REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Krajowy Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017 - opinia Rady Rynku Pracy

REKLAMA

REKLAMA

Jakie zmiany zakłada Krajowy Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017? W styczniu 2015 r. Rada Rynku Pracy będzie go opiniować.

Na mocy nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy kompetencje Rady poszerzone zostały o decyzje dotyczące podziału regionalnego i branżowego środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) – w 2015 r. jest to 180 mln zł. W zakresie opiniowania planu finansowego Funduszu Pracy i sprawozdań z wydatkowania środków Funduszu kompetencje Rady pozostają tożsame z dotychczasowymi uprawnieniami Naczelnej Rady Zatrudnienia.

Autopromocja

W ramach KFS pracodawca będzie mógł rocznie przeznaczyć na szkolenie pracownika kwotę wynoszącą 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Może liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 proc. poniesionych kosztów, a w przypadku mikrofirm – nawet do 100 proc. Środki finansowe zostały podzielone pomiędzy województwami w zależności od liczby miejsc pracy. Podjęta przez Radę uchwała zakłada wsparcie między innymi branż takich jak transportowa, usług opiekuńczych czy górnictwa.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz, wręczając nominacje członkom Rady, powiedział: „To zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Liczę zarówno na doświadczenie w aktywizowaniu osób poszukujących pracy, jak i na wrażliwość społeczną. Stajecie się niezwykle ważnym partnerem dla Ministra Pracy. Będziecie decydować o wizji rozwoju rynku pracy”.

Polecamy produkt: Przewodnik po zmianach przepisów 2014/2015

W skład Rady Rynku Pracy z ramienia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej weszli: Grzegorz Tokarski (współtwórca prywatnych służb zatrudnienia, wiceprezes Krajowego Centrum Pracy, reprezentant grupy kapitałowej Work Service S.A. w Stowarzyszeniu Agencji Zatrudnienia) oraz Andrzej Węglarz (Przewodniczący Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Hutniczego, członek Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, mediator wpisany na listę mediatorów przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W styczniu 2015 r. członkowie Rady Rynku Pracy opiniować będą Krajowy Plan Działań na rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017. Wszystkie osoby, firmy i instytucje zainteresowane zgłoszeniem uwag do Planu oraz chcące wnieść propozycje tematów i spraw, którymi powinna zająć się Rada Rynku Pracy, proszone są o kontakt z członkami Rady za pośrednictwem Pani Moniki Zaręby– eksperta Pracodawców RP ds. rynku pracy (m.zareba@pracodawcyrp.pl).

Zadaj pytanie na FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Pracodawcy RP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Premier D. Tusk: W 2025 r. pensja minimalna około 4515 zł (brutto). 3407,35 zł (netto). Koniec wysokich podwyżek pensji, emerytur, zasiłków?

I koniec ten wymusza po prostu spadająca inflacja. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do corocznych podwyżek pensji, zasiłków, emerytur. Chyba musimy sobie przypomnieć, że 12% podwyżki pensji hurtem dla wszystkich "rok w rok", nie jest normalne w zrównoważonej gospodarce.

Wiek emerytalny do zmiany czy zrównania: emerytura z ZUS dla kobiet dopiero po ukończeniu 65 roku życia, a dla mężczyzn

Wiek emerytalny kobiet jest do zmiany - to prawie przesądzone. Argumenty są dużej wagi: dyskryminacja - bo mężczyzn dotyczy wiek emerytalny pięć lat wyższy i ekonomiczne - kobiety z tego powodu dostają dużo niższe emerytury. Bardziej dyskusyjna jest kwestia czy ogólnie wiek emerytalny powinien być podwyższony.

Gdzie in vitro refundowane? W jakich miastach jest dofinansowanie do in vitro? [wykaz placówek]

Wreszcie! Wiele par na to czekało - wiadomo już gdzie in vitro jest refundowane. Jest szczegółowy wykaz miast i placówek. Tych miejsc jest łącznie 58! Najwięcej placówek jest w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i w Katowicach. Łączna suma przyznanych kwot na 2024 rok wynosi 359,135,885.00 zł. W latach 2024-2028” łącznie ma zostać przeznaczone 2,5 mld zł. 

Zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego

Czy jest zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Komu przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Kiedy przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego? Jak uzyskać zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego?

REKLAMA

Pasek wynagrodzeń na prywatny adres email pracownika. Czy to zgodne z prawem?

Pasek wynagrodzeń na prywatny adres email pracownika. Czy to zgodne z prawem? W praktyce powstaje wiele wątpliwości jakie dane pracowników i do jakich celów może wykorzystywać pracodawca. Okazuje się, że przepisy nie są restrykcyjne, ale najważniejsza jest dobrowolna zgoda pracownika.

Wypłata świadczenia urlopowego w 2024 roku a wpłata na PPK

Czy od wypłacanego w 2024 roku pracownikom świadczenia urlopowego pracodawca ma obowiązek naliczać wpłaty do PPK?

Ile płacą w komisji wyborczej do europarlamentu 2024?

Kiedy wybory do europarlamentu? W jakich godzinach są wybory do europarlamentu? Ile płacą w komisji wyborczej do europarlamentu 2024? Jak głosować w wyborach do europarlamentu? Czy członkom komisji przysługuje zwrot kosztów dojazdu?

Zasiłek opiekuńczy dla samotnego rodzica

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy? Przez ile przysługuje zasiłek opiekuńczy? Jakie są dodatki i zasiłki dla rodzica samotnie wychowującego dziecko? Ile w 2024 roku wynosi dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka?

REKLAMA

Dni wolne w Boże Ciało 2024 r. Czy za pracę w święta wyższe wynagrodzenie

Boże Ciało kiedy wypada? Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Czy w Boże Ciało trzeba iść do kościoła? Czy za pracę w święta wyższe wynagrodzenie? Czy przysługuje dzień wolny za pracę w niedzielę oraz święto?

Sygnaliści pod ochroną. Będą nowe obowiązki dla pracodawców

Sejm uchwalił ustawę o ochronie sygnalistów. Ustawa nakłada nowe obowiązki na pracodawców.

REKLAMA