REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
5 025 PLN na szkolenia w Małopolsce
Nowy program
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie ogłosił nowy program, można zyskać nawet kilka tysięcy. Program: Nowy start w Małopolsce z EURESEM daje możliwość zyskania nawet 5 025 zł na szkolenia. Projekt jest realizowany w Małopolsce. Poniżej szczegółowe przesłanki, które należy spełnić.

Czym jest EURAS?

EURES (EURopean Employment Services) - Europejskie Służby Zatrudnienia. Historia EURES sięga 1994 r., kiedy to powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w odpowiedzi na rosnącą potrzebę mobilności pracowników w UE. EURES to oparta na współpracy sieć, której celem jest ułatwianie swobodnego przepływu pracowników pomiędzy 27 państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Szwajcarią, Islandią, Lichtensteinem i Norwegią. Poprzez portal EURES świadczy swoje usługi, w ten sposób, że łączy potencjalnych pracowników z potencjalnymi pracodawcami. Ma zbudowaną bazę, która ułatwia wymianę informacji. To sieć około1000 doradców EURES, którzy na co dzień kontaktują się z poszukującymi pracy i pracodawcami w całej Europie.

Projekt: Nowy start w Małopolsce z EURESEM

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie ogłosił nowy program, można zyskać nawet kilka tysięcy. Program: Nowy start w Małopolsce z EURESEM daje możliwość zyskania nawet 5 025 zł na szkolenia. Projekt jest realizowany w Małopolsce. Poniżej szczegółowe przesłanki, które należy spełnić:

 • należy być obywatelem Polski;
 • należy mieć ukończony 18 rok życia;
 • należy mieszkać lub uczyć się w Małopolsce lub mieć zamiar powrócić i podjąć aktywność zawodową na terenie województwa małopolskiego;
 • program też może objąć osoby, które np. wróciły do Polski w ciągu ostatnich 12 miesięcy, po minimum 6 miesiącach pobytu w krajach Unii Europejskiej i/lub Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, Szwajcarii, czy też jeszcze wprawdzie nie wróciły ale mają zamiar powrócić do Małopolski;
 • należy pozostawać bez pracy.

Projekt „Nowy start w Małopolsce z EURESem” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

Jaką ścieżkę zawodową wybrać? Na jaki kurs się zdecydować? Czy program: Nowy start w Małopolsce z EURESEM jest dla mnie? Na te pytania i wątpliwości pomoże odpowiedzieć konsultant WUP

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie umożliwia spotkanie z doradcą zawodowym czy konsultantem, co niewątpliwie ułatwi weryfikację wyżej wymienionych kryteriów, jak i pozwoli poznać szczegóły programu. Jak wskazuje Wojewódzki Urząd Pracy: wspólnie z doradcą zawodowym/konsultantem określisz, co już potrafisz, czego dotychczas się nauczyłeś, co warto rozwijać i do czego masz predyspozycje. Dzięki temu zaplanujesz najlepszą dla siebie ścieżkę rozwoju i dalszego działania. Możesz również skorzystać z bilansu kompetencji na start w Małopolsce.

5 025 zł wsparcie finansowe na rozwój zawodowy z WUP

Możliwość uzupełnienia lub nabycia kwalifikacji bądź kompetencji adekwatnych do potrzeb małopolskiego rynku pracy:

 • pakiet 335 bonów
 • 1 bon szkoleniowy to wartość 15 PLN
 • łączna wartość 5 025 PLN
 • w tym 5% wkładu własnego

Wojewódzki Urząd Pracy dofinansowuje: szkolenia, kursy, egzaminy, studia podyplomowe.

Usługi specjalistyczne:

 • doradztwo podatkowe,
 • wsparcie psychologiczne,
 • doradztwo biznesowe,
 • porady prawne,
 • coaching indywidualny.

Co należy zrobić aby zakwalifikować się do projektu?

 • Wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami na I spotkaniu stacjonarnym z doradcą zawodowym/konsultantem
 • Wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami, podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i przesłać na adres powroty@wup-krakow.pl.
 • Wydrukować i  wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami i przesłać na jeden z adresów:
  • Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Plac na Stawach 1, 30-107 Kraków
  • Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu, ul. Nawojowska 4, 33-300 Nowy Sącz;
  • Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - Zespół Zamiejscowy w Tarnowie, ul. Szujskiego 66, 33-100 Tarnów.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Media

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będzie waloryzacja o 15 proc. Czy dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych wzrośnie do 4140 zł?

PFRON wypłaca comiesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych. Za pośrednictwem Rady Dialogu Społecznego pracodawcy starają się o zwiększenie dofinansowania. Na ostatnim posiedzeniu RDS ogłoszono, że na ten cel udało się wygospodarować 770 mln zł na rok 2024 i kolejny.

2417,14 zł - tyle otrzymasz za wczasy pod gruszą w czasie majówki?

Wczasy pod gruszą 2024 można wykorzystać w czasie majówki już od 27 kwietnia albo 1 maja. Ile wynosi dofinansowanie do urlopu? Nie można mylić gruszy ze świadczeniem urlopowym! Które świadczenie nie ma określonej maksymalnej kwoty?

20 maja to ważny termin dla niektórych płatników. ZUS przypomina o rocznym rozliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne

Zbliża się ważny termin dla osób prowadzących pozarolniczą działalność. Do 20 maja 2024 r. muszą one przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. To również termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., które uwzględniają to rozliczenie.

Dzień wolny w urodziny i krótsza praca w piątek lepsze niż premia? Pracownicy już trochę inaczej podchodzą do benefitów od pracodawcy

Wniosek z obserwacji przez ekspertów obecnego rynku pracy jest jednoznaczna: coraz bardziej rozbieżne są oczekiwania pracowników i chęci przedsiębiorców w zakresie oferowania benefitów będących uzupełnieniem wynagrodzenia. – Ponad 70% pracowników oczekuje, że poza standardowym wynagrodzeniem będzie otrzymywać od pracodawcy także benefity motywacyjne oraz nagrody np. w trybie kwartalnym. Widzimy jednak w tym zakresie zdecydowaną zmianę tendencji. Jeszcze kilka lat temu najważniejsze były pieniądze lub ew. pakiet sportowy czy ubezpieczeniowy. Teraz najbardziej oczekiwany benefit jest zupełnie inny – mówi Dorota Siedziniewska – Brzeźniak, ekspert rynku pracy, prokurent IDEA HR Group.

REKLAMA

Minister pracy: Będą składki ZUS od umów o dzieło i zlecenia, będzie godna emerytura

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, poinformowała, że wkrótce do konsultacji społecznych trafi projekt ustawy reformującej oskładkowanie umów o dzieło i zlecenie. Zmiany mają zapewnić godną emeryturę osobom pracującym w oparciu o umowę zlecenie albo umowę o dzieło.

Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy?

2 maja 2024 r. wypada w czwartek pomiędzy wolną środą 1 maja (Święto Pracy) i wolnym piątkiem (Narodowe Święto 3 Maja). Czy wypadające 2 maja Święto Flagi to dzień wolny od pracy? Czy trzeba wziąć na ten dzień urlop?

Zaliczka czy zadatek - co będzie lepsze przy współpracy z freelancerem?

Zaliczka czy zadatek? Jaka jest różnica? Co jest zwrotne, a co przepada? Podpowiadamy, co wybrać przy współpracy z freelancerem.

Minister pracy: Zwolnień grupowych jest sporo, ale są monitorowane przez resort pracy

Firmy działające w naszym kraju coraz częściej przeprowadzają zwolnienia grupowe. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przyznaje, że faktycznie tych zwolnień jest sporo.

REKLAMA

Majówka 2024: weź 3 dni urlopu a będziesz miał 9 dni wolnych

Majówka w 2024 zapowiada się wspaniale. Wypoczynek może być naprawdę długi. Wystarczy wziąć 3 dni urlopu a można mieć 9 dni wolnych (wliczając weekendy). Co ciekawe Boże Ciało w 2024 r. wypada 30 maja (czwartek) oznacza to, że biorąc wolne w dniu 31 maja (piątek) - łącznie z weekendem można mieć 4 dni wolnego. Jak wypada majówka 2024? Czy w majówkę jest wolne od szkoły?

Zwolnienie grupowe: kto może zwolnić, z jakich przyczyn, kogo nie można zwolnić, jaka wysokość odprawy pieniężnej

Zwolnienie grupowe to rozwiązanie umów o pracę z pracownikami z przyczyn niedotyczących pracowników. Nie każdy pracodawca może przeprowadzić takie zwolnienie i nie każdy pracownik może być nim objęty.

REKLAMA