reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Czy konferencje spejalistyczne spełniają oczekiwania uczestników?

Czy konferencje spejalistyczne spełniają oczekiwania uczestników?

Artur Sokołowski

trener Business Studio

Z całą pewnością niektóre tak. Udana konferencja HRM zależy od poziomu przygotowania, zarówno pod względem merytorycznym, jak i logistycznym. Jeżeli prelegentami są doświadczeni menedżerowie HR, których pasją są sprawy pracownicze, bez wątpienia owo spotkanie może okazać się dla uczestników ciekawym doświadczeniem. Wszelkie nowe i ciekawe informacje związane z zasobami ludzkimi są powodem do szukania inspiracji, w jaki sposób można rozwiązywać nieznane dotąd problemy pracownicze. Uważam, że tego typu konferencje są niezwykle wartościowe, bo m.in. uzupełniają potrzebę wiedzy na temat HR, która z każdym dniem poszerza się o nowe, biznesowe, zagadnienia, a tym samym zaspokajają potrzebę samodoskonalenia się. Obszary tematyczne związane z rozwojem osobistym to źródło niezbędnej wiedzy, która w znaczący sposób wpływa na politykę i organizację firmy, ale przede wszystkim na poziom zysków biznesowych. Konferencje HRM to także znakomite forum integracyjne łączące ludzi mogących wymienić się zawodowym doświadczeniem. To możliwość poznania ciekawych osobistości uruchamiających w działach HR zmiany, których pozytywne efekty są znamiennym przykładem efektywnego funkcjonowania firmy. Diagnoza zasobów ludzkich to wiele rozwiązań przynoszących wymierne korzyści, dlatego konferencje HRM są przykładem troski o pracownicze cele. To także źródło wzorów i gotowych kanonów rozwiązywania w zarządzaniu nowoczesną wiedzą. Na konferencje są zapraszani zagraniczni prelegenci – konfrontacja z ich doświadczeniem może być inspiracją w budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Warto też pamiętać, że znajomość rynku to podstawa działania każdego przedsiębiorstwa, która zwiększa perspektywę dalszego rozwoju.

Andrzej Bagniuk

prezes zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej

Konferencje specjalistyczne są efektywną platformą wymiany wiedzy oraz promocji poprzez wiedzę, a adresaci konferencji chętnie biorą w nich udział. Poziom zainteresowania konkretną konferencją zależy od wielu czynników, m.in. od aktualności tematyki, prelegentów, kosztów uczestnictwa, lokalizacji, terminu itp. W przypadku konferencji specjalistycznych niezwykle ważne jest to, czy organizatorom uda się zachować równowagę pomiędzy wartością merytoryczną, która najbardziej interesuje odbiorców, a presją ze strony sponsorów na treści dotyczące ich produktów czy usług. Jeżeli tak, to mamy pierwszy duży plus. Kolejny to odpowiednie warunki do networkingu, w postaci przerw kawowych czy atrakcji specjalnych, stanowiących niewątpliwie istotną wartość dodaną spotkania. W związku z branżą, którą reprezentuję, nie mogę pominąć kwestii organizacyjnych istotnych dla powodzenia wydarzenia. Po pierwsze, termin konferencji musi być odpowiednio zlokalizowany w kalendarzu branżowym, tak by nie konkurował z podobnymi wydarzeniami oraz by przypadał na okres po sezonie, o ile to możliwe. Lokalizacja powinna być łatwo dostępna. Zdecydowanie polecam miejsca wyspecjalizowane, centra eventowe przystosowane do realizacji różnorodnych wydarzeń. Rejestracja gości musi odbyć się sprawnie z uwzględnieniem pakietu informacji, który każdy uczestnik w odpowiednim momencie powinien otrzymać. Nie można pominąć właściwego planowania posiłków oraz doboru menu. Na zakończenie goście powinni otrzymać materiały z konferencji, następnie podsumowanie, relację foto/wideo i informację o planowanych przedsięwzięciach.

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa TENSE

Interaktywna agencja reklamowa – specjalista w zakresie inbound marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama