Odchodzący z pracy często mogą liczyć na kontrofertę
REKLAMA
REKLAMA
Kontroferta
"Pracodawcy coraz częściej mają świadomość, że kontroferta to mniejsze zło. Próba zatrzymania sprawdzonego pracownika i zaoferowanie mu podwyżki jest zawsze tańszym rozwiązaniem niż rozpoczynanie rekrutacji na zewnątrz" – zwraca uwagę cytowana przez "Rz" Aneta Czernek, dyrektor w firmie rekrutacyjnej HRK.
REKLAMA
81 proc, pracodawców stosuje kontroferty
Jak zaznacza "Rz", tę opinię potwierdzają wyniki Raportu Płacowego 2022 firmy rekrutacyjnej Hays Poland; już 81 proc. badanych pracodawców zadeklarowało w nim, że stosuje kontroferty. To o 6 pkt. proc. większa grupa niż rok wcześniej.
Coraz więcej takich prób
"Co prawda ponad dwie trzecie firm próbuje w ten sposób zatrzymać tylko niektórych pracowników, ale 13 proc. badanych składa kontrofertę przy każdej próbie odejścia. Tych prób może być coraz więcej, gdyż rosnące koszty życia zwiększają presję na wynagrodzenia i gotowość do zmiany pracy na lepiej płatną" - napisano.
"Rz" dodaje, że według marcowego sondażu Pracuj.pl grupa pracowników aktywnie szukających nowego zatrudnienia zwiększyła się do 36 proc., a jeszcze więcej, bo 83 proc., badanych jest gotowych przyjąć atrakcyjną ofertę pracy.(PAP)
mchom/ mok/
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA