REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ogólnopolski Dzień Pracowników HR - 20 czerwca

Ogólnopolski Dzień Pracowników HR.
Ogólnopolski Dzień Pracowników HR.

REKLAMA

REKLAMA

Ogólnopolski Dzień Pracowników HR przypada na 20 czerwca. Dnia 20 maja wystartowała kampania wizerunkowa "Moda na HR", która jest ściśle powiązana z dniem HR-owca.

Ogólnopolski Dzień Pracowników HR

„Moda na HR” - pod takim hasłem 20 maja wystartowała kampania wizerunkowa związana z ustanowionym przez Pracuj.pl Ogólnopolskim Dniem Pracowników HR - HR-Day. W ramach kampanii już po raz drugi zostaną zaprezentowane wyniki ogólnopolskiego badania „HR-owca portret własny”, odbędzie się debata ekspercka poświęcona „Przyszłości HR w Polsce”, a także szereg działań promujących branżę Human Resources i inspirujących specjalistów z tego sektora. Z okazji przypadającego na 20 czerwca święta branżowego HR-Day odbędą się również uroczyste gale regionalne w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Kampania potrwa do końca czerwca.

REKLAMA

Autopromocja

Zobacz: Różnorodność płci w procesie prowadzenia polityki kadrowej

Kampania "Moda na HR"

Kampania „Moda na HR” będzie skupiona wokół czterech obszarów: rekrutacja, nowoczesne narzędzia HR, wizerunek oraz rozwój pracowników. Do udziału w kampanii zaproszeni zostali liderzy opinii i eksperci m.in. Joanna Malinowska-Parzydło (Personal Brand Institute), Agnieszka Polska-Kamieńska (Persona Global Polska), Patrycja Załug (Akademia Kobiet Sukcesu), Jacek Walkiewicz (Pełna Moc) oraz Miłosz Brzeziński (Instytut Kreowania Skuteczności).

- 20 czerwca, z inicjatywy portalu Pracuj.pl obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pracowników HR pod nazwą HR-Day. Jako Grupa Pracuj wyszliśmy z założenia, że jest to najlepsza okazja, by połączyć branżowe święto z szeroko zakrojoną debatą o przyszłości Human Resources w naszym kraju. Dlatego też postanowiliśmy poznać opinię specjalistów i ekspertów oraz rozpocząć dyskusję na ten temat. Mamy nadzieje, że nasza inicjatywa zaangażuje i zintegruje całe środowisko HR. – wyjaśnia Aleksandra Gierybo-Paprota z Grupy Pracuj SA, właściciel marki Pracuj.pl.

Cel inicjatywy

Inicjatywa serwisu Pracuj.pl ma na celu przede wszystkim podkreślenie coraz większej roli HR-owców w firmach. Zatrudnianie najlepszych pracowników oraz budowanie takiego środowiska pracy, w którym ludzie mogą w pełni rozwinąć swoje zdolności jest kluczowe dla rozwoju każdej firmy i dlatego nigdy nie wyjdzie z „biznesowej mody”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Rozwój nowych mediów a nowe pokolenia pracowników

Badanie "HR-owca portret własny"

W ramach kampanii portal Pracuj.pl przedstawi wyniki drugiego ogólnopolskiego badanie „HR-owca portret własny”, w którym polscy specjaliści wypowiedzą się na temat swojej pracy. Dowiemy się także w jaki sposób spędzają oni wolny czas, jakimi wartościami się kierują, jakie są ich aspiracje i co sprawia, że pracują z pasją. Poprzednia edycja raportu jest dostępna na stronie: http://content.pracuj.pl/HRowca_portret.pdf.

Debata "Przyszłość HR w Polsce"

W ramach kampanii 11 czerwca przeprowadzona zostanie również debata ekspercka, której motywem przewodnim będzie „Przyszłości HR w Polsce”. Uczestnikami debaty będą: Joanna Malinowska-Parzydło (Personal Brand Institute), Ewa Walenda (Personel i Zarządzanie), Zyta Machnicka (Candidate Experience), Paulina Grotkowska (Kancelaria Prawna Kruk i Partnerzy) oraz Izabela Bartnicka i Radosław Iwańczuk (Grupa Pracuj). Debata będzie na żywo relacjonowana za pomocą streamingu online na stronie www.hr-day.pl.


Filmy, poradniki, ciekawostki...

Na klientów Grupy Pracuj czekają również inspiracyjne filmy i poradniki, a także interesujące artykuły merytoryczne, ciekawostki z życia specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi, liczne konkursy prowadzone w mediach społecznościowych oraz inne niespodzianki. Z ramienia Grupy Pracuj ekspertami kampanii będą: Ewa Wolska, Sabina Olbryś, Izabela Bartnicka, a także Radosław Iwańczuk i Radosław Żemło.

Zadaj pytanie: Forum

Media

REKLAMA

Kampania „Moda na HR” prowadzona będzie w mediach własnych na stronie www.hr-day.pl, www.hrweb.pl, na profilu Grupa Pracuj dla Pracodawców na portalu Facebook a także w mediach branżowych. Patronami medialnymi kampanii są: Personel i Zarządzanie, THINKTANK, BadaniaHR.pl, egospodarka.pl, HRNews.pl, HRStandard.pl, HRTrendy.pl, kadry.infor.pl. Patronat instytucjonalny nad kampanią objęły także: Akademia Kobiet Sukcesu, Employer Branding Institute oraz Personal Brand Institute.

Pracuj.pl to najczęściej odwiedzany przez internautów polski portal pracy, skierowany do specjalistów i menedżerów. Codziennie kandydaci mogą znaleźć w serwisie co najmniej kilkanaście tysięcy ofert pracy, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju zawodowego oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Pracuj.pl wspiera również firmy w kształtowaniu ich wizerunku jako pracodawców, dzięki czemu mogą liczyć na zgłoszenia najlepszych kandydatów. Portal powstał w 2000 r. i należy do Grupy Pracuj S.A. Pracuj.pl jest członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA