| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym

Aktualizacja: 31.07.2013

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) wpisuje się w cel strategii Europa 2020, którym jest ograniczenie liczby ludzi ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym w Europie o 20 mln do 2020 roku. Polska może otrzymać 40-60 mld euro rocznie. »

Zmniejszenie kosztów pracy rozwiązaniem dla systemu emerytalnego

Aktualizacja: 31.07.2013

Zmniejszenie kosztów pracy jest rozwiązaniem dla systemu emerytalnego. Emerytury z ZUS czy OFE będą niskie, trzeba więc sprawić, by Polacy mieli z czego oszczędzać na starość – uważa Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Może to zapewnić tylko obniżenie kosztów pracy. »

Ograniczenie wykonywania zawodu fizyka medycznego niezgodne z Konstytucją - TK

Aktualizacja: 30.07.2013

Ograniczenie wykonywania zawodu fizyka medycznego w postaci uprawnienia do wykonywania testów eksploatacyjnych urządzeń radiologicznych tylko po uzyskaniu certyfikatu Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia jest niezgodne z Konstytucją. »

Wrocław najbardziej atrakcyjny dla specjalistów i menadżerów

Aktualizacja: 30.07.2013

Wrocław jest najbardziej atrakcyjny dla specjalistów i menadżerów. Warszawa znajduje się dopiero na drugim miejscu, a Kraków na trzecim. »

Specjaliści i menadżerowie mają pracę

Aktualizacja: 29.07.2013

Specjaliści i menadżerowie mają pracę. Z danych firmy Antal International wynika, że mogą przebierać w ofertach pracy - najlepsi otrzymują ich 11 rocznie. W konsekwencji mają coraz większe wymagania wobec pracodawców. »

Przywileje związkowców będą ograniczone?

Aktualizacja: 26.07.2013

Przywileje związkowców będą ograniczone? Proponuje się m.in. likwidację związkowych etatów finansowanych rzez pracodawców. »

Poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw

Aktualizacja: 26.07.2013

Poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw były przedmiotem prac Sejmu na 46. posiedzeniu. Nowelizacja m.in. rozszerza krąg osób, za które budżet państw będzie opłacał składki emerytalno-rentowe w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem. »

Kontrole NIK w 2012 r.

Aktualizacja: 26.07.2013

Kontrole NIK w 2012 r. wykazały m.in. niedostosowanie systemu edukacyjnego w Polsce do potrzeb rynku pracy. Sejm na 46. posiedzeniu rozpatrzył i  przyjął sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w roku ubiegłym. »

Kontrole inspekcji pracy bez uprzedzenia a dezorganizacja prac przedsiębiorstw

Aktualizacja: 25.07.2013

Kontrole inspekcji pracy bez uprzedzenia będą dezorganizowały pracę przedsiębiorstw. »

Zatrudnianie w samorządach - kontrola NIK wykazała nieprawidłowości

Aktualizacja: 24.07.2013

Zatrudnianie w samorządach odbywa się na zasadach sprzecznych z prawem. Kontrola NIK wykazała nieprawidłowości przy zatrudnianiu urzędników. »

Zmiany w odszkodowaniach za wypadek na służbie

Aktualizacja: 26.07.2013

Przedmiotem prac Sejmu z dnia 23 lipca, były między innymi kwestie odszkodowania należnego funkcjonariuszom odpowiednich służb w razie wypadku lub choroby pozostających w związku ze służbą. Zmieniono między innymi zasady przyzwania jednorazowego odszkodowania. »

Deregulacja zawodów w toku

Aktualizacja: 24.07.2013

Deregulacja wielu profesji była jednym z tematów wczorajszego posiedzenia Sejmu. Posłowie pracowali nad projektem ustawy, zakładającej likwidację lub ograniczenie obecnie obowiązujących wymogów niezbędnych do spełnienia dla uzyskania dostępu do określonych zawodów, między innymi zawodu architekta, urbanisty, czy rzeczoznawcy samochodowego. »

Jednolity projekt kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych dopiero za 4 lata?

Aktualizacja: 24.07.2013

W dniu wczorajszym, 23 lipca 2014 roku, miało miejsce 46 posiedzenie Sejmu, na którym to posłowie pracowali między innymi nad projektem nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. Projekt dotyczy między innymi wydłużenia terminu na przygotowanie jednolitych programów kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. »

Jedno zezwolenie na pracę i pobyt cudzoziemca w Polsce

Aktualizacja: 24.07.2013

Jedno zezwolenie na pracę i pobyt cudzoziemca w Polsce proponuje rządowy projekt ustawy o cudzoziemcach. Przyspieszone ma zostać również wydawanie zezwoleń na pobyt w kraju. »

Bezrobocie rejestrowane w Polsce w czerwcu 2013 r.

Aktualizacja: 24.07.2013

Bezrobocie rejestrowane w Polsce w czerwcu 2013 r. jest niższe niż w maju br. Miesięczna informacja o bezrobociu rejestrowanym w Polsce w czerwcu 2013 roku została podana przez GUS. »

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK