REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oferty pracy dla ukraińskich dziennikarzy przebywających w Polsce

Olga Łozińska
Praca dla ukraińskich dziennikarzy ze statusem uchodźcy w Polsce.
Praca dla ukraińskich dziennikarzy ze statusem uchodźcy w Polsce.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Oferty pracy dla ukraińskich dziennikarzy przebywających w Polsce zbiera Izba Wydawców Prasy. Zainicjowano akcję pomocową dla osób ze statusem uchodźcy.

Oferty pracy dla ukraińskich dziennikarzy

Zwróciliśmy się do członków Izby Wydawców Prasy, żeby wydawcy i redakcje zastanowiły się i zgłosiły nam gotowość zatrudnienia ukraińskich dziennikarzy, osób z branży, przebywających w Polsce - powiedział PAP Marek Frąckowiak, Prezes Izby Wydawców Prasy.

REKLAMA

Autopromocja

"Wśród tej olbrzymiej rzeszy uchodźców z Ukrainy być może są także dziennikarze, pracownicy wydawnictw prasowych czy mediów, chociaż duża część zostaje na Ukrainie, by relacjonować te wydarzenia, część z nich przybywa do Polski" - zauważył Frąckowiak.

"Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to sytuacja chwilowa, dlatego jeśli napłyną oferty od wydawców, chcemy uchodźcom wojennym zaoferować pracę w zawodzie. Ci ludzie muszą zorganizować sobie całe życie, znaleźć pracę i cel. Byłoby dobrze, gdyby każdy mógł pracować w swoim zawodzie lub przynajmniej w pokrewnym jego zawodowi" - dodał.

Praca dla uchodźców z Ukrainy w wydawnictwach i redakcjach

"W związku z tym zwróciliśmy się do członków Izby Wydawców Prasy, żeby wydawcy i redakcje zastanowiły się i zgłosiły nam gotowość zatrudnienia ludzi z branży: dziennikarzy, wydawców, grafików, sekretarzy redakcji i innych. Prosimy, aby wskazali formę zatrudnienia, czy będzie to praca na miejscu, czy zdalna oraz poinformowali, czy oprócz pracy zapewnią pomoc mieszkaniową" - powiedział.

REKLAMA

"Zarząd Izby Wydawców Prasy podjął decyzję o uruchomieniu akcji pomocy dla dziennikarzy ukraińskich mających status uchodźcy, ponieważ będą oni potrzebowali w naszym kraju pracy i wielorakiego wsparcia. Pod adresem siedziby Izby uruchomimy punkt kontaktowy dla dziennikarzy – uchodźców" - podano w informacji przesłanej PAP.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak czytamy, w porozumieniu z europejskimi organizacjami wydawców prasy – EMMA i ENPA oraz ukraińską organizacją wydawców prasy, IWP zbiera informacje, który wydawca mógłby zaoferować uchodźcom wojennym z Ukrainy. Chęć zatrudnienia oraz wymagane dane należy wysyłać na adres: ukraina@iwp.pl. Należy podać takie informacje jak, nazwa firmy, siedziba firmy, miejsce zatrudnienia (jeśli jest inne niż adres firmy), e-mail osoby kontaktowej, rodzaj pracy, liczbę osób, liczbę godzin tygodniowo, i okres zatrudnienia.

Dane będą przechowywane w biurze IWP według wszelkich wymogów poufności.

Akcja pomocy dla dziennikarzy ukraińskich ze statusem uchodźcy

"Utworzymy rejestr redakcji biorących udział w akcji pomocowej, będziemy również zbierać zgłoszenia od dziennikarzy – uchodźców, aby przygotować listę kontaktową dziennikarzy z wyszczególnieniem specjalizacji, znajomości języków itp. Izba zajmie się koordynacją działań związanych z kontaktowaniem redakcji z dziennikarzami – uchodźcami, przede wszystkim na terenie Polski, ale również na szczeblu europejskim, we współpracy z ENPA i EMMA. Pozostawiamy oczywiście redakcjom pełną swobodę w zakresie formy świadczonej dziennikarzom pomocy" - napisano.

"Podejmujemy też współpracę z właściwymi przedstawicielstwami Ukrainy i ukraińskimi organizacjami pozarządowymi, abyśmy mogli zamieszczać informacje o naszych ofertach i akcjach w ich kanałach informacyjnych" - poinformowano.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie urlopowe w szkołach. Czy powinno uwzględniać kryterium socjalne?

Do 31 sierpnia 2024 r. nauczyciele powinni otrzymać świadczenia urlopowe. Świadczenie, wypłacane wszystkim nauczycielom, jest finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy powinny uwzględniać kryterium socjalne?

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Więcej osób uzyska prawo do świadczenia

1 września 2024 r. więcej osób uzyska prawo do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Jakie warunki należy spełniać, żeby nabyć prawo do tego świadczenia?

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Kto ma prawo do nowej emerytury? Kiedy można złożyć wniosek?

1 września 2024 r. wejdą w życie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Więcej osób będzie mogło skorzystać z wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Kiedy można złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę?

Czy 14 lipca to niedziela handlowa?

Czy w lipcu jest jakaś niedziela handlowa? Czy w tym miesiącu możemy zaplanować zakupy na niedzielę? 

REKLAMA

Zmiana zasad obliczania stażu pracy. Jak to wpłynie na uprawnienia pracownika [przykłady]

Na podstawie stażu pracy ustalane są przysługujące pracownikowi uprawnienia, takie jak wymiar urlopu wypoczynkowego czy okres wypowiedzenia. Jeżeli do stażu pracy będą wliczane także inne okresy, np. prowadzenia działalności gospodarczej czy świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia, sposób ustalania uprawnień pracowniczych radykalnie się zmieni.

Maksymalna temperatura w pracy – będą nowe przepisy bhp!

Jaka może być maksymalna temperatura w pracy? W związku z występującymi upałami pracownicy pytają o swoje prawa. Będą nowe przepisy bhp chroniące pracowników przed pracą w upale. Dnia 10 lipca 2024 r. odbyło się spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tę informację należało obowiązkowo złożyć pracodawcy do 10 lipca. Jakie konsekwencje grożą w razie jej niezłożenia?

10 lipca 2024 r. minął termin złożenia przez zakładowe organizacje związkowe informacji o liczbie członków. Do tego dnia należało poinformować pracodawcę o liczbie związkowców według stanu na 30 czerwca br. Czy organizacjom, które nie dopełniły tego obowiązku, grożą jakieś sankcje? 

Nowelizacja Kodeksu pracy. Zmiany dotyczą podstawowych uprawnień pracowniczych

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada zmiany dotyczące podstawowych uprawnień pracowniczych. Do stażu pracy będzie wliczany okres wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia lub świadczenia usług zawartych z obecnym pracodawcą. Wpłynie to m.in. na długość okresu wypowiedzenia oraz wysokość odprawy w przypadku rozwiązania umowy o pracę.

REKLAMA

Urlop wypoczynkowy: wymiar, udzielanie, wynagrodzenie i dofinansowanie

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych. Przepisy prawa pracy dokładnie określają jego wymiar i zasady udzielania. Pracownikom przysługuje wynagrodzenie urlopowe. Pracodawcy często też dofinansowują im wypoczynek.

Jak motywować pracowników, także pokolenie Z? Oto najskuteczniejsze metody

Jak skutecznie motywować pracowników? Co najbardziej docenia pokolenie Z? Jak zbudować motywującą kulturę pracy? Poznaj skuteczne metody motywowania pracowników: klucz do sukcesu Twojego zespołu HR.

REKLAMA