reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Krajowy Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017 - opinia Rady Rynku Pracy

Krajowy Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017 - opinia Rady Rynku Pracy

Jakie zmiany zakłada Krajowy Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017? W styczniu 2015 r. Rada Rynku Pracy będzie go opiniować.

Na mocy nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy kompetencje Rady poszerzone zostały o decyzje dotyczące podziału regionalnego i branżowego środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) – w 2015 r. jest to 180 mln zł. W zakresie opiniowania planu finansowego Funduszu Pracy i sprawozdań z wydatkowania środków Funduszu kompetencje Rady pozostają tożsame z dotychczasowymi uprawnieniami Naczelnej Rady Zatrudnienia.

W ramach KFS pracodawca będzie mógł rocznie przeznaczyć na szkolenie pracownika kwotę wynoszącą 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Może liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 proc. poniesionych kosztów, a w przypadku mikrofirm – nawet do 100 proc. Środki finansowe zostały podzielone pomiędzy województwami w zależności od liczby miejsc pracy. Podjęta przez Radę uchwała zakłada wsparcie między innymi branż takich jak transportowa, usług opiekuńczych czy górnictwa.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz, wręczając nominacje członkom Rady, powiedział: „To zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Liczę zarówno na doświadczenie w aktywizowaniu osób poszukujących pracy, jak i na wrażliwość społeczną. Stajecie się niezwykle ważnym partnerem dla Ministra Pracy. Będziecie decydować o wizji rozwoju rynku pracy”.

Polecamy produkt: Przewodnik po zmianach przepisów 2014/2015

W skład Rady Rynku Pracy z ramienia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej weszli: Grzegorz Tokarski (współtwórca prywatnych służb zatrudnienia, wiceprezes Krajowego Centrum Pracy, reprezentant grupy kapitałowej Work Service S.A. w Stowarzyszeniu Agencji Zatrudnienia) oraz Andrzej Węglarz (Przewodniczący Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Hutniczego, członek Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych, mediator wpisany na listę mediatorów przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej).

W styczniu 2015 r. członkowie Rady Rynku Pracy opiniować będą Krajowy Plan Działań na rzecz Zatrudnienia na lata 2015–2017. Wszystkie osoby, firmy i instytucje zainteresowane zgłoszeniem uwag do Planu oraz chcące wnieść propozycje tematów i spraw, którymi powinna zająć się Rada Rynku Pracy, proszone są o kontakt z członkami Rady za pośrednictwem Pani Moniki Zaręby– eksperta Pracodawców RP ds. rynku pracy (m.zareba@pracodawcyrp.pl).

Zadaj pytanie na FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama