reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Jednorazowe dodatki do wynagrodzenia dla nauczycieli

Jednorazowe dodatki do wynagrodzenia dla nauczycieli

Do końca stycznia 2011 r. organy prowadzące placówki oświaty powinny wypłacić nauczycielom wyrównania wynagrodzenia, jeśli z analizy wynika, że wydatki na wynagrodzenia w 2010 r. były niższe niż średnie wynagrodzenie gwarantowane przez Kartę Nauczyciela. Do 10 lutego 2010 r. organy prowadzące szkoły powinny natomiast przygotować sprawozdanie z analiz wyrównań wynagrodzeń i wypłaty tych wyrównań nauczycielom.

Z analizy, jaką organy prowadzące szkoły mają obowiązek przeprowadzić do 20 stycznia 2011 r., powinny wynikać informacje o:

  • wysokości faktycznie poniesionych kosztów na wynagrodzenia nauczycieli w 2010 r.,
  • różnicy tych wynagrodzeń w porównaniu ze średnimi wynagrodzeniami zagwarantowanymi nauczycielom przez przepisy Karty Nauczyciela – w wysokości zależnej od stopnia awansu zawodowego i kwoty bazowej (art. 30 ust. 3 Karty Nauczyciela).

Wysokość minimalnego wynagrodzenia nauczycieli po podwyżce >>

Jeżeli okazało się, że nauczyciele zatrudnieni w danej jednostce samorządowej nie osiągnęli w 2010 r. średnich wysokości wynagrodzeń, należy ustalić kwotę wyrównania, czyli różnicę między wynagrodzeniami wypłaconymi a należnymi. Następnie różnicę tę trzeba podzielić między nauczycieli zatrudnionych i pobierających wynagrodzenie i wypłacić im to wyrównanie do 31 stycznia 2011 r. w formie jednorazowego dodatku.

Do 10 lutego 2011 r. organ prowadzący szkołę, będący jednostką samorządu terytorialnego ma obowiązek sporządzić sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w prowadzonych przez niego szkołach i placówkach. W terminie 7 dni od dnia sporządzenia sprawozdania musi przekazać to sprawozdanie regionalnej izbie obrachunkowej, radzie gminy, powiatu lub województwa, dyrektorom szkół prowadzonych przez tę jednostkę oraz związkom zawodowym zrzeszającym nauczycieli.

Podwyżki dla nauczycieli w 2011 r. >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Celej

Ekspert Equity Investments S.A., kontroler finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama