REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KPO: Dofinansowanie szkoleń nauczycieli i urzędników – ruszyły nabory

komputer laptop platforma praca platformowa digitalizacja cyfryzacja komputeryzacja informatyzacja
KPO: Dofinansowanie szkoleń nauczycieli i urzędników – ruszyły nabory
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Do 14 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o wsparcie ze środków Krajowego Planu Odbudowy szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe. Dofinansowanie pokrywa 100 proc. wydatków kwalifikowalnych.
rozwiń >

Dofinansowanie szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe

Ministerstwo Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiły pięć konkursów na dofinansowanie szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe m.in. nauczycieli i urzędników. Programy te, współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy, przewidują wsparcie o łącznej wartości ponad 390 mln zł. 

REKLAMA

Autopromocja

Każdy z nowych programów odpowiada na specyficzne potrzeby edukacyjne różnych grup odbiorców: 

  • nauczycieli przedszkolnych, 
  • nauczycieli szkolnych, 
  • urzędników,
  • osób wykluczonych cyfrowo,
  • obywateli.

Wnioskodawcami mogą być jednostki samorządu terytorialnego, instytucje prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną, organizacje pozarządowe oraz szkoły wyższe. Zainteresowane podmioty mogą tworzyć partnerstwa, aby wspólnie realizować projekty szkoleniowe.

We wszystkich naborach dofinansowanie pokrywa 100 proc. wydatków kwalifikowalnych.

Formularz wniosku o objęcie przedsięwzięcia wsparciem należy wypełnić elektronicznie w systemie informatycznym dostępnym na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warunkiem złożenia wniosku wraz z załącznikami jest posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem. Do podpisania i złożenia wniosku niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Podpis.Gov

Ważne

Wnioski można składać do 14 sierpnia 2024 r. do godz. 16.59.

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o poszczególnych naborach.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego

Celem projektu jest stworzenie szkoleń, które umożliwią nauczycielom przedszkoli lepsze wykorzystanie technologii cyfrowych podczas pracy z dziećmi. Szkolenia będą skupiać się na praktycznych narzędziach i strategiach, które pomogą pedagogom w tworzeniu angażujących zajęć, rozwijających umiejętności dzieci w zakresie korzystania z technologii.

Budżet projektu wynosi 112 871 449,23 zł.

Więcej informacji o naborze oraz komplet dokumentów konkursowych do pobrania można znaleźć TUTAJ.
 

Nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Celem projektu jest zapewnienie nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych profesjonalnych szkoleń, które umożliwią im skuteczne wykorzystanie technologii cyfrowych w procesie nauczania. Szkolenia te obejmują również przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci i radzenia sobie z zagrożeniami cyfrowymi. Dzięki temu programowi nauczyciele lepiej przygotują uczniów do życia w erze cyfrowej.

Budżet wynosi 25 517 822,39 zł.

Więcej informacji o naborze oraz komplet dokumentów konkursowych do pobrania można znaleźć TUTAJ.

Urzędnicy

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia dla urzędników, aby podnieść jakość  obsługi obywateli, usprawnić codzienne obowiązki oraz zwiększyć efektywność pracy za pomocą nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Oferta dostosowana jest do różnych potrzeb uczestników, zapewniając kompleksowe wsparcie w rozwoju zawodowym urzędników.

Budżet wynosi 62 721 768,77 zł.

Więcej informacji o naborze oraz komplet dokumentów konkursowych do pobrania można znaleźć TUTAJ.

Osoby wykluczone cyfrowo

Program szkoleń skierowany będzie do obywateli, którzy mają małe lub żadne umiejętności cyfrowe. Uczestnicy tych zajęć będą mogli znacząco zwiększyć swoje kompetencje w zakresie obsługi komputera i efektywnego korzystania z internetu.

Budżet wynosi 93 775 142,18 zł.

Więcej informacji o naborze oraz komplet dokumentów konkursowych do pobrania można znaleźć TUTAJ.

Obywatele

Celem programu jest nauczenie uczestników korzystania z usług internetowych, załatwiania spraw urzędowych online, obsługi komputera oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Podczas szkoleń uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę i umiejętności, które pomogą im sprawnie poruszać się w wirtualnym świecie oraz zwiększą ich kompetencje w obszarze nowoczesnych technologii.

Budżet wynosi 95 635 234,19 zł.

Więcej informacji o naborze oraz komplet dokumentów konkursowych do pobrania można znaleźć TUTAJ.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostosowanie stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe - sprawdź, czy Twoje jest odpowiednie

Przepisy bhp wymagają odpowiednio przygotowanych i dostosowanych stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe. Sprawdź, czy Twoje stanowisko pracy jest zgodne z przepisami!

Czy pracownik na zwolnieniu lekarskim może wyjechać na urlop

Podczas zwolnienia lekarskiego pracownikowi nie wolno wykonywać żadnej pracy zarobkowej. Ponadto nie może wykorzystywać zwolnienia w sposób niezgodny z jego celem. Czy to oznacza, że podczas choroby pracownik powinien zostać w domu i nie wolno mu wyjechać na urlop?

Wskaźnik waloryzacji na ustawowym minimum. W 2025 r. emerytury i renty wzrosną o 6,78 proc.

6,78 proc. - co najmniej o tyle wzrosną emerytury i renty w przyszłym roku. Rząd pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r.

Czy 21 lipca to niedziela handlowa?

Czy przedostatnia niedziele lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte? 

REKLAMA

Składki tylko do ZUS czy do ZUS i OFE. Kończy się czas na podjęcie decyzji

Wkrótce „okno transferowe” pozwalające ubezpieczonym decydować, gdzie ma być przekazywana część ich składki emerytalnej, zostanie zamknięte. O tym, gdzie ma trafiać część składki, mogą decydować mężczyźni, którzy nie ukończyli 55 lat, i kobiety, które nie ukończyły 50 lat.

Wypłata z PPK bez podatku – wystarczy wybrać odpowiedni sposób wypłaty

Środki z PPK można wypłacić bez podatku. Bez względu na to, jaki wariant wypłaty oszczędności uczestnik PPK wybierze – zyski wypracowane przez 25% środków zgromadzonych na jego rachunku PPK będą zwolnione z podatku dochodowego. Rozłożenie wypłaty na co najmniej 120 miesięcznych rat zwalnia z podatku zyski wypracowane przez całość oszczędności. 

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

REKLAMA

4 dni albo 35 godzin tygodnia pracy w Polsce do 2027 roku? Za granicą już testowali a efekty są pozytywne

W oczekiwaniu na zapowiadane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  skrócenie tygodniowego czasu pracy w Polsce, warto przyjrzeć się przykładom z innych państw. Dotąd w programach pilotażowych 4-dniowego tygodnia pracy zaobserwowano np. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców na poziomie niemal 2 mln zł w skali roku. Krótszy tydzień pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość. Ale polscy pracodawcy nie są entuzjastami tego rozwiązania. Aż 51 proc. firm uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. Jeżeli nie uda się skrócić tygodnia pracy, to dobrą alternatywą dla 54 proc. Polaków mogłaby być częstsza praca zdalna lub hybrydowa. 

Czy na zwolnieniu lekarskim można wyjechać?

Czy na zwolnieniu lekarskim można wyjechać na urlop? Jakie wskazania może zawierać L4? Czy wyjazd na wakacje do rodziny do innego miasta lub wyjazd za granicę jest dopuszczalny w czasie zwolnienia lekarskiego?

REKLAMA