m.in. jak skompletować wniosek o emeryturę, rentę lub świadczenie przedemerytalne, komu przysługuje wcześniejsza emerytura, emerytura pomostowa, świadczenie kompensacyjne oraz świadczenie przedemerytalne. W trakcie targów seniorzy będą mogli dowiedzieć się również jakie są możliwości przeliczenia świadczenia, jakie obowiązują limity zarobkowania oraz jakie przysługują im dodatki.

Zobacz także: Związkowcy walczą o emerytury pomostowe

Aktywni 50+ będą mieli możliwość zasięgnięcia informacji z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym z tytułu zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej. Eksperci odpowiedzą również na pytania dotyczące świadczeń przysługujących ubezpieczonym w razie choroby oraz bezpłatnej rehabilitacji leczniczej ZUS.

Każdy, kto odwiedzi stanowisko Zakładu, otrzyma komplet interesujących go ulotek i broszur informacyjnych.

Dodatkowo, Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomi stoisko PUE-Room, gdzie pracownicy ZUS będą zakładać chętnym osobom profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz potwierdzać Profil Zaufany e-PUAP. PUE jest to pierwszy polski e-urząd umożliwiający załatwienie większości spraw z ZUS bez konieczności wychodzenia z domu - poprzez Internet.

Zobacz: Ubezpieczenia

- Naszym celem jest zwiększenie satysfakcji Klientów z usług świadczonych przez Zakład oraz zapewnienie jak najszerszej elektronizacji kontaktów z ZUS. Podejmujemy zatem szereg działań zachęcających do zarejestrowania się na Platformie Usług Elektronicznych, tak by każdy zainteresowany mógł załatwić sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych bez konieczności wychodzenia z domu - mówi Maria Nowak - dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu.

Źródło: ZUS

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama