reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > Czym jest Kodeks Ochrony Danych Osobowych w Rekrutacji

Czym jest Kodeks Ochrony Danych Osobowych w Rekrutacji

Pomimo tego, że Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych obowiązuje już ponad pół roku, jego interpretacja nadal budzi szereg wątpliwości, zwłaszcza w tych obszarach, które związane są z gromadzeniem i przetwarzaniem dużej ilości danych osobowych. A do takich niewątpliwie należą procesy rekrutacji.

Codziennie obserwujemy, z jakimi wyzwaniami zmagają się zaangażowane w nie osoby. Rekruterzy nie mają dzisiaj jednego, pewnego wzorca, do którego mogą się odnieść mając pewność, że znajdą tam odpowiedzi na pytania związane z przetwarzaniem danych w procesie rekrutacji. A tych pojawia się wiele: jakie dane kandydatów mogę zbierać? Jak zorganizować proces rekrutacji we współpracy z agencją lub przy użyciu nowoczesnych technologii? Czy w przypadku wybranego procesu moja firma jest administratorem czy procesorem? Nie wspominając już o tym, że pytania mnożą się już na samym początku przygotowania do procesu rekrutacji, czyli na poziomie definicji.

Polecamy: Kodeks pracy 2019. Praktyczny komentarz z przykładami

Dlatego jako przedstawiciele największego w Polsce serwisu pracy – Pracuj.pl oraz czołowego dostawcy narzędzia do rekrutacji – eRecruitera, zainicjowaliśmy powstanie interdyscyplinarnego zespołu, którego zadaniem jest stworzenie Kodeksu Ochrony Danych Osobowych w Rekrutacji. Pierwsza część dokumentu, która została poddana konsultacjom, poza doprecyzowaniem wspomnianych wcześniej definicji, szczegółowo opisuje stosowane modele rekrutacji i zawiera rekomendacje postępowania.

Chcielibyśmy, aby to one właśnie stały się przedmiotem dyskusji, w którą włączy się jak najwięcej zainteresowanych osób. Wszelkie uwagi i komentarze, ale również pytania, które nasuną się po lekturze dokumentu, będą stanowiły cenny wkład w jego ostateczną wersję. Tak przygotowany Kodeks chcemy przedstawić do akceptacji Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a w efekcie dostarczyć branży HR, uniwersalne narzędzie, które wykorzystywane będzie w procesach rekrutacji. 

Julia Urbańska, ekspert eRecruiter

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czym jest Kodeks Ochrony Danych Osobowych w Rekrutacji/fot. shutterstock
Czym jest Kodeks Ochrony Danych Osobowych w Rekrutacji/fot. shutterstock

Personel i Zarządzanie - wydanie cyfrowe (ePiZ)19.90 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama