Ustawa antykryzysowa wejdzie do Kodeksu pracy
REKLAMA
REKLAMA
- Sięgamy po najlepsze rozwiązania z ustawy antykryzysowej uzgodnionej przez związki zawodowe i pracodawców - mówił na konferencji prasowej minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
REKLAMA
Nowelizacja Kodeksu pracy zakłada wydłużenie okresu rozliczeniowego z obecnych 4 do 12 miesięcy oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Pracodawca będzie mógł zaproponować pracownikom trzy możliwości: różne, ruchome godziny pracy lub miks obu rozwiązań.
- Dostosowanie godzin pracy będzie korzystne dla pracodawcy i pracownika, ułatwi godzenie życia zawodowego z życiem rodzinnym, np. gdy trzeba odprowadzić dziecko do przedszkola i przyjść do pracy trochę później - mówił minister.
Zobacz: Jakie zmiany w czasie pracy są pożądane?
Kosiniak-Kamysz zaapelował do pracodawców i związków zawodowych o jak najszybsze konsultacje społeczne propozycji nowelizacji Kodeksu pracy. Dodał, że poprosi o skrócenie konsultacji międzyresortowych i i będzie przekonywał parlamentarzystów o jak najszybsze uchwalenie zmian.
Zobacz serwis: Czas pracy
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat