PIP: 350 tysięcy bezpłatnych porad rocznie dla pracodawców. Inspekcja pracy nie tylko kontroluje, ale i pomaga

REKLAMA
REKLAMA
Działalność PIP to nie tylko kontrole, ale i bezpłatne porady prawne dla pracodawców. Inspekcja pracy wydaje 350 tysięcy porad rocznie, które skierowane są wprost do osób zatrudniających pracowników. Warto korzystać z pomocy PIP.
106. urodziny PIP
Państwowa Inspekcja Pracy w tym roku obchodzi 106. urodziny. To długi okres funkcjonowania, szczególnie biorąc pod uwagę, że powstała w czasach, gdy kształtowały się granice Rzeczypospolitej – w momencie jej odradzania się. Jeden z pierwszych dekretów naczelnika państwa dotyczył powołania inspekcji pracy – co podkreśla jej znaczenie w historii Polski. Państwowa Inspekcja Pracy ma wieloletnią tradycję i jest uznawana za strażnika ładu społecznego.
REKLAMA
PIP - bezpłatne porady prawne dla pracodawców
Inspekcja nie tylko kontroluje przestrzeganie przepisów, ale również pomaga i informuje. Co roku udziela ponad 900 tysięcy porad, z czego 350 tysięcy bezpośrednio pracodawcom.
– Warto zastanowić się, jakie koszty ponosiliby pracodawcy, gdyby musieli płacić za takie porady prawne — my oferujemy je za darmo – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Marcin Stanecki, Główny Inspektor Pracy. – Na koniec zeszłego roku wydaliśmy już 185 publikacji w formie elektronicznej i papierowej, dostępnych bezpłatnie. To skarbnica wiedzy, napisana w języku polskim – co sprawia, że jest zrozumiała dla każdego, a nie tylko dla prawników. Organizujemy również cykl konferencji poświęconych mobbingowi, które odbywają się w każdym okręgu i są darmowe. Już zrealizowaliśmy kilka z nich, a planujemy podsumowanie 10 grudnia w Warszawie. Na przyszły rok planujemy wydanie kodeksu dobrych praktyk, korzystając z doświadczeń pracodawców, którzy prezentują pozytywne wzorce dbania o środowisko pracy wolne od przemocy. W kwestii karania i edukowania, uważam, że należy karać tych, którzy nadużywają swoich praw oraz walczyć z patologią i nadużyciami, a jednocześnie edukować i informować, aby podnosić świadomość prawną w społeczeństwie – zaznacza Minister Marcin Stanecki.
Źródło: eNewsroom
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA