REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS organizuje bezpłatne szkolenia

REKLAMA

ZUS organizuje bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców. Ich tematyka obejmuje m.in. kontrolę zwolnień lekarskich, zasady udzielania ulg w spłacie należności, rozliczenia świadczeń emerytalno-rentowych.

ZUS Oddział w Bydgoszczy zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie na temat zasad udzielania przez ZUS ulg w spłacie zaległości (rozłożenie należności na raty, odraczanie terminu płatności) oraz umarzania należności z tytułu składek. Szkolenie odbędzie się 27 kwietnia br. o godzinie 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, w sali 505. Kontakt:

REKLAMA

Autopromocja
  • p. Alina Szałkowska - nr tel. (52) 341 87 00, e-mail: szalkowskaa@zus.pl
  • p. Magdalena Wojtaluk - nr tel. (52) 341 83 90, e-mail: wojtalukm@zus.pl.

Jednolite standardy umorzenia, odroczenia lub rozłożenia na raty składek ZUS >>

ZUS Oddział w Legnicy zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat "Obowiązków i uprawnień płatników w zakresie kontroli zwolnień lekarskich". Szkolenie odbędzie się w 27 kwietnia br. o godz. 10.00 w siedzibie Inspektoratu ZUS w Bolesławcu przy ul. Kwiatowej 2, sala nr 106 przy sekretariacie. Kontakt: Wydział Organizacji - nr tel. (76) 876 41 63, nr fax (76) 876 42 35, e-mail: kureke@zus.pl, wolegnica@interia.pl. Zgłoszenia przyjmowane są na salach obsługi klientów we wszystkich placówkach terenowych Oddziału.

Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia >>

ZUS Oddział w Jaśle zaprasza na bezpłatne szkolenie w zakresie:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • nabywania uprawnień do emerytury według dotychczasowych zasad oraz zreformowanego systemu;
  • emerytura pomostowa;
  • kompletowanie wniosków o emerytury i renty;
  • dokumentowanie okresów zatrudnienia i zarobków oraz okresów zatrudnienia w szczególnym charakterze dla celów emerytalno - rentowych.

Szkolenie odbędzie się 28 kwietnia br. Kontakt: p. Lucyna Kościółko - Naczelnik Wydziału Przyznawania i Zmiany Uprawnień Emerytalno Rentowych, nr tel. (13) 446 40 01 wew. 412.

Nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS >>

ZUS Oddział w Legnicy zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat "Rozliczania świadczeń emerytalno - rentowych w związku z osiąganiem przychodów". Szkolenie odbędzie się 28 kwietnia br. o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Legnicy przy ul. Władysława Grabskiego 26, II piętro, sala nr 200. Szkolenie skierowane jest do świadczeniobiorców ZUS oraz zainteresowanych płatników. Kontakt: Wydział Organizacji - nr tel. (76) 876 41 63, nr fax (76) 876 42 35, e-mail: kureke@zus.pl, wolegnica@interia.pl. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są na salach obsługi klientów we wszystkich placówkach terenowych Oddziału.

Nowe zasady ustalania składki wypadkowej >>

Oddział ZUS w Zielonej Górze 30 kwietnia br. organizuje bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z zakresu zasiłków macierzyńskich. Zapisy na szkolenie przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. (68) 32 94 512 lub osobiście w siedzibie Oddziału w Zielonej Górze przy ul. Kupieckiej 65, pok. 205.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA

Jedno świadczenie w całości +15% drugiego (po zmarłym małżonku albo własnego). Rada Ministrów: wypłata renty wdowiej od 1 lipca 2025 r.

Na posiedzeniu 23 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła kierunkowo stanowisko dotyczące obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej.

Ponad milion ubezpieczonych cudzoziemców w ZUS. Ich liczba stale rośnie

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że na koniec czerwca bieżącego roku, do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. Pierwsze miejsce zajmują cudzoziemcy pochodzący z Ukrainy. 

Komu przysługuje darmowe sanatorium 2024 i 2025 r.?

Istnieje pewna grupa osób, którym przysługuje całkowicie darmowe sanatorium w 2024 r. i w 2025 r. Co więcej, można też skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w ramach ZUS. Co ważne, osoba, która przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale w trakcie kontroli L4 orzecznik stwierdzi potrzebę rehabilitacji leczniczej, także może skorzystać z bezpłatnego wyjazdu. 

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

REKLAMA

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

REKLAMA