REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybór odpowiedniej sali na szkolenie

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Wybór odpowiedniej sali na szkolenie. / Fot. Fotolia
Wybór odpowiedniej sali na szkolenie. / Fot. Fotolia
ST

REKLAMA

REKLAMA

Wybór odpowiedniej sali na przeprowadzenie szkolenia może okazać się bardzo trudny. Najwięcej problemów i wątpliwości mają osoby, które nie posiadają doświadczenia w wynajmie sal konferencyjnych. Na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu idealnego pomieszczenia?

Odpowiednia sala na szkolenie

Rynek wynajmu obiektów biznesowych jest obecnie bardzo rozbudowany, co z pewnością cieszy organizatorów szkoleń oraz ich uczestników. Konkurencja sprawia, że klienci mogą przebierać wśród wielu ofert nowoczesnych i funkcjonalnych miejsc na szkolenia. W tym artykule pomożemy wybrać odpowiednią salę biznesową oraz podpowiemy, jak wizytować takie miejsce.

REKLAMA

Autopromocja

Podstawowe informacje

Choć nie jest to specjalnie skomplikowany proces, to przeoczenie niektórych drobiazgów może skutecznie popsuć przebieg szkolenia. Szukanie sali biznesowej rozpoczynamy zatem w momencie, gdy znamy już termin wydarzenia, czas jego trwania, budżet oraz liczbę uczestników. Jeśli jest to szkolenie połączone z wyjazdem integracyjnym, wtedy trzeba również wydzielić budżet na dojazd do celu i zakwaterowanie.

Szeroka oferta

Warto dodać, że w przypadku popularnych destynacji szkoleniowo-konferencyjnych wybór jest naprawdę spory. Sale szkoleniowe można wynająć zarówno w specjalnych centrach kongresowych, jak i szkołach, hotelach, galeriach handlowych czy biurowcach. Ceny również są dość zróżnicowane, zależnie od standardu obiektu, jak i wyposażenia. Dla wielu osób cena jest podstawowym kryterium porównywania ofert, należy jednak zwrócić uwagę, co wliczone jest w usługę wynajmu – niekiedy za sprzęt konferencyjny płacimy dodatkowo.

Rekomendowany produkt: Personel i Zarządzanie

Szukaj w Internecie

Sam proces porównywania obiektów najlepiej zacząć od Internetu, by szybko wyselekcjonować te lokale, które najbardziej nas interesują. Sprawę ułatwiają serwisy branżowe i katalogi, które zamieszczają prezentacje sal biznesowych z całej Polski, w tym zdjęcia, ceny i wszystkie istotne informacje, jak pojemność, powierzchnia czy wyposażenie. Warto odwiedzać takie portale, ponieważ można w nich natknąć się również na atrakcyjne oferty i promocje, np. szkolenie plus SPA dla uczestników gratis. Przykładem jest chociażby www.e-konferencje.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wizytacja - na co zwrócić uwagę?

Osoba, która jest odpowiedzialna za wybór miejsca na szkolenie powinna ograniczyć się do kilku obiektów, po czym osobiście je sprawdzić. Podczas wizytacji sali należy zwrócić uwagę nie tylko na ogólny wygląd i pojemność sali, ale i na nagłośnienie, akustykę, oświetlenie czy sprzęt konferencyjny.

Zapraszamy na FORUM

1. Pojemność sali

Wielkość sali musi być dostosowana do liczby uczestników konferencji, czyli prowadzący powinien mieć łatwy dostęp do sprzętu konferencyjnego i swobodnie poruszać się pomiędzy delegatami. Błędem jest jednak organizacja szkolenia na 50 osób w ogromnej auli, która przeznaczona jest dla kilkuset delegatów. Podobnie jest, gdy wybierzemy zbyt ciasne pomieszczenie – brak swobody i powietrza skutecznie popsuje efektywność szkolenia. Warto zapytać obsługę obiektu o możliwości ustawienia krzeseł, np. podkowa, układ teatralny czy okrągły stół.

2. Sprzęt konferencyjny

Każdy nowoczesny obiekt powinien być wyposażony w projektor multimedialny, rzutnik, odtwarzacz DVD, flipchart, szybki bezprzewodowy internet. W przypadku wydarzenia z udziałem uczestników z innych krajów, niezbędny będzie także sprzęt do tłumaczenia symultanicznego. Warto poprosić obsługę by zaprezentowała nam działanie poszczególnych urządzeń.

3. Nagłośnienie

Sprawdzając nagłośnienie i akustykę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na działanie bezprzewodowego mikrofonu czy głośników, ale też na to czy sala jest odpowiednio wyciszona. Jeśli obiekt znajduje się blisko ruchliwej ulicy, może to powodować trudności z koncentracją podczas szkolenia, podobnie jak odgłosy z innych pomieszczeń, np. kuchni czy restauracji.

Odwiedź również dział: Szkolenia i rozwój

4. Oświetlenie

Dzięki profesjonalnym systemom oświetleniowym można regulować temperaturę barwową światła białego i dostosować ją do potrzeb uczestników, np. tworząc warunki do czytania, bądź też odpoczynku. W pomieszczeniach do nauki najlepiej sprawdza się światło białe neutralne (3300K – 5300K) - barwa ta działa pobudzająco i pozytywnie wpływa na koncentrację. Innym ciekawym rozwiązaniem istotnym dla przebiegu szkolenia jest możliwość zapewnienia odpowiedniej równomierności natężenia światła. Podczas prezentacji na osobę prowadzącą powinno padać więcej światła niż na widownię, natomiast w czasie dyskusji lub ćwiczeń w grupach, światło powinno równomiernie obejmować wszystkich uczestników.

Inne kwestie, o które warto zapytać obsługę obiektu szkoleniowego to:

  • Parking (ile miejsc, czy cena wliczona w koszt wynajmu sali).
  • Ułatwienia dla niepełnosprawnych.
  • Warunki umowy.
  • Obecność innych klientów biznesowych w tym samym terminie.

Zniżki

Jeśli nie mamy możliwości do tego, by osobiście odwiedzić obiekt, najlepiej przygotować listę pytań, które chcielibyśmy zadać, będąc na miejscu. Jeżeli wybraliśmy salę oddaloną od siedziby firmy, warto sprawdzić również standard dostępnych noclegów oraz zapytać o zniżki. W wielu przypadkach możemy uzyskać nawet 50% rabatu.

Rezerwacja sali i zaproszenie gości

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z organizacją szkolenia, nie pozostaje nam nic innego jak zarezerwować lokal i zaprosić gości.

Które szkolenie wybrać?

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pierwsze trzynaste emerytury ZUS wypłaci 1 kwietnia. Jaka będzie wysokość dodatkowej emerytury?

1 kwietnia pierwsze trzynastki wpłyną na konta emerytów i rencistów. Nie każdy dostanie dodatkową trzynastą emeryturę w takiej samej kwocie. Kwota, która wpłynie na konta seniorów jest uzależniona od tego jak wysoka jest ich comiesięczna wypłata z ZUS, ponieważ trzynastka będzie opodatkowana i oskładkowana.

BHP: Komu przysługuje obuwie ochronne?

Obuwie ochronne BHP – kto powinien je stosować i dlaczego jest niezbędne? Odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w miejscu pracy. W wielu branżach stanowi podstawowy środek ochrony indywidualnej, zabezpieczając pracowników przed poważnymi urazami. Dobrze dobrane buty nie tylko chronią stopy przed uderzeniami, przecięciami czy przebiciami, ale także zapewniają stabilność, wygodę i odporność na czynniki środowiskowe. W jakich zawodach obuwie ochronne jest konieczne i jakie zagrożenia może ograniczyć?

Czy dodatek motywacyjny będzie dla wszystkich pracowników? Obecne rozwiązania są krzywdzące

Związek Miast Polskich przyjął stanowisko w sprawie dofinansowania wynagrodzeń pracowników pomocy społecznej. Zdaniem samorządowców włączenie wszystkich pracowników realizujących zadania z zakresu szeroko rozumianej pomocy społecznej do programu dodatku motywacyjnego przełoży się na jakość świadczonych usług.

Obowiązkowe odpisy i dobrowolne zwiększenia na ZFŚS w 2025 r. Ile wynoszą i w jakim terminie je wpłacić?

Do 31 maja 2025 r. pracodawca tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych musi wpłacić na rachunek funduszu kwotę stanowiącą co najmniej 75 proc. równowartości dokonanych odpisów. Pozostałą kwotę dokonanych odpisów i zwiększeń należy przekazać na rachunek bankowy ZFŚS w terminie do 30 września 2025 r. Jaka jest wysokość odpisów i zwiększeń na ZFŚS w 2025 r.?

REKLAMA

Komu przysługuje renta wdowia i w jakiej wysokości? ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny

Od 1 lipca 2025 r. osoby owdowiałe będą mogły pobierać swoją emeryturę oraz powiększyć ją o część renty rodzinnej po zmarłym małżonku. Alternatywnie będą mogły pobierać rentę rodzinną wraz z częścią swojej emerytury. Jak starać się o rentę wdowią odpowiedzą eksperci ZUS podczas dyżuru telefonicznego.

Komunikat ZUS: Wdrożenie nowej metryki programu Płatnik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o planowanym wdrożeniu nowej metryki 307 dla wersji 10.02.002 programu Płatnik.

Polacy żyją coraz dłużej - GUS opublikował tablicę średniego dalszego trwania życia. Czy ZUS przeliczy emerytury?

Nowa tablica średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn wskazuje, że Polacy żyją coraz dłużej. Czy warto składać wnioski o ponowne przeliczenie już otrzymywanej emerytury?

Trwa nabór wniosków o świadczenie wychowawcze. Jak uniknąć przerwy w wypłatach 800 plus?

1 czerwca 2025 r. rozpocznie się nowy okres świadczeniowy w programie 800 plus. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć jedynie drogą elektroniczną. Jak można uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia?

REKLAMA

Jak prawidłowo usprawiedliwić nieobecności w pracy. Nieprzyjemne konsekwencje zaniedbania tego obowiązku

W razie nieobecności w pracy pracownik zobowiązany jest do jej usprawiedliwienia. W tym celu przepisy prawa pracy określają, jakie są przyczyny usprawiedliwiające nieobecność w pracy. Wymieniają też dowody, na podstawie których można usprawiedliwić nieobecność pracownika.

Zmiany w wynagrodzeniach 2025 i 2026 - transparentnie i jawnie

Do 7 czerwca 2026 roku Polska musi wdrożyć dyrektywę o jawności i przejrzystości wynagrodzeń. Przedsiębiorcy mają niewiele czasu na poważne zmiany w zakresie polityki płacowej. Nowe przepisy oznaczają bowiem konieczność przeprowadzenia wnikliwej analizy struktury płac w firmie, wprowadzenie nowych procedur dotyczących prawa do informacji o wynagrodzeniu i kryteriów ustalania jego wysokości. Choć prace nad ustawą wprowadzającą te przepisy nadal trwają, już teraz warto podjąć działania, które przygotują firmę na nową sytuację.

REKLAMA