REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platforma SKAi dla uczniów, uczelni, absolwentów i pracodawców

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Powstała nowatorska, internetowa platforma SKAi dla uczniów, uczelni, absolwentów i pracodawców. Na stronie www.skai.edu.pl uczeń może sprawdzić, czy po danym kierunku studiów będzie mógł liczyć na ciekawą pracę. Pracodawca dzięki platformie znajdzie interesujących go pracowników.

Platforma SKAi

Czas na zmianę w planowaniu ścieżki zawodowej. Powstała nowatorska, internetowa platforma SKAi dla: uczniów, uczelni, absolwentów, pracodawców. Nie wiesz czy po danym kierunku studiów, możesz liczyć na ciekawą pracę? I czy w ogóle ją znajdziesz? Jeśli odwiedzisz skai.edu.pl, z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz właściwe studia. Jak również potencjalny pracodawca odnajdzie na tej platformie właśnie Ciebie.

REKLAMA

Autopromocja

Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem razem z międzynarodowym instytutem badawczym Millward Brown stworzyła internetową platformę SKAi, która monitoruje losy absolwentów
i łączy je z informacjami o potrzebach potencjalnych pracodawców. Serwis pomoże kandydatom na wyższe uczelnie w wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Umożliwi też kontakt pomiędzy studentami, absolwentami i potencjalnymi pracodawcami.

SKAi jest adresowany do czterech grup:

  • Uczelni, które będą dostosowywać programy kształcenia do potrzeb rynku pracy;
  • Uczniów wybierających kierunek studiów;
  • Absolwentów, którzy muszą dostosować wykształcenie i kompetencje do potrzeb pracodawców;
  • Pracodawców, którzy sygnalizują zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów.

Nowa wersja programu Płatnik 10.01.001. Pobierz bezpłatną instrukcję.

Pierwsza grupa, uczelnie skorzystają na SKAi ponieważ:

Platforma oferuje im skuteczne metody śledzenia losów zawodowych swoich absolwentów. Dzięki prognozom popytu na pracowników w wybranej branży szkoły wyższe zyskują wiedzę o kierunkach dydaktycznych, na które potencjalnie będzie największe zapotrzebowanie. Jak również o skuteczności własnych programów edukacyjnych i koniecznych kierunkach zmian, aby dopasować ofertę do potrzeb rynku. Jednocześnie, dzięki SKAi, uczelnie docierają ze swoją ofertą do młodych ludzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uczniowie skorzystają na platformie, bo:

Rejestrując się zdobywają informacje o procesach przebiegających obecnie na rynku pracy oraz kierunkach kształcenia przydatnych z punktu widzenia pracodawcy. SKAi dostarcza wiedzę o uczelniach, wydziałach, jak również pomaga zarekomendować odpowiednie placówki na podstawie preferencji aplikantów. W efekcie uczniowie podejmując decyzje o swoim wyższym wykształceniu, wybierają kierunki pożądane na rynku pracy. To bezpośrednio przekłada się na świadome budowanie przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego, dopasowanej do wymagań pracodawców i obowiązujących na rynku trendów.

Zadaj pytanie na FORUM

Na platformie skorzystają również absolwenci:

Jest to grupa, która dopiero wkracza na rynek pracy. SKAi umożliwia im nawiązywanie kontaktów z pracodawcami już w trakcie studiów poprzez znalezienie stażu i praktyk. Pomaga też zanalizować własne kompetencje i porównywać je z potrzebami rynku. Logując się na platformę, absolwenci mogą śledzić przebieg kształtowania się popytu na pracowników w wybranej branży w przeszłości oraz trend prognozowany na przyszłość. W ten sposób otrzymują informacje o zapotrzebowaniu na absolwentów specjalizacji zawodowej, którą planują wybrać.

Ostatnia grupa - pracodawcy skorzystają na tej nowatorskiej metodzie, bo:

Umożliwi ona pozyskanie informacji o absolwentach szukających pracy, nawiązywanie kontaktów z uczelniami. Dzięki możliwości samodzielnego wyszukania wykwalifikowanych pracowników, pracodawca znacznie zmniejsza koszty rekrutacji. SKAi pozwala również na lepsze dopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb firmy. Pracodawcy logujący się
na platformie mogą również wpływać na program kształcenia uczelni.

Platforma SKAi będzie posiadała też „Bazar Wiedzy”, czyli panel służący do komunikacji uczelni z pracodawcami. Daje on możliwość wystawiania ofert prac semestralnych przez wydziały i poszukiwanie odbiorcy wśród pracodawców. Działa też w drugą stronę: sugerowanie przez pracodawców tematów współpracy oraz propozycji praktyk i zgłaszanie zapotrzebowania wydziałom.

Rekrutacja na własną rękę czy za pomocą firm zewnętrznych?

REKLAMA

Marek Przepiórski Prorektor WSZP, Kierownik Projektu „Czas na zmianę – e- platforma jako narzędzie pozwalające na dostosowanie  wyższym uczelniom swojej oferty edukacyjnej
do oczekiwań rynku pracy” mówi: „SKAi to innowacyjny serwis pomagający uczelniom dopasować swoją ofertę edukacyjną do oczekiwań rynku pracy. Konsekwencją wykorzystania jego możliwości będzie pozyskanie, utrzymanie i zwiększenie przewagi konkurencyjnej uczelni w stosunku do placówek edukacyjnych niekorzystających z zaproponowanych rozwiązań.”

Platforma SKAi, to pierwsze i jedyne działające na polskim rynku rozwiązanie gromadzące dane na temat każdej z czterech grup. Okazuje się, że prawie połowa Polaków wykonuje pracę nieadekwatną do swojego wykształcenia (według badania „Wykształcenie, a praca zawodowa Polaków” Sedlak & Sedlak z 2013 r.).

Dodatkowe informacje:

Marta Białasiewicz

Task Force Consulting Sp. z o.o.

E: m.bialasiewicz@tfc.com.pl

T: +48 22 855 56 85

Fanpage na Facebooku:
www.facebook.com/platformaSKAi

Finansowanie:

Projekt jest, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy; Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni.

Realizacja:

Projekt jest realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania Personelem w partnerstwie z instytutem  badawczym Millward Bown S.A. (dawniej SMG/KRC), a wykonawcą narzędzia informatycznego
(z zastosowaniem sztucznej inteligencji) jest Ośrodek Przetwarzania Informacji-Państwowy Instytut Badawczy.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego [projekt]

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Wielce prawdopodobne, że tak. Bo ma dojść do dostosowania poziomu maksymalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego do zmienionej kwoty bazowej, wynikającej z ustawy budżetowej na rok 2025. Zatem z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. mają obowiązywać nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w samorządzie.

PIP: 350 tysięcy bezpłatnych porad rocznie dla pracodawców. Inspekcja pracy nie tylko kontroluje, ale i pomaga

Działalność PIP to nie tylko kontrole, ale i bezpłatne porady prawne dla pracodawców. Inspekcja pracy wydaje 350 tysięcy porad rocznie, które skierowane są wprost do osób zatrudniających pracowników. Warto korzystać z pomocy PIP.

Gdzie chcą pracować Polacy? Ranking 2025: wymarzonym miejscem pracy branża motoryzacyjna. Bije na głowę IT

Gdzie w 2025 roku chcą pracować Polacy? Oto ranking branż. Okazuje się, że wymarzonym miejscem pracy jest branża motoryzacyjna. Bije na głowę IT. Czym kierują się pracownicy przy wyborze branży, w której podejmują pracę?

Zmiany w stażu pracy od 2026 roku. Więcej praw dla 5 mln pracowników

Zmiany w stażu pracy, które wejdą w życie 1 stycznia 2026 roku to więcej praw dla nawet 5 mln pracowników w Polsce. Nowe przepisy oznaczają też realny wzrost kosztów pracy. Działy kadr i płac już powinny przygotowywać się do zmian.

REKLAMA

Zmiana branży w 2025 – od czego zacząć i gdzie znaleźć ogłoszenia pracy?

Rynek pracy, jaki znaliśmy, właśnie przestaje istnieć. Dzieje się to na naszych oczach i tak naprawdę tempo zmian jest znacznie szybsze, niż przypuszczali eksperci. Choć brzmi to aż nadto dramatycznie, to jednak nie można zaprzeczyć, że wielu pracowników zmaga się aktualnie z poważnymi problemami zawodowymi, a pracodawcy dwoją się i troją, aby stworzyć nowe systemy zarządzania w rzeczywistości AI. Niektóre zawody już przestają istnieć lub przechodzą intensywne zmiany, u podstaw których znajdziemy wdrożenie czata GPT do codziennych obowiązków. Dla niektórych osób jedynym rozwiązaniem okazała się zmiana pracy, dla innych w grę wchodzi tylko zmiana branży. Przebranżowienie to współczesny odpowiednik ucieczki z tonącego statku - tylko w tym wypadku pracownik sam buduje swoją szalupę ratunkową. Zatem jak aktualnie wygląda temat zmiany branży? Jakie są powody? W którą stronę iść i gdzie szukać nowych zawodowych wyzwań?

Składka zdrowotna 2025: ryczałt, karta podatkowa, podatek liniowy, zasady ogólne. Jaka jest podstawa wymiaru? Ile procent?

Jaka jest podstawa wymiaru składki oraz kwota składki zdrowotnej w 2025 roku dla niektórych grup ubezpieczonych? ZUS informuje o wysokości składki na ryczałcie, karcie podatkowej, przy zasadach ogólnych, podatku liniowym, podatku od kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej oraz dla osób współpracujących.

Do kiedy jest nabór firm i instytucji do pilotażu skróconego tygodnia pracy?

Pilotaż skróconego tygodnia pracy jest konieczny. Może się okazać, że powszechny zapis o krótszym czasie pracy będzie tragiczny dla polskiej gospodarki, firm i społeczeństwa. Do kiedy trwa nabór firm i instytucji do projektu?

2,5 tys. euro za pracę na magazynie w Szwecji i Norwegii. Ile zarobi pracownik produkcji i operator wózka widłowego?

Szwecja, Norwegia, Niemcy i Czechy to opłacalne kierunki na podjęcie pracy w wakacje. W państwach skandynawskich na magazynie można zarobić 2,5 tys. euro miesięcznie. Ile zarobi pracownik produkcji i operator wózka widłowego? Bardzo dobre zarobki są też w Niemczech i Czechach.

REKLAMA

Zmieniasz adres podczas zwolnienia lekarskiego (tzw. L4)? Masz tylko 3 dni na zgłoszenie. Sprawdź, co grozi za spóźnienie

Planujesz wyjechać do rodziny, będąc na zwolnieniu lekarskim albo zmieniłeś miejsce pobytu w trakcie choroby? Zgodnie z przepisami masz tylko trzy dni na zgłoszenie. W przeciwnym razie możesz stracić prawo do zasiłku chorobowego.

Dłuższe urlopy jednak nie dla wszystkich lecz dla wybranych, czyli dla kogo dodatkowe świadczenia. Nie będzie rewolucji w kodeksie pracy

Czas pracy skrócony do 35 godzin w tygodniu, a urlopy wydłużone z 20 dni i 26 dni do dni 35 – i to dla wszystkich. Takie niedawno były zapowiedzi odnośnie dwóch wielkich reform w kodeksie pracy. Rewolucje odwołane, o dłuższych urlopach należy zapomnieć. A krótszy tydzień pracy?

REKLAMA