REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oferty pracy dla ukraińskich dziennikarzy przebywających w Polsce

Olga Łozińska
Praca dla ukraińskich dziennikarzy ze statusem uchodźcy w Polsce.
Praca dla ukraińskich dziennikarzy ze statusem uchodźcy w Polsce.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Oferty pracy dla ukraińskich dziennikarzy przebywających w Polsce zbiera Izba Wydawców Prasy. Zainicjowano akcję pomocową dla osób ze statusem uchodźcy.

Oferty pracy dla ukraińskich dziennikarzy

Zwróciliśmy się do członków Izby Wydawców Prasy, żeby wydawcy i redakcje zastanowiły się i zgłosiły nam gotowość zatrudnienia ukraińskich dziennikarzy, osób z branży, przebywających w Polsce - powiedział PAP Marek Frąckowiak, Prezes Izby Wydawców Prasy.

Autopromocja

"Wśród tej olbrzymiej rzeszy uchodźców z Ukrainy być może są także dziennikarze, pracownicy wydawnictw prasowych czy mediów, chociaż duża część zostaje na Ukrainie, by relacjonować te wydarzenia, część z nich przybywa do Polski" - zauważył Frąckowiak.

"Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to sytuacja chwilowa, dlatego jeśli napłyną oferty od wydawców, chcemy uchodźcom wojennym zaoferować pracę w zawodzie. Ci ludzie muszą zorganizować sobie całe życie, znaleźć pracę i cel. Byłoby dobrze, gdyby każdy mógł pracować w swoim zawodzie lub przynajmniej w pokrewnym jego zawodowi" - dodał.

Praca dla uchodźców z Ukrainy w wydawnictwach i redakcjach

"W związku z tym zwróciliśmy się do członków Izby Wydawców Prasy, żeby wydawcy i redakcje zastanowiły się i zgłosiły nam gotowość zatrudnienia ludzi z branży: dziennikarzy, wydawców, grafików, sekretarzy redakcji i innych. Prosimy, aby wskazali formę zatrudnienia, czy będzie to praca na miejscu, czy zdalna oraz poinformowali, czy oprócz pracy zapewnią pomoc mieszkaniową" - powiedział.

"Zarząd Izby Wydawców Prasy podjął decyzję o uruchomieniu akcji pomocy dla dziennikarzy ukraińskich mających status uchodźcy, ponieważ będą oni potrzebowali w naszym kraju pracy i wielorakiego wsparcia. Pod adresem siedziby Izby uruchomimy punkt kontaktowy dla dziennikarzy – uchodźców" - podano w informacji przesłanej PAP.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak czytamy, w porozumieniu z europejskimi organizacjami wydawców prasy – EMMA i ENPA oraz ukraińską organizacją wydawców prasy, IWP zbiera informacje, który wydawca mógłby zaoferować uchodźcom wojennym z Ukrainy. Chęć zatrudnienia oraz wymagane dane należy wysyłać na adres: ukraina@iwp.pl. Należy podać takie informacje jak, nazwa firmy, siedziba firmy, miejsce zatrudnienia (jeśli jest inne niż adres firmy), e-mail osoby kontaktowej, rodzaj pracy, liczbę osób, liczbę godzin tygodniowo, i okres zatrudnienia.

Dane będą przechowywane w biurze IWP według wszelkich wymogów poufności.

Akcja pomocy dla dziennikarzy ukraińskich ze statusem uchodźcy

"Utworzymy rejestr redakcji biorących udział w akcji pomocowej, będziemy również zbierać zgłoszenia od dziennikarzy – uchodźców, aby przygotować listę kontaktową dziennikarzy z wyszczególnieniem specjalizacji, znajomości języków itp. Izba zajmie się koordynacją działań związanych z kontaktowaniem redakcji z dziennikarzami – uchodźcami, przede wszystkim na terenie Polski, ale również na szczeblu europejskim, we współpracy z ENPA i EMMA. Pozostawiamy oczywiście redakcjom pełną swobodę w zakresie formy świadczonej dziennikarzom pomocy" - napisano.

"Podejmujemy też współpracę z właściwymi przedstawicielstwami Ukrainy i ukraińskimi organizacjami pozarządowymi, abyśmy mogli zamieszczać informacje o naszych ofertach i akcjach w ich kanałach informacyjnych" - poinformowano.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Od 1 marca 2024 r. wynagrodzenie pracowników młodocianych wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wynagrodzenie pracowników młodocianych odbywających naukę zawodu oraz przyuczanych do wykonywania określonej pracy. Wysokość ich wynagrodzenia wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł.

  Uwaga! 3065,16 zł – tyle od 1 marca 2024 r. pracodawca wpłaci co miesiąc na PFRON za pracownika

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wysokość miesięcznej wpłaty na PFRON. Pracodawcy wpłacą 3065,16 zł składki za pracownika.

  Niezależni konsultanci cenią sobie możliwość wyboru miejsca pracy i stawkę godzinową. Na brak ofert pracy nie narzekają

  Aż 80 proc. niezależnych konsultantów nie jest skłonnych zrezygnować ze swojej niezależności na poczet zatrudnienia w pełnym wymiarze godzinowym, również w czasach niepewności gospodarczej i wysokich stóp procentowych.

  29 lutego – dodatkowy dzień w roku? Jak to jest z tym czasem i czy masz go dla siebie?

  Dziś 29 lutego 2024 roku – masz dodatkowy dzień w roku i zastanawiasz się co z nim zrobić? Czym dla Ciebie jest czas? Czy umiesz nadać mu priorytet? Poznaj 8 zasad efektywnego zarządzania czasem i znajdź czas dla siebie. Finalnie „nie chodzi o to, żeby mieć czas. Chodzi o to, żeby z niego korzystać”. Praktycznych rad udziela psycholog Aleksandra Kolińska.

  REKLAMA

  Od 1 kwietnia nowe stawki za wypadki przy pracy. 1431 zł za 1% uszczerbku [Obwieszczenie z 21 lutego 2024 r.]

  Są już znane stawki odszkodowań za wypadki przy pracy. 1% uszczerbku na zdrowiu wyceniono na 1431 zł.

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa?

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

  Urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków wymagających hospitalizacji - ruszyły prace

  W dniu 15 lutego 2024 roku ruszyły prace w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nad opracowaniem prawnych rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu. To poważny problem. Środowiska reprezentujące rodziców wcześniaków wskazują, że mama każdego wcześniaka, który wymaga hospitalizacji po narodzinach, miała prawo skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad dzieckiem, a urlop macierzyński, żeby zaczynał się wraz z wypisem dziecka do domu. Dodatkowo, mamy wcześniaków aktualnie przebywające na urlopie macierzyńskim proszą o wydłużenie im tego urlopu o czas, jaki dziecko spędziło w szpitalu. 

  1,5 mld zł dla samorządów - zyskają pracownicy administracji i interesanci

  Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Podpisaliśmy pierwszą umowę na realizację grantu, teraz rusza podpisywanie umów ze wszystkimi jednostkami samorządu, które zakwalifikowały się do wsparcia – poinformował wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

  REKLAMA

  Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Od 1 marca 2024 r. próg uprawniający do świadczenia wzrasta do 3415,50 zł

  Działacze opozycji antykomunistycznej są uprawnieni do świadczenia wyrównawczego jeżeli pobierane przez nich świadczenia emerytalno-rentowe są niższe niż określona przepisami kwota. Obecnie próg uprawniający do świadczenia wyrównawczego wynosi 3046,29 zł; 1 marca 2024 r. wzrośnie do 3415,50 zł. 

  Słowacja – Dni wolne od pracy 2024

  Słowacja ma w swoim kalendarzu aż piętnaście dni wolnych od pracy w ciągu roku. Dzięki temu kraj ten plasuje się pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Dla porównania – w Polsce są o dwa dni wolne mniej. Kiedy przypadają dni wolne od pracy na Słowacji w 2024 r.?

  REKLAMA