| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Minister Pracy pozytywnie o zmianach w bezrobociu

Aktualizacja: 26.11.2013

Zdaniem Ministra Pracy do końca roku bezrobocie będzie mniejsze niż w latach poprzednich. Dziś poznamy kolejne ważne dane dla polskiej gospodarki. »

Zmniejszenie dofinansowania niepełnosprawnych może zaszkodzić firmom

Aktualizacja: 26.11.2013

Zdaniem Konfederacji Lewiatan, zmniejszenie dofinansowania dla osób o umiarkowanej niepełnosprawności o ok. 30 proc. w porównaniu do kwot zakładanych w ustawie z roku 2012 przewidziane w ustawie okołobudżetowej, może spowodować utratę płynności i upadłość przedsiębiorstw zatrudniających osoby niepełnosprawne. »

Weksle in blanco niebezpieczne dla pracowników

Aktualizacja: 25.11.2013

Weksle in blanco są niebezpieczne dla pracowników. Uzależnienie zatrudnienia od podpisania zabezpieczenia wekslowego powoduje możliwość wypełnieni go w późniejszym terminie inną niż ustaloną z pracownikiem kwotą. »

Minimalna stawka za godzinę pracy na umowę-zlecenie

Aktualizacja: 25.11.2013

Minimalna stawka za godzinę pracy na umowę-zlecenie jest przedmiotem rozważań resortu pracy. Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz zastanawia się nad kwotą około 10 złotych za godzinę. »

Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r.

Aktualizacja: 25.11.2013

Nagrody dla pracowników socjalnych w 2013 r. zostały rozdane. Podsekretarz stanu Elżbieta Seredyn wręczyła nagrody Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2013. Towarzyszyła jej Krystyna Wyrwicka, dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w MPiPS. »

Sejm pracuje nad składkami na ubezpieczenie zdrowotne rolników w 2014 roku

Aktualizacja: 21.11.2013

Przedmiotem prac posłów na 54. posiedzeniu Sejmu był między innymi projekt ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za lata 2012 i 2013. Projekt ten zakłada utrzymanie w 2014 roku zasad opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników i ich domowników, obowiązujących w latach 2012-2013. »

Wyniki kontroli zwolnień lekarskich przez ZUS

Aktualizacja: 21.11.2013

Wynikiem kontroli zwolnień lekarskich ZUS w III kwartale tego roku jest wstrzymanych lub cofniętych blisko 50 mln zł świadczeń chorobowych. »

Kobiety na stanowiskach kierowniczych mniejszością

Aktualizacja: 21.11.2013

Jak wskazuje organizacja Gender Equality Project 30 proc. stanowisk kierowniczych w firmie powinna byc obsadzona przez kobiety. W Polsce średnia sięga zaledwie 10,5 proc. Przestrzeganie kodeksowej zasady równego traktowania kobiet i mężczyzn w zakresie zatrudnienia również pozostawia wiele do życzenia. »

Bezmyślna krytyka pracowników socjalnych

Aktualizacja: 21.11.2013

Pracownicy socjalni są w wysokim stopniu narażeni na stres. Ich praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością, zaś wynagrodzenie zdaje się nie dorównywać wymaganiom. W ostatnim czasie pracownicy socjalni byli mocno krytykowani w mediach. »

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy już obowiązuje

Aktualizacja: 21.11.2013

W dniu dzisiejszym wchodzi w życie uchwalona przez sejm 11 października tego roku ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie w październiku 2013 r.

Aktualizacja: 20.11.2013

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego wczoraj (19 listopada 2013 r.) podał przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie w październiku 2013 r. »

Końcowa rozmowa ze zwalnianym pracownikiem

Aktualizacja: 20.11.2013

Tzw. exit interview, czyli końcowa rozmowa ze zwalnianym pracownikiem, jest trudna, ale bardzo istotna. Psychologowie biznesu radzą w tej sytuacji podzielić rozmowę na dwa odrębne etapy. Pierwszy powinien dotyczyć powodów zwolnienia z pracy, drugi, już mniej emocjonalny, to powinno być pożegnanie i podziękowanie pracownikowi za pracę. »

Wykorzystywanie umów cywilnoprawnych i minimalna stawka za godzinę

Aktualizacja: 19.11.2013

Wykorzystywanie umów cywilnoprawnych przez pracodawców może wynikać z braku ustalonej minimalnej stawki za godzinę? Proponowane przez pracodawców niektóre stawki za godzinę pracy uwłaczają ludzkiej godności. »

Samozatrudnienie atrakcyjne dla młodych Polaków

Aktualizacja: 19.11.2013

Samozatrudnienie jest atrakcyjne dla młodych Polaków. Cztery piąte (81%) młodych Polaków wykazuje pozytywną postawę w stosunku do pracy na własny rachunek. Negatywną ma tylko 13% - wynika z raportu „Przedsiębiorczość na świecie 2013" firmy Amway. »

Projekt zmian w OFE - przyjęcie przez Komitet Stały Rady Ministrów

Aktualizacja: 18.11.2013

Projekt zmian w OFE został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie rozwiązania znalazły się w projekcie. Przygotowywany jest komunikat w tej sprawie. Wiadomo jednak, że fundamenty ustawy na pewno się nie zmienią. »

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK