REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konkurs Kadrowy Roku 2010 rozpoczęty!

REKLAMA

Chcesz dołączyć do elitarnego klubu osób uczestniczących w jedynym w Polsce konkursie kadrowym?

REKLAMA

Autopromocja

Nie jest Ci obca tematyka rozwiązywania stosunków pracy, urlopów, odpraw, bhp, zasiłków, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

Na co dzień rozliczasz wynagrodzenia i prowadzisz dokumentację pracowniczą? A może interesujesz się branżowymi zagadnieniami kadrowymi?

Sprawdź swoją wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych! Weź udział w tegorocznej edycji konkursu i zdobądź prestiżowy tytuł Kadrowego Roku 2010!

Na finalistów czekają cenne nagrody!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

I etap konkursu

Wypełnij test wyboru składający się z 30 pytań z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń. Sprawdź swoją wiedzę i odbierz miesięczny dostęp do serwisu kadrowego www.kadry.infor.pl i elektronicznego wydania Dziennika Gazety Prawnej. 100 osób, które najlepiej rozwiążą test, przechodzi do kolejnego, II etapu konkursu.

II etap konkursu

Jeśli będziesz jednym ze 100 zwycięzców I etapu konkursu, kolejne zestawy pytań znajdziesz na łamach Serwisu Prawno-Pracowniczego, Dziennika Gazety Prawnej, w serwisie www.kadry.infor.pl oraz na stronie www.kadrowy-roku.pl. 10 osób, które uzyskają największą liczbę punktów, przechodzi do III etapu.

III etap konkursu

Jeśli znajdziesz się w grupie 10 laureatów II etapu konkursu, zostaniesz zaproszony na eliminacje do Warszawy. W obecności jury uczestnicy będą pisemnie odpowiadać na zadane pytania.

Wywiad z Kadrową Roku 2009 >>

Na uroczystej gali finałowej konkursu zostaną wręczone nagrody dla 10 laureatów III etapu oraz wyróżnienia dla 100 uczestników II etapu konkursu. Zwycięzca konkursu oprócz wielu cennych nagród otrzyma także tytuł Kadrowego Roku 2010.

Więcej informacji na www.kadrowy-roku.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie urlopowe w szkołach. Czy powinno uwzględniać kryterium socjalne?

Do 31 sierpnia 2024 r. nauczyciele powinni otrzymać świadczenia urlopowe. Świadczenie, wypłacane wszystkim nauczycielom, jest finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy powinny uwzględniać kryterium socjalne?

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Więcej osób uzyska prawo do świadczenia

1 września 2024 r. więcej osób uzyska prawo do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Jakie warunki należy spełniać, żeby nabyć prawo do tego świadczenia?

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Kto ma prawo do nowej emerytury? Kiedy można złożyć wniosek?

1 września 2024 r. wejdą w życie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Więcej osób będzie mogło skorzystać z wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Kiedy można złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę?

Czy 14 lipca to niedziela handlowa?

Czy w lipcu jest jakaś niedziela handlowa? Czy w tym miesiącu możemy zaplanować zakupy na niedzielę? 

REKLAMA

Zmiana zasad obliczania stażu pracy. Jak to wpłynie na uprawnienia pracownika [przykłady]

Na podstawie stażu pracy ustalane są przysługujące pracownikowi uprawnienia, takie jak wymiar urlopu wypoczynkowego czy okres wypowiedzenia. Jeżeli do stażu pracy będą wliczane także inne okresy, np. prowadzenia działalności gospodarczej czy świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia, sposób ustalania uprawnień pracowniczych radykalnie się zmieni.

Maksymalna temperatura w pracy – będą nowe przepisy bhp!

Jaka może być maksymalna temperatura w pracy? W związku z występującymi upałami pracownicy pytają o swoje prawa. Będą nowe przepisy bhp chroniące pracowników przed pracą w upale. Dnia 10 lipca 2024 r. odbyło się spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tę informację należało obowiązkowo złożyć pracodawcy do 10 lipca. Jakie konsekwencje grożą w razie jej niezłożenia?

10 lipca 2024 r. minął termin złożenia przez zakładowe organizacje związkowe informacji o liczbie członków. Do tego dnia należało poinformować pracodawcę o liczbie związkowców według stanu na 30 czerwca br. Czy organizacjom, które nie dopełniły tego obowiązku, grożą jakieś sankcje? 

Nowelizacja Kodeksu pracy. Zmiany dotyczą podstawowych uprawnień pracowniczych

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada zmiany dotyczące podstawowych uprawnień pracowniczych. Do stażu pracy będzie wliczany okres wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia lub świadczenia usług zawartych z obecnym pracodawcą. Wpłynie to m.in. na długość okresu wypowiedzenia oraz wysokość odprawy w przypadku rozwiązania umowy o pracę.

REKLAMA

Urlop wypoczynkowy: wymiar, udzielanie, wynagrodzenie i dofinansowanie

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych. Przepisy prawa pracy dokładnie określają jego wymiar i zasady udzielania. Pracownikom przysługuje wynagrodzenie urlopowe. Pracodawcy często też dofinansowują im wypoczynek.

Jak motywować pracowników, także pokolenie Z? Oto najskuteczniejsze metody

Jak skutecznie motywować pracowników? Co najbardziej docenia pokolenie Z? Jak zbudować motywującą kulturę pracy? Poznaj skuteczne metody motywowania pracowników: klucz do sukcesu Twojego zespołu HR.

REKLAMA