Zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy
REKLAMA
REKLAMA
Czym jest zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy?
Zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy stanowi wsparcie dla pracodawców zatrudniających zarejestrowane osoby bezrobotne w określonym wieku. Zwolnienie może przysługiwać także za już zatrudnionych pracowników, spełniających określone w Ustawie warunki.
REKLAMA
Kogo należy zatrudnić, żeby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek na Fundusz Pracy?
Zwolnienie z odprowadzania składek na Fundusz Pracy przysługuje w przypadku zatrudnienia skierowanych bezrobotnych, którzy:
- nie ukończyli 30. roku życia,
- ukończyli 50. rok życia i pozostawali w ewidencji bezrobotnych powiatowego urzędu pracy w okresie 30 dni przed zatrudnieniem.
Polecamy produkt: Umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne od 1 stycznia 2017 r.
Komu przysługuje zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy?
Zwolnieni z opłacania składek na Fundusz Pracy są pracodawcy oraz inne jednostki organizacyjne, które zatrudnią na podstawie umowy o pracę skierowane przez powiatowy urząd pracy wyżej wymienione osoby.
Przez jaki okres przysługuje zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy?
Zwolnienie z opłacania składki na Fundusz Pracy przysługuje przez okres 12 miesięcy, począwszy od pierwszego miesiąca po zawarciu umowy o pracę.
Warto wiedzieć
Pracodawcy oraz inne jednostki organizacyjne nie opłacają składek na Fundusz Pracy za zatrudnionych pracowników powracających z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego lub wychowawczego w okresie 36 miesięcy.
Składki na Fundusz Pracy nie trzeba również odprowadzać za kobiety, które ukończyły co najmniej 55 lat oraz mężczyzn po sześćdziesiątce.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (art. 104a-c).
Dołącz do nas na Facebooku!
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat