REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platforma SKAi dla uczniów, uczelni, absolwentów i pracodawców

REKLAMA

REKLAMA

Powstała nowatorska, internetowa platforma SKAi dla uczniów, uczelni, absolwentów i pracodawców. Na stronie www.skai.edu.pl uczeń może sprawdzić, czy po danym kierunku studiów będzie mógł liczyć na ciekawą pracę. Pracodawca dzięki platformie znajdzie interesujących go pracowników.

Platforma SKAi

Czas na zmianę w planowaniu ścieżki zawodowej. Powstała nowatorska, internetowa platforma SKAi dla: uczniów, uczelni, absolwentów, pracodawców. Nie wiesz czy po danym kierunku studiów, możesz liczyć na ciekawą pracę? I czy w ogóle ją znajdziesz? Jeśli odwiedzisz skai.edu.pl, z dużym prawdopodobieństwem wybierzesz właściwe studia. Jak również potencjalny pracodawca odnajdzie na tej platformie właśnie Ciebie.

REKLAMA

Autopromocja

Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem razem z międzynarodowym instytutem badawczym Millward Brown stworzyła internetową platformę SKAi, która monitoruje losy absolwentów
i łączy je z informacjami o potrzebach potencjalnych pracodawców. Serwis pomoże kandydatom na wyższe uczelnie w wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Umożliwi też kontakt pomiędzy studentami, absolwentami i potencjalnymi pracodawcami.

SKAi jest adresowany do czterech grup:

  • Uczelni, które będą dostosowywać programy kształcenia do potrzeb rynku pracy;
  • Uczniów wybierających kierunek studiów;
  • Absolwentów, którzy muszą dostosować wykształcenie i kompetencje do potrzeb pracodawców;
  • Pracodawców, którzy sygnalizują zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów.

Nowa wersja programu Płatnik 10.01.001. Pobierz bezpłatną instrukcję.

Pierwsza grupa, uczelnie skorzystają na SKAi ponieważ:

Platforma oferuje im skuteczne metody śledzenia losów zawodowych swoich absolwentów. Dzięki prognozom popytu na pracowników w wybranej branży szkoły wyższe zyskują wiedzę o kierunkach dydaktycznych, na które potencjalnie będzie największe zapotrzebowanie. Jak również o skuteczności własnych programów edukacyjnych i koniecznych kierunkach zmian, aby dopasować ofertę do potrzeb rynku. Jednocześnie, dzięki SKAi, uczelnie docierają ze swoją ofertą do młodych ludzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uczniowie skorzystają na platformie, bo:

Rejestrując się zdobywają informacje o procesach przebiegających obecnie na rynku pracy oraz kierunkach kształcenia przydatnych z punktu widzenia pracodawcy. SKAi dostarcza wiedzę o uczelniach, wydziałach, jak również pomaga zarekomendować odpowiednie placówki na podstawie preferencji aplikantów. W efekcie uczniowie podejmując decyzje o swoim wyższym wykształceniu, wybierają kierunki pożądane na rynku pracy. To bezpośrednio przekłada się na świadome budowanie przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego, dopasowanej do wymagań pracodawców i obowiązujących na rynku trendów.

Zadaj pytanie na FORUM

Na platformie skorzystają również absolwenci:

Jest to grupa, która dopiero wkracza na rynek pracy. SKAi umożliwia im nawiązywanie kontaktów z pracodawcami już w trakcie studiów poprzez znalezienie stażu i praktyk. Pomaga też zanalizować własne kompetencje i porównywać je z potrzebami rynku. Logując się na platformę, absolwenci mogą śledzić przebieg kształtowania się popytu na pracowników w wybranej branży w przeszłości oraz trend prognozowany na przyszłość. W ten sposób otrzymują informacje o zapotrzebowaniu na absolwentów specjalizacji zawodowej, którą planują wybrać.

Ostatnia grupa - pracodawcy skorzystają na tej nowatorskiej metodzie, bo:

Umożliwi ona pozyskanie informacji o absolwentach szukających pracy, nawiązywanie kontaktów z uczelniami. Dzięki możliwości samodzielnego wyszukania wykwalifikowanych pracowników, pracodawca znacznie zmniejsza koszty rekrutacji. SKAi pozwala również na lepsze dopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb firmy. Pracodawcy logujący się
na platformie mogą również wpływać na program kształcenia uczelni.

Platforma SKAi będzie posiadała też „Bazar Wiedzy”, czyli panel służący do komunikacji uczelni z pracodawcami. Daje on możliwość wystawiania ofert prac semestralnych przez wydziały i poszukiwanie odbiorcy wśród pracodawców. Działa też w drugą stronę: sugerowanie przez pracodawców tematów współpracy oraz propozycji praktyk i zgłaszanie zapotrzebowania wydziałom.

Rekrutacja na własną rękę czy za pomocą firm zewnętrznych?

Marek Przepiórski Prorektor WSZP, Kierownik Projektu „Czas na zmianę – e- platforma jako narzędzie pozwalające na dostosowanie  wyższym uczelniom swojej oferty edukacyjnej
do oczekiwań rynku pracy” mówi: „SKAi to innowacyjny serwis pomagający uczelniom dopasować swoją ofertę edukacyjną do oczekiwań rynku pracy. Konsekwencją wykorzystania jego możliwości będzie pozyskanie, utrzymanie i zwiększenie przewagi konkurencyjnej uczelni w stosunku do placówek edukacyjnych niekorzystających z zaproponowanych rozwiązań.”

Platforma SKAi, to pierwsze i jedyne działające na polskim rynku rozwiązanie gromadzące dane na temat każdej z czterech grup. Okazuje się, że prawie połowa Polaków wykonuje pracę nieadekwatną do swojego wykształcenia (według badania „Wykształcenie, a praca zawodowa Polaków” Sedlak & Sedlak z 2013 r.).

Dodatkowe informacje:

Marta Białasiewicz

Task Force Consulting Sp. z o.o.

E: m.bialasiewicz@tfc.com.pl

T: +48 22 855 56 85

Fanpage na Facebooku:
www.facebook.com/platformaSKAi

Finansowanie:

Projekt jest, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy; Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni.

Realizacja:

Projekt jest realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania Personelem w partnerstwie z instytutem  badawczym Millward Bown S.A. (dawniej SMG/KRC), a wykonawcą narzędzia informatycznego
(z zastosowaniem sztucznej inteligencji) jest Ośrodek Przetwarzania Informacji-Państwowy Instytut Badawczy.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy 1 grudnia to niedziela handlowa?

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa? Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? 

Zakaz handlu w niedziele: Czy będzie trzecia niedziela handlowa w grudniu? Jest zapowiedź złożenia poprawki w Senacie

Od 2025 roku Wigilia będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników. Jednak dla pracowników handlu trzy niedziele poprzedzające Boże Narodzenie mają być dniami roboczymi. Czy będzie poprawka do nowelizacji wprowadzającej dzień wolny w Wigilię?

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Znowu przesunięto okres, od którego wsparcie będzie obowiązywać

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zmiana ma dotyczyć podwyższenia wysokości miesięcznego dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.

Nie mam już urlopu, a potrzebuję wziąć wolne. Co zrobić?

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Niektórzy pracownicy nie mają już urlopu wypoczynkowego. Co mogą zrobić w sytuacji, gdy potrzebują wziąć wolne od pracy? Podpowiadamy kilka rozwiązań z Kodeksu pracy.

REKLAMA

Nowelizacja Kodeksu pracy: Wydłużony urlop macierzyński dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz hospitalizowanych

27 listopada 2024 r. Sejm znowelizował Kodeks pracy. Nowelizacja wydłuży urlop macierzyński rodzicom wcześniaków oraz dzieci wymagających hospitalizacji po urodzeniu. Prawo do urlopu będą mieli także prawni opiekunowie, rodzice zastępczy czy adopcyjni.

Raport: 75 proc. działów HR wykorzystuje sztuczną inteligencję co najmniej raz w tygodniu

Raport: 75 proc. działów HR w firmach deklaruje, że korzysta z generatywnej sztucznej inteligencji co najmniej raz w tygodniu. Rosnące zainteresowanie AI wśród menedżerów i pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi to nie tylko specyfika amerykańskiego rynku. Badania przeprowadzone w Polsce wskazują na podobny trend.

14 zasad prawa pracy [LISTA]. Jeśli pracujesz lub zatrudniasz, musisz znać je wszystkie

Prawo pracy to przepisy Kodeksu pracy oraz innych ustaw i aktów wykonawczych, które określają przede wszystkim prawa i obowiązki pracowników i pracodawców. Jako pracownik lub pracodawca musisz znać 14 podstawowych zasad prawa pracy uregulowanych w Kodeksie pracy. Oto lista.

Jakie zawody wybiera pokolenie Z?

Pokolenie Z to urodzeni w latach 1995-2012. Wychowali się w cyfrowym świecie i mają zawodowe preferencje typowe dla swojej generacji. O jakich zawodach myśli młodsza część Zetek? Jakie zawody najczęściej wykonują osoby z pokolenia Z w wieku od 24 do 29 lat?

REKLAMA

Sejm przegłosował – urlop macierzyński będzie wydłużony

Rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych oraz hospitalizowanych po narodzinach będą mieli wydłużony urlop macierzyński. Tak postanowił Sejm nowelizując 27 listopada br. Kodeks pracy. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Ile dni ustawowo wolnych od pracy będzie w 2025 r.? A ile długich weekendów?

W nadchodzącym roku czeka nas 14 dni ustawowo wolnych od pracy. W 2025 roku wolna Wigilia przypada w środę, wystarczy więc wziąć dwa dni urlopu, żeby zyskać tygodniowy odpoczynek. 

REKLAMA