| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Zatrudnienie > Umowa o pracę > Jak należy sporządzić umowę o pracę 2016

Jak należy sporządzić umowę o pracę 2016

W związku ze zmianą przepisów od 22 lutego 2016 r. zmieniły się przepisy dotyczące umów na czas określony. Konsekwencją zmian było dostosowanie do nich nowego wzoru umowy o pracę.

Umowa zawarta w celu wykonania prac dorywczych lub sezonowych

Prace dorywcze, podobnie jak sezonowe, nie doczekały się na razie zdefiniowania na gruncie prawa pracy. Za prace dorywcze powszechnie uznaje się każde prace niemające powtarzalnego charakteru trwające przez krótki przedział czasu. W przypadku prac sezonowych kluczem jest pojęcie sezonu. Przyjmuje się, że „sezon” odnosi się do pory roku, okresu dogodnego do jakichś działań, okresu dojrzewania i zbiorów roślin lub owoców.

Gmina podpisała umowę z firmą zewnętrzną w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenach zielonych (parkach, skwerach itp.). W takim przypadku podmiot odpowiedzialny za utrzymanie czystości będzie miał możliwość zawierania umów o pracę z pracownikami na czas określony obejmujący okres (sezon), w którym niezbędne jest np. koszenie trawy. Obowiązkiem pracodawcy będzie wówczas umieszczenie w pkt 3 umowy o pracę adnotacji o celu zawieranej umowy. Ponieważ zapisy dotyczące celu umowy nie są ujęte wg jednolitego standardu, pracodawca ma możliwość umieszczenia zapisu o określonej treści umowa zawarta w celu wykonania prac sezonowych na terenach zielonych w miesiącach letnich 2016 r.

Dalszą część artykułu przeczytasz ->>> Jak należy sporządzić umowę o pracę i świadectwo pracy po zmianach od 22 lutego 2016 r.

Zadaj pytanie na Forum Kadry!

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »